P 51 D-15 ... Moj omiljeni !!!

Previous topic - Next topic

Zoki969

Evo i poslednjeg od cetiri mustanga koje sam radio istovremeno. Ponovo ICM 1/48 P 51D, ovaj put bez bitnih modifikacija (osim dva retrovizora i mozda jos poneke sitnice). Moram da spomenem da mi je ovo jedan od omiljenih Mustanga ... A bogami i sire ;)
Pa, evo ga ...
























tripko

#1
QQ mile, mnogo lep varijanta D je nekako najlepsa, ja radim istog sa istim dekalima al 72 ka :o

zoki dao si mi super ideju da iskoristim auspuhe za usa od b varijante isti su ko tvoji na ovom prelepo p-51

Lanmi

Au, super ispao, alclad bese? Zadao si domaci.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Dada

Isti ovakav mene cheka, kao sto rece Lanmi, boga mi vraski dobar domaci si zadao!!!
Svaka chast!

tripko

zoki mogao bih neki step by step tutorijal kako od pocetka, za nas neupucene ;D

Sandman

shto bi rekao Radovan III - FENOMEEEENAAAAAAAALNOOOOO!!!  ;) :D :D

Zoki, ovo je vrhunski rad, i zaista od svih ovih do sada Mustanga, ovaj mi najvishe deluje ko pravi!

zakivci su ispali prva liga - wash je tako perfektno ih istakao, a i oni zazori na zadnjoj slici u drugoj boji metala ..ufff... oznake.. ma sve je tako realno.....

tutorial tvoj zlata vredi ;)

a sad da se vrnemo na 7 machkica ;) :D

djnik

Jesi li postavljao slike tvojih Mastanga na Hyperscale forumu? Imaju trenutno Group Build temu "Gathering of Mustangs".

Zoki969

Quote from: djnik on 14-12-2007, 09:20:42
Jesi li postavljao slike tvojih Mastanga na Hyperscale forumu? Imaju trenutno Group Build temu "Gathering of Mustangs".
Nisam postavljao nista od slika, a da budem iskren, nisam ni razmisljao o tome. Pravo da ti kazem, razmisljao sam da posaljem koji clanak direktno na HS, ali nikako da napravim "profesionalne" slike maketa ... Znas ono ... Pozadina, osvetljenje itd, itd ...
Bilo kako bilo, proucicu malo pravila group builda, pa ko zna ... Mozda i bacim neku slicicu.
Nego, jesi li ti postavljao nesto tamo?

djnik

Postavljao sam makete nasih aviona dok je tema bila "Small Air Forces". Temu inace menjaju valjda svakog meseca. Sad postoji i tema Monogramovi bombarderi u 1/48, neverovatno kako su neki ljudi uradili B-17,B-24,B-25, B-26 i B-29 u za ove avione velikoj razmeri!

Zoki969

Quote from: tripko on 14-12-2007, 00:48:46
zoki mogao bih neki step by step tutorijal kako od pocetka, za nas neupucene ;D

Reci samo na sta mislis ...  Generalije (za Mustange u bilo kojoj razmeri) ili da se ogranicim na 1/48 ICM ? Ili si mislio na nesto trece ?
Rado cu biti od pomoci, samo reci sta treba  ;)

medico

zoki ...opako drushkane !  ;D jasno, pedantno  i chisto . moram u sledecem radu probati i to tvoje washovanje panela sa temperom ;)
ja sma svojevremeno kachio makete na HScale  ovde imash link za uputstvo kako poslati slike i text : http://www.hyperscale.com/submissions.htm

http://hyperscale.com/features/2002/f86dam_1.htm
http://hsfeatures.com/f86das_1.htm

djnik

Ja koristim zokijevu metodu washovanja panela sa temperom i mogu da kazem da odlicno radi. Eto Spitfajera sam odradio tako a i Korsera isto. Najvaznije je to da se boja lako skida i mogu da se vrse korsekcije ako je potrebno!

Goran A.

Kako ti je krenulo mogao bi da odradis sve varijante. To bi bila prava kolekcija!

Zoki969

Quote from: AG02 on 15-12-2007, 20:33:54
Kako ti je krenulo mogao bi da odradis sve varijante. To bi bila prava kolekcija!
To i jeste u planu, nakon ovoga dolaze rani Mustanzi ...  ;D ;D ;D
Ali da pre toga uradim ipak i neko drugo avionce  ;)

Zoki969

#14
Quote from: airsuba on 15-12-2007, 22:47:44
da nece neka serija La-5 sa svim onim detaljima, red bi bio da vidimo bar jedno to cudo sklopljeno kako treba  :o
Kada sam pocinjao seriju Hellcata, razmisljao sam o par aviona; medju njima na visokom mestu po prioritetu bili su Lavockini, sto znaci da ce i oni brzo doci na red. Jedino pitanje je sta je to brzo s obzirom da u poslednje vreme zbog obaveza nemam bas mnogo vremena za makete  :'  Bice opet serijica, i to  LaGG 3, La 5, La 5FN i La 7. Ali da prvo zavrsim ovo na stolu ... I, naravno maketu koju sam spomenuo pre neki dan, a koju cu, uprkos svim mukama, zavrsiti iz inata (namerno ne spominjem o cemu se radi, neka bude malo iznenadjenjce)  >:D