Dva Starfajtera F-104 1/48

Previous topic - Next topic

milten

Hasegawa 1/48, zavrseni 99%, nedostaje pito cev i jos mozda po nesto sitno...













MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Veoma zanimljive kamuflaze. Ispricaj nam jos nesto o tim avionima i maketama... ;)

Sandman

jel "indijanac" ESCI-jev?  :-\

super izgledaju oba primerka sa ovim "kamuflazama"...
samo moram da zamerim da si na indijancu malo prenaglasio linije panela - to si beshe preshading metodom radio?

cesh pravish josh kojeg, s obzirom da ti je ovo omiljeni jet?

mutayu

Bravo!
Moramo da osnujemo sektu za Starfajtere! ;D
Stvarno, jesu li linije panela radjene preshadingom ili si ih posle naglasavao?

Quotejel "indijanac" ESCI-jev?

ESCI je u 1/72 izdao "Red Indiana".

Sandman

Quote from: mutayu on 13-12-2007, 07:37:34
Moramo da osnujemo sektu za Starfajtere! ;D

hihihi... slazem se.. i meni je ovaj avion gotivan, imam vec ESCI Tigermeet, ali mi se svidjaju i kanadska i belgijska shema pa planiram josh jednog da nabavim za rad.... :D

Quote
ESCI je u 1/72 izdao "Red Indiana".

da da to znam... ali se ne secam da li je i u 48ici ESCI radio ovu shemu....  ::)

Kerber

Djole, lencugo, zavrsavaj ove makete, imas jos Starfightera u steku....ako toliko cekas, pa kad ces ih posklapati? ;)

lepo, lepkic, nozic, turpijicu, pinceticu...pa lepi. Jos malo je ostalo.

A za prenaglasene panele, sam ja kriv, tada sam mu dao "krede", i rekao mu za tu tehniku, pa se Djole malo zaigrao... ;D

Zoki969

Slozio bih se sa Sandmanom ... Zaista su atraktivni i izgledaju odlicno, ali mi shading malo bode oci. Ali, ponovo, to je moj subjektivan stav, a o ukusima se ne raspravlja  ;)
Sve u svemu, Odlicno  ;D


airbamby

Lepi Starfajteri,stoji to shading ali meni to ne smeta ja volim takve avione. :D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

medico

kume, dooobri su samo sledeci put smanji dozivljaj sa overshadingom  :D

Ćomi

Kolege,ja vam se izvinjavam ali meni se BAS svidjaju ovi paneli... :) :) :)
Subjektivno ali iskreno !
No signature.

milten

#10
Auuu koliko ljudi kucaju u toku prepodneva  ;D
Svako ko je rekao da sam preterao sa pri sejdingom i over sejdingom kod ovog crvenog, u pravu je. :D
Za ovaj avion je to mozda preterano posto ga verovatno mnogo glancaju i odrzavaju.
Pri sejding je veoma slican sex-u!!! :P
Kad jednom pocnes s tim, gotovo je, ne mozes da prestanes, nema nazad...  ::) a na ovoj maketi sam bas s tim experimentisao prvi put.
Ovo su fotke od pre godinu, godinu i po dana...
Maketa je farbana crvenim lak sprejem iz prve farbare.











Stavljanje ovih belih strela duz trupa je bio posebno komplikovan posao, zato sto je nalepnica data iz 2 dela + svaki deo iz 2 sloja koji idu jedan preko drugog... Pa kada jos stavite hemikalije za bolje naleganje nalepnica se malo skupi i onda na tu duzinu dobijes 2 mm razmaka izmedju prvog i drugog dela strele...
A kada sam ga zavrsio stavio oznake i indijanca, ucinilo mi se da se pri sejding slabo vidi pa sam onda od Baneta uzeo suve pastele odnosno kredu i eto ti posao ...

