Yak 3 Eduard 48, BF109F2 ICM 48, BF109F Italeri 72, Aoshima Kawanishi E15K 72

Previous topic - Next topic

1995

Evo boljih slika, pa tucite i za usi vucite  8)
Yak 3 Dual Combo, boje su nitro komplet ruskih bija Rusi WW II










BF 109 F2 ICM 48 Kamuflaze i RLM boje su potpuni promasaj, pa molim samo komentare za tehniku



BF 109 F Italeri 72


Kawanishi E15 K Aoshima 72




Hvala svima na pravoj dobrodoslici medju maketare
>:D 0:) 8) :o 8) 0:) >:D

Lanmi

Bolje su slike, tako da moze vec da se komentarise. Super je kolekcija. Probacu da uputim nekoliko kritika za stvarcice koje su meni upale u oko Generalno na svim maketama primecujem dve "falinke" prvo je po mom misljenju previse debeo sloj boje na maketama koji za posledicu ima one tragove cetkice. Drugo su prozirni delovi. Pisali smo o njima dosto u Savetima... tako da bi bilo dobro da se umoce u Pronto jer ovako deluju malo musavo. Manje vise, sve ostale glavne tehnike u izradi maketa su primenjene. Uglavnom su spojevi izgitovani, primenjen wash, pasteli itd. Yak bez crvenog nosa mi se najvise svidja. Wash na meseru bih stavio malo tamniji. Yak bez crvenog nosa ima lepo uradjene izduvne gasove, mnogo bolje nego na ovom sa crvenim nosom i na meseru. Kawanishi: malo sledeci put blaze ljustenje cetkicom i srebrnom bojom, preporucujem koriscenje srebrne drvene boje. Sto se tice dekala, ne mogu da uputim nikakvu kritiku, na ovim slikama mi deluje da su sasvim dobro zalepljeni.
Lepo je videti progres iz makete u maketu, nisam imao nameru da se nesto pravim pametan ali nadam se da ce ove moje kritike pomoci da obratis paznju na neke finese, i da ti posluze kao precica daljem napretku. Moj glavni savet je, razredi jos malo boju i obavezno erbrash, pogotovo zbog onih vecih kutija u pozadini.  ;)
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Profa

Kao stari (i isključivo) četkicar osećam se pozvanim da par stvari dodam ili ponovim...
Za sve važi: malko predebela boja  :( Nije bitno da li je razređena ili ne (ja ne razređujem), nego da ne bude previše boje na četkici...
Kawanishi: srebrna na par mesta izgleda kao "ups, skliznu mi četkica" (npr. u korenu desnog krila)  ;); ostalo sasvim primereno i OK
Bf 109 Italeri: linije razgraničenja boja kamuflaže (splinter) bi mogla da bude malo ravnija => maskirna traka je čudo  :) Mottling bi sa druge trane trebalo da bude ublaženih ivica, kao da se radi drybrush
BTW, poznajući ovu katastrofu od makete, mogu da kažem da je ovo lepo izvlačenje  ;D
Bf 109 ICM:
Quote from: Lanmi on 15-12-2007, 16:44:43
obavezno erbrash, pogotovo zbog onih vecih kutija u pozadini.  ;)
Ova maketa je dokaz da brush nije neophodan - čovek lepo ofarb'o 48icu k'o da je 72jka  ::) S druge strane, i ovde važi već rečeno za splinter i mottling kod Italerija  :(
Jakovi: sem debljine boje, makete su odlične! Možda bih samo malo smanjio efekat na izduvnicima crvenonosog...

Eto, tol'ko s moje strane. Svaka čast, i samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Lepo si ih generalno uradio i ofarbao.
Ono sto su drugi rekli - stoji. Samo napred, praksa pomaze da se bude bolji.
Ono sto mi je najvaznije je da se vrlo mlad covek prilicno ozbiljno bavi ovim hobijem, a svaki ozbiljan pristup, mora da da dobre rezultate.Da su moji radovi iz doba kad sam imao isto toliko godina ko ti sad, bili toliko dobri, gde bi mi sad bio kraj...
Pozz !

Hartmann

Lep rad, samo kazi tati da skine, ako je moguce, filter za pesak sa Italerijevog Mesersmita. Lisendalov avion je dejstvovao u zapadnoj Evropi.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"