Tamiya 1/48 F-16CG;Aviano

Previous topic - Next topic

postal

Zavrsio ga na Bozic i okacio na YASIG,nazalost forum se gasi,pa reko' da okacim i ovdje svoj minuli rad.Maketa je novi Tamiya F-16CJ Block 50,prepravljen u F-16CG Block 40.Prepravka ukljucuje WAR HUD,10 zkrpa;ojacanja na trupu,LANTIRN pod,GBU-12 su od Hasegawe i "blackout bombs" od Shawn Hull-a.Dekali su Aeromaster i predstavljaju avion stacioniran u Avianu,koji je 1999. ucestvovao u NATO agresiji na Srbiju.Da ne gusim vise,evo slika,vidi se iz prilozenig da nisam neki fotograf:








Maketa se sklapa "ko podmazana",daleko najbolje odradjena maketa koju sam imao priliku da uradim.

Pozdrav,Miro.

P.S.Izvinjavam se sto slike nisam okacio kao "thumbnail-ove",ali nemam pojma kako se to radi,ako neko moze da mi objasni,promjenit cu post,tako da se brze ucitava za "dial up".






postal

Fala na uputstvu,popravio sam post. ;)

Izduvnik sam prvo ofarbao sa Tamiya German Grey uljanom,pa opicio bijelu Tamiya akrilnu,stapic za usi sam umocio u alkohol i lagano pravio brze poteze iznutra prema van.Kad sam bio zadovoljan efektom,malo sam osmirglao tamno sive i braon pastele,pomjesao i dodao cetkicom.Poslije obrisao visak vlaznom krpom i voila...Tamiya daje dva poklopca kabine zatamnjeni i prozirni,noviji F-16 imaju prednje (veliko) staklo