Mil Mi-2 Aero-tim 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovu temu ste vec mogli da pratite u rubrici projekti u radu http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2410.0

Maketa je veoma loseg kvaliteta, pogotovo stakla koja su uzasna i koja ne pasu u trup. Iz tog razloga sam bio prisiljen da napravim pojedine ramove prozora nakdnadno. Takodje, dodao sam i antene koje su falile kao i sajlu i kuku koju je imao nas Mil-2 iz AMSJ-a. Falili su i detalji nogu stajnog trapa tako da sam i njih dodao. Ovu maketu sam uradio za sebe, da krasi policu onako iz daljine :)

Sve u svemu ovo je bila jedina maketa Mil-2 u razmeri 1/72 koju sam uspeo da nadjem (za $4-to govori o kvalitetu) kako bih iskoristio Lift Here dekale. Zavrsio sam je cisto da bih oslobodio radni prostor i kako bih mogao da pocnem novu maketu (nabavio sam Hasegawin SBD-3 Dauntless u 1/48). Posle ove makete slede i slike Korsera, na Katalini ima dosta jos da se farba a F-86 i T-33TM su jos u fazi skapanja.



Kerber

Lepo izgleda, ovako, iz male daljine...hehe
Pristojno uradjen, a pretpostavljam da si i ti zadovoljan, jer to je poenta maketarstva, posle muke - puf ! Imas lepu letelicu u nasim oznakama.
Mozda nije predodredjen za pobednika na IPMS USA, ali je svejedno lep...i jos zut ko kanarinac....Da nije Trumpetar tu umesao prstice...hahaha???
Pozz  (i tamo za onu sirotu Ameriku, takodje... ;D)

ugovorac

Ma kako tebi lose izgledala,vredi da se pogleda.A izgleda lepo.Mogo bi samo da nakacis i neku fotku s boka a ne samo odozgo.

Sandman

Svidja mi se kako ispade na kraju - pogotovo shto je sama tema pomalo egzotika tamo preko bare ;)

probaj da uslikash koju sliku po dnevnom svetlu - maaaalkice mi se chini da na ovim slikama vuche na senfasto zutu boju, a mislim  da je AMSJ bio bash onako zutozute boje  :D

sve pohvale za trud jer je ovo bilo jedino shto moze da se nadje od maketa za predstavljanje ovog malishana - inache mazohizam u maketarstvu ume da boli  >:D ;) :D

daj josh koju sliku sa malo vishe svetla pa da ga postavimo u osvezenu postavku u galeriji ;)

pozz,
S.

djnik

Cim se probudim sutra, sto je popodne po vasem slikam maketu na dnevnoj svetlosti i postavljam slike!

Lanmi

Prava egzotika, malo osvezenja od vojnih tema.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Nidza79

To je sjajan helic, uglavnom zahvaljujuci tebi a ne naporima proizvodjaca. Ukoliko si potrefio nijansu zute onda nema razloga za posipanje pepelom vec samo za jos jedno "svaka cast majstore"  0:)

Petar_II

Slazem se sa Sandmanom ,zuta je bila svetlija,inace maketa je za deset.

djnik

Evo slikao sam maketu na dnevnoj svetlosti (terali ste me da izadjem na terasu a pada sneg),  mislim da se zuta bolje vidi sada.





Sandman

to je ta zuta ;)

super izgeda sa dobrim svetlom!!

josh jednom pohvale za trud da od losh(ij)ega napravish dobro ;)

husky

djole, svaka cast...nemam reci...

dragan_mig31

stvarno lepo izgleda :) svidja mi se  ;D

Hartmann

Odlicno uradjeno. Nema sta da se sekiras zbog lose makete, uradio si je super i sad mozes samo da uzivas.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

mrkva

Znam da ova tema ima dugacku bradu, ali bih preporucio svima koji misle raditi maketu Mi-2 da nabave Intech Mi-2 u 1/72. Ja sam s njom prezadovoljan.

drakii

 Preporuka je ok, Intechov je malo bolji, a ima i novi......, jos bolji, koja ga bese ono firma radi, Poljska.... Bas lepo, prelep,naravno shema bojenja pre svega, pozdrav ???  javascript:void(0);