ICM Messerschmitt Bf 109E-7 Trop

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Evo jos jednog messera na kutku od polu-pocetnika. U pitanju je ICM-ova maketa. Za razliku od ICM-ove E3, ova maketa se jako lepo sklapala, nije bilo gitovanja, viska plastike itd. Ja sam, licno zadovoljan kako je ova maketica ispala. Nadam se da ce se i vama svideti. Naravno, svaka kritika je dobro dosla. Napominjem da, i pored jakog svetla (120W), opet malo tamne slike.

ICM Messerschmit Bf 109E-7 Trop, 1./JG 27, Leutnant  Werner Schroer, Ain-El-Gazala Libya, 29. August 1941.
Slike:












Pozdrav svima!

djnik

Veoma lepo. Uvek cenim radove cetkom jer od toga je sve pocelo. Kako bi ti maketa jos lepse izgledala preporucujem ti da npr crnu temperu razredis vodom i da "izvuces" panele. Visak koji je izvan panela lagano u pravcu strujanja vazduha obrisi blago vlaznom krpom. Videces da je jednostavno a lepo izgleda. Takodje ako koristis suve pastele kao sto si napravio dim od izduvnika mozes i da izvuces tragove dima kod mitraljeza u trupu i topova u krilima naravno u pravcu strujanja vazduha.

Samo napred!

Kerber

Ovu si do sada , cini mi se, njbolje uradio i ofarbao. Napredak je evidentan, tu zbora nema.
Odabrao si jednu od najlepsih, ali i najtezih tema za "109" iz Afrike. Jako lepo je ispao.
Sto rece Djnik, samo naglasi panele, moz' temperom, ako u rastvor vode/detergenta za sudove (kap-dve), dodas nekoliko kapi tamno braon tusa, pa to cetkicom najtanjom po panelima, krpicom brises visak, mozes tehnickom HB olovkom, a isto mozes i da pokusas da "razvuces" grafit stapicem za usi ili mekom krpicom...daje odlicne rezultate, pogotovu na "72.
Ne znam dal' tripujem, zbog ugla snimanja, ili su ti malo pobegli horizontalni stabilizatori, u odnosu na vertikalac , pa sve u odnosu na krila...trebalo bi da su pod 90 stepeni...mozda mi se to cini. I antenski kabl je obavezan....
Pozz!

Otto Skorzeny

Quote from: djnik on 06-12-2007, 09:11:38
Veoma lepo. Uvek cenim radove cetkom jer od toga je sve pocelo. Kako bi ti maketa jos lepse izgledala preporucujem ti da npr crnu temperu razredis vodom i da "izvuces" panele. Visak koji je izvan panela lagano u pravcu strujanja vazduha obrisi blago vlaznom krpom. Videces da je jednostavno a lepo izgleda. Takodje ako koristis suve pastele kao sto si napravio dim od izduvnika mozes i da izvuces tragove dima kod mitraljeza u trupu i topova u krilima naravno u pravcu strujanja vazduha.

Panele nisam nagalasavao mnogo, jer gledajuci slike africkih messera, stvarno, nisam ni jednog video sa crtama panela.  ;)
Sa donje strane, jesam naglasio panele ali pastelama. Pastelama sam isprljao, same mitraljeze i izvukao tragove dima na krilima. Samo moje slike su malo tamnije pa se ne vidi. Airsuba ih je posvetlio pa se malo bolje vidi.  ;)  :)

Quote from: Kerber on 06-12-2007, 09:56:06
Ne znam dal' tripujem, zbog ugla snimanja, ili su ti malo pobegli horizontalni stabilizatori, u odnosu na vertikalac , pa sve u odnosu na krila...trebalo bi da su pod 90 stepeni...mozda mi se to cini. I antenski kabl je obavezan....
Pozz!

Horizontalni stabilizatori, u odnosu na vertikalac su 90 stepeni. Samo sto je tako ispalo prilikom slikanja.  :)
Tehniku za izvlacenje antenskog kabla jos nisam savladao. Sigurno cu staviti cim je dobro naucim.  0:)

Quote from: airsuba on 06-12-2007, 11:22:31
Kad cetkaris ja ti preporucujem da boju prvo izvadis u plasticni poklopac neke flase (odlicni su sada ovu veci poklopci sa jogurta) kapnes u tu boju par kapi originalnog thinera za istu i par kapi bele da boja posvetli - koristi pljosnatu cetku koju vuces uvek u istom prevcu! Ako ne ispadne dobro pokriveno iz prve, ponovis jos jednom proceduru i bice mnogo bolje nego sad. Uradi ovako na jednoj do dve jeftine makete da provalis sistem i isplatice ti se dok jednom ne nabavis neki airbrush sistem.

Hvala na posvetljenim slikama. Ja se u opste nisam setio da ih posvetlim u photoshopu.  :(  0:)
Sve sto si naveo ja to i radim. Boju razredjujem sa Revell Color Mix. Doduse, koristim pivske zatvarace....  ;D  :D