N-9Mb ili ...maketa koju sam sastavljao 5 godina

Previous topic - Next topic

medico

u stvari i nije bash kao sto zvuchi subject  :o...pre 5 godina sam je doveo na 95% napravio sve delove , ofarbao i onda je ostalo da sachekam inspiraciju nekoliko godina  8)

Kako bilo  u pitanju je vacuumform maketa u 1/72 aviona Nortrop N-9Mb davno nestalog/zaboravljenog proizvodjacha EaglesTalon . Buduci da je maketa proizvedenaa ovom tehnikom sadrzi glavne delove a vecina sitnih delova je u samogradnji kao npr. :
komplatan stajni trap ,viljuske su od medicinskih igala razlichitog promera ,  prednji i zadnji tocak , spineri i krakovi elisa takodje, veci deo unutrasnjosti, rucno vakumirana kabinica ( postoje na originalnu izgleda neko uspeo da sedne  :( ) unutrasnjosti hladnjaka i kutija stajnog trapa .




















Sandman

oooo... bravo Acooo.. konachno da vidim ovo chudo u zavrshenim maketama!!

proshle godine nije imao elise i stajni trap ;)

canopy mu je bash dobro ispao s obzirom da je ruchno vakuumiran!  :o

nego, reci mi, hocesh li mu mozda isticati malkice linije panela ili ostaju ovako?  :-\

josh jednom, super rad, i pravo osvezenje za galeriju ;)

pozz,
S.

RILE-NS

Cestitamo Sjor Dotore.Trebao si da se specijalizujes u mikrohirurgiji,imao bi uspeha.

djnik

Bravo medico, veoma zanimljiva maketa. Ja jos uvek nisam eksperimentisao sa vakumskim maketama iako sam imao prilike da radim na Ju-352 ali rekao sam Djole ne trebaju ti te muke... :)

Reci nam kako je raditi sa vakumskim maketama, znam da moras da budes dosta precizan kako ne bi odsekao delove koji ti trebaju. Koji si lepak koristio?

Lanmi

He, zavrsi ga. Sjajan izbor teme, skroz neobican avion. Kao i obicno savrseno uradjena maketa. Ja bih istakao panele, ali kapiram da si hteo da postignes izgled ganc novog aviona koji jos nije ni poleteo. Poklopac kabine je savrsen kao na svim tvojim maketama, ja to nikada necu postici.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Nidza79

Imajuci u vidu to sto si napisao na pocetku ovo je sjajan rad. Svaka cast na umecu improvizacije.

Sad da sacekamo 5 god. do tvog iduceg maketarskog uratka  ;D

medico

 kod vakumskih maketa paneli su uvek malo plici i shiri pa sam ih ja dodatno produbljivao i washovani su ako se dobro secam nekom rdajsto braon, na fotkama se taj efekat izgubio  ???

kao sto rece Lanmi hteo sam da prikazem nov avion inace oba ova prototipa ( treci se ubrzo pri isprobavanju srusio ) su imala relativno mali nalet . I drzao sam se principa da sada samo zalepim delove i da ostane uradjen onako bez doterivanja kako je bio pre 5 godina tj na nivou na kojem sam tada bio :)

Sto se rada sa vakumskom maketom tice nije nista preteranio komplikovano ! osnovno je da se pre rada prodje tehnickom olovkom 0.5mm oko svake ivice tj spoja dela i ploce stirena . Skrajberom se onda po toj liniji napravi 5-6 prolaza i deo tako odvoji od ploce , nikako ne koristiti skalpel i odsecati delove , zatim se i napravi par prolaza delom preko veceg parceta ravne smirgle dok se ostatci grafitne linije sa dela ne izgube . lepljanje je uglavnom na sudar kao i kod klasicnih maketa jedini sto su dodirne povrsine malo tanje ali to nista ne smeta, Lepljenje : testorsov tecni lepak.

topalovicdj

g-dine Doktore,svaka cast.Ja sam od Tebe,preko Ace iz Makedonske,kupio Airframovu maketu DH-108
i dosad nije dosla na red da se radi.mozda bi mogao da mi je uradis uz nadoknadu,naravno, posto vakumsku nisam dosad radio,bio bih Ti zahvalan
pozdrav Djordje

Zoki969

Trud se definitivno isplatio.
Uradjen bas kako treba ...
Bravo !