Italeri Messerschmitt Bf 109F-4 (9.JG 52, Hermann Graf, Rusija, april 1942)

Previous topic - Next topic

Hartmann

Eto, najzad je gotova ova maketa. Sav rad na ovoj maketi mozete videti na:

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=1705.0 .

S obzirom na kvalitet i tacnost ove makete, ja sam vise nego zadovoljan rezultatom. Po prvi put sam koristio neke nove tehnike i upotrebu hemije kao sto je: - Preshading;
                                             - Postshading;
                                             - rad sa ecerajem;
                                             - upotreba akrilnih boja;
                                             - upotreba Kristal Kleer-a kao lepka za eceraj;
                                             - Upotreba Future-a za pravljenje stakalca na instrument tabli... itd. Tako da mi je istovremeno ova maketa bila dobar tester za dalje napredovanje u maketarstvu.

Ovom prilikom bi se i zahvalio svima  koji su mi pomogli u savetima i referencama da ova maketa postane moja najbolji rad do sad. Hvala momci!!


































Veliki pozdrav!!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Otto Skorzeny

Obozavam da vidim ovako dobre Messere, jos i nekog nemackog asa.  :D
Messer je fantazija!!!  :o  :D
Dao si nam jedan tezak domaci zadatak!

djnik

Odlican Bf-109! Svidja mi se mnogo zut nosi kako si odradio kamuflazu. Stavi malo gloss laka na crveno i zeleno svetlo na  ivici oba krila ;)

Hartmann

Quote from: milanco on 01-01-2008, 18:42:15
Svaka cast Goksi vredelo je truda nema odmora sada nesto tacnije da te ne muci ovoliko :D

A-ha, sledeci je Revellov Arado E.555  :).
Quote from: djnik on 01-01-2008, 20:52:35
Odlican Bf-109! Svidja mi se mnogo zut nosi kako si odradio kamuflazu. Stavi malo gloss laka na crveno i zeleno svetlo na  ivici oba krila ;)

Crvenu sam farbao Revellovom prozirnom crvenom, stvarno jaka stvar. A na zelenu sam kanuo Future.

Quote from: airsuba on 01-01-2008, 21:40:41
Odlican je ispao, narocito od cega je napravljen  :D

moja primedba je posto si ulozio toliki napor u 'onakvu' maketu - morao si obavezno da pomeris tj. priblizis noge stajnog trapa, narocito jer ne bi bila preteska operacija (na ovom cudu si radio daleko komplikovanije stvari) jer bi onda dobio zaista meketu bez mane!

Znam, nego mi se to i cinilo najtezim, pa nisam  :(

Quote from: Gumiflex on 01-01-2008, 22:41:39
:o :o :o :o Bravo, odlicno je ispao. Nisam video koji je scale. Jedino sto sam video je gornji spoj iza kabine koji se vidi malo jace,, Samo dalje...ocekujemo drugu usloro  ;D

Mladja

Razmera je 1:72. Ako mislis na spoj koji ide iza kabine - to je postojalo i na pravim Messerima. Tako su se sklapali u fabrici, iz dve polutke trupa. Prvo sam gitovao spoj makete, pa pravio novi.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

konachno! :D

nadam se da cu ga uskoro videti uzivo...  8)

u svakom sluchaju s obzirom da sam pratio ceo tvoj rad u projektima, zaista lepo....pedantno kao i za ochekivati od tebe, tako da vredi truda ;)

Zoki969