F-4U Corsair Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Korser sam zavrsio pre par dana ali sam cekao da postavim slike dok mi nije stigla PSP podloga od Eduarda. Podloga je odlicna, velikih dimenzija a kosta samo $7. Crnim sprejom sam ofarbao celu podlogu a potom pastelima presao preko kako bih je spremio za slikanje Korsera. Planiram da napravim dioramu tako da farbanje podloge nije jos gotovo.

Inace Korser je Tamijina maketa u razmeri 1/48 sa Airesovim rezinskim setom za kokpit i za mitraljeze u krilu. Na maketi nisam postavio jos samo dva dela, sipku koja drzi krilo na odredjenom odstojanju od trupa i jos jednu polugu na prelom savijenog krila ali to cu odraditi kasnije pred takmicnje zbog transporta kako bih mogao da skinem savijeno krilo.

Maketa je farbana MM enamelima. Chipping je uradjen srebrnom olovkom dok je prljanje i curenje ulja napravljeno suvim pastelima.

   

Kao sto sam nagovestio napravicu dioramu. burad, merdevine, sto sa stegom su iz ICM-ovog seta sa sovjestkim Yak-9D,T i Yak-7. Vrece sa peskom su iz Taimiyinog seta. Takodje cu dodati i nekavko rastinje (palme) i najvaznije Hasegawin Jeep Willy u razmeri 1/48 iz seta "Follow me" ali cu uraditi verziju sa radio uredjajima "u gepeku".


Sandman

prosto prelepo.... praznik za ochi ....

iako ne volim bash mnogo "cherupanje" aviona jer mi to nekako kvari liniju i estetiku, ipak me odushevi nivo detalja prikazan tim putem!

podloga je takodje fina i jedva chekam da vidim slike gotove scene ;)

djnik

Korseri na pacifickom ratistu su bili dosta istroseni jer bili su bazirani na improvizovanim aerodromima koji su munjevito gradjeni zahvaljujuci tim PSP plocama. Nisu se trudili da ih farbaju i ciste po tim cunglama :)

Zoki969

Vec si se navikao da od mene dobijas samo pohvale, pa ce tako biti i ovaj put.
Samo da te ispravim, cockpit set ti je True details, varas se ako mislis da te nismo dobro pratili u fazi izrade makete ...  D:) Ili nas ti to samo proveravas  ;) :D
U svakom slucaju - Odlicno, Djole !!! ;D
Samo jedna napomena. Ukoliko me fotografija ne vara, cini mi se da ti je nisan (gunsight) ostao nezavrsen ... Mislim da trebas dodati  stakleni deo ispred (od  celuloida ili original deo) ... Ne znam koliko ce to biti jednostavno s obzirom da je vetrobran montiran, ali s obzirom da planiras da Corsaira nosis na takmicenja, mislim da bi to mogao biti znacajan detalj ...
Za kraj,  jos jednom, bravo !!! Za kvalitet i hiperprodukciju   ;D

Nidza79

Ovo je strava sa ili bez nishana :o)

Warhawk

Shta rechi, fantastichan je. Bash mi se svidja kako je ispao weathering. Swaka chast!   ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djnik

Zoki totalno sam zaboravio na taj drugi deo nisana, onaj u maketi je bio predebeo pa sam hteo da ga napravim od celuloida ali sam na kraju zaboravio. Bice dodat i taj detalj.

Subo u kabini sam radio akrilnom crnom wash, unutrasnjost mitraljeza i preklop krila cu dodatno da odradim wash-om, prvo sam pastelima malo potamneo zinc chromate boju.

Slike gotove diorame postavljam cim je budem zavrsio ali pravim pauzu usled praznika da odmorim oci :)

Gumiflex

Djole,

Svaka cast ...Corsair je ispao super...Kabina je prva liga,,,detalji su super. Samo dalje majstore.

Mladja

djnik

#8
Stigao je jos jedan detalj za dioramu, sator od Verlindena u razmeri 1/48 sa par buradi.



Posto sam PSP podlogu ofarbao u crno pa potom pastelima drajbrasovao moram da preprskam podlogu mat lakom kako se ne bi pasteli skidali.

medico

vrlo dobro druskanee !
svidja mi se rad ... za sitan chipping kupi ovo :

http://img.photobucket.com/albums/v691/medico/Picture005_2.jpg

naravno ne mislim na willisa vec na srebrnu olovku, dobro ce ti doci za sitne ogrebotine oko kokpita, servisnih otvora , slazem se sa subom na unutrasnoj strukturi preklapajuceg dela krila malo vishe wash-a u dry brush-a  kao i chippinga ivica , ne zaboravi da isprashnjavish gume i malo washa + prashine na felnama pod obavezno

Kerber

ima li ta olovka kod nas da se kupi? i gde?

medico

da , ja sam je kupio u slikarskoj radnji kod hotela Palas taamo iza Tanjuga ....to je malo  skuplja radnja imali su tada samo 2 vrste ova moja je 'kalaj' a bila je i izrazito srebrna tipa 'silver' a treba pogledati ui u kartolerijama tipa Plato u Knezu

djnik

Medico, srebrnom olovkom firme "Prismacolor" sam radio chipping na Korseru.