Quote from: Kerber on 13-12-2007, 09:33:46
Djole, lencugo, zavrsavaj ove makete, imas jos Starfightera u steku....ako toliko cekas, pa kad ces ih posklapati? ;)

Bane ja sam javno objavio, kad riknem, sve sto ne sklopim ide sa mnom u sanduk.  ;D

Quote from: Sandman on 13-12-2007, 07:30:25
jel "indijanac" ESCI-jev?  :-\

Srle, maketa je Hasegawina a oznake su "Cutting edge"
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

milten

Quote from: Comi on 13-12-2007, 13:14:38
Kolege,ja vam se izvinjavam ali meni se BAS svidjaju ovi paneli... :) :) :)
Subjektivno ali iskreno !


Pravo da ti kazem i meni se svidjaju. Maketa je skroz crvena, bez ovog prljanja bila bi dosadna.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

gasha

Narocito mi se dopada ovaj 441, canopy je ofarban do ja.. SuPeR

Sandman

Quote from: milten on 13-12-2007, 13:34:13
Stavljanje ovih belih strela duz trupa je bio posebno komplikovan poaso, zato sto je nalepnica data iz 2 dela + svaki deo iz 2 sloja koji idu jedan preko drugog... Pa kada jos stavite hemikalije za bolje naleganje nalepnica se malo skupi i onda na tu duzinu dobijes 2 mm razmaka izmedju prvog i drugog dela strele...

e ovo me bash zanima kako ide u praksi - rad sa dekalima koji idu iz vishe slojeva - narochito oni koji predstavljaju ambleme sa outline-om pa mora iz dva dekala da se radi...

da li je mozda reshenje da se nakon stavljanja prvog dekala odmah namesti i drugi oreko njega pa zajednichki da se izvrgnu dekal softeru?

ili mozda da se donji premaze softerom pa odmah da se preko toga stavi gornji dekal... ili je ipak reshenje da se cheka sushenje prvog dekala?!  ??? :-\ ::)

Quote
Srle, maketa je Hasegawina a oznake su "Cutting edge"

thnx ;)

milten

#14
Quote from: Sandman on 13-12-2007, 13:50:15
e ovo me bash zanima kako ide u praksi - rad sa dekalima koji idu iz vishe slojeva - narochito oni koji predstavljaju ambleme sa outline-om pa mora iz dva dekala da se radi...
da li je mozda reshenje da se nakon stavljanja prvog dekala odmah namesti i drugi oreko njega pa zajednichki da se izvrgnu dekal softeru?
ili mozda da se donji premaze softerom pa odmah da se preko toga stavi gornji dekal... ili je ipak reshenje da se cheka sushenje prvog dekala?!  ??? :-\ ::)


Ja sam prvo zalepio jedan sloj nalepnica, namazao hemikalijama, sacekao sutradan pa zalepio i drugi pa ponovo hemikalije ... Koristio sam komponentu za bolje prianjanje pre nalepnice i onu koja ide posle za oba sloja nalepnica.
Kada su se osusile primetio sam da sam dobio oko 2 mm razmaka na sredini strele zbog skupljanja nalepnice koja je bila nenormalno dugacka. Trebao sam da ih malo preklopim ali to nisam mogao nikako da znam. Taj razmak sam nekako uspeo da pokrijem kombinacijom dekala, bele farbe i suve pastele. Ako se bolje zagleda moze da se primeti. Desio mi se jos jedan baksuz sa ovim strelama. Kada se avion pogleda odozgo moze da se  primeti da strele nisu bas simetricno postavljene i da im se polozaj razlikuje za 1,5 mm do 2 mm  u odnosu na daljinu do kokpita :( Zato nisam hteo da ga slikam odozgo.  ::) To je bilo malo teze podesiti zbog komplikovanog procesa stavljanja dekala strele.
Srle ne bih se usudio da postavim oba sloja dekala pa da onda premazujem hemikalijama. I ja bih voleo da cujem druga iskustva vezano za ovo.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/