Spitfire Mk V Tamiya 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Gotov je i Spit i nosim ga u subotu na sastanak IPMS Sijetla na takmicenje  Spitfajera u razmeri 1/72. Kako god da prodje, bilo mi je zadovoljstvo da ga pravim mada radije bih da su izabrali razmeru 1/48 ali sta cu takva su pravila.

Na avionu su uradjene sledece dorade:

- Dodat je rezinski set od Airesa (kabina, motor. top i mitraljezi). Neki su primetili da su zidovi kabine deblji nego sto trebaju da budu ali nisam mogao vise da smirglam unutrasnjost kabine originalne makete a ni da stanjim rezin jer bi pukao. Takodje, tu gde se otvara kabina je bas jedan od ramova trupa tako da izgleda deblje ali tik ispod njega je kabina tanja.
- Otvoren je prostor za radio u trupu kao i prostor za foto kameru ruske proizvodje. Kamera je napravljena u samogradnji a na jednoj od slika mozete i primetiti da sam izbusio otvor za objektiv kamere i isti sam popunio Testorsovim Clear Parts Cementom kako bih dobio efekat stakla.
- Otvoren je poklopac rezervoara u trupu ispod vratanca kabine.
- Stakla kabine su napravljena tkz. vakumskom tehnikom. Za ramove stakla sam koristio Tamijin Masking tejp koji sam isekao na tanke trakice.
- Napravljena je nova antena za radio jer mi se Tamijina nije svidjala
- Napravljen je retrovizor iznad prednjeg stakla kabine....

i.. to je to

Slike:



Znam da maketa ima greske, ipak mi je draza razmera 1/48 jer ovde sam bas morao da se pomucim oko nekih detalja. Sve vidljive greske cu da popravim do subote.

Ovako je izgledao pravi avion:


Profil iz knige "Spitfajer":





djnik

#1
Jeste, vidis da je plava stvarno plava. Na dnevnoj svetlosti se lepo vidi. Onaj put sam slikao unutra i sa blicem tako da nije lepo ispalo. Gornja siva je od Humbrola (106) preprskana preko MM Medium Gray 1721. Donja je MM FS Blue 2033 ili Underside blue, zaboravio sam koju sam koristio heh.

Sandman

jednostavno...sjajno Djole!
super rad, super su i fotke... nadam se da cesh i super proci u subotu na tekmi ;)

drzimo ti fige :)

Boki

Odlično izgleda. Naročito boje. Bravo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

medico

#4
Quote from: djnik on 05-12-2007, 21:38:10
Gornja siva je od Humbrola (106) preprskana preko MM Medium Gray 1721.

boja mi se svidja ali ne kontam  ??? prvo si prskao MM Medium Gray 1721 pa preko Hu 106 ? kako i zasto ? jel 1721 bila primer ili ti se nije svidela nijansa ?

svidja mi se kako si 'izvakumirao ' poklopac kokpita , lepo izgleda , s' moje strane ozbiljnije zamerke na fitovanje vetrobrana i predebele servisne poklopce kamere i radija probaj sledeci put od stirena ili od limenke, inache dobar rad !

djnik

Prvo sam preprskao MM Prajmerom pa onda pre-shading crnom po panelima. Potom sam Sa Medium Gray preprskao celu gornju povrsinu pa tek onda sa Hu106. Naime prvo sam isao svetlom pa tamnom kako bih dobio efekat izbledele boje na pojedinim delovima.

Servisne poklopce sam radio od stirena i mozda na slici izgledaju predelo jer sam koristio makro ali kad pogledas uzivom maketu izgledaju ok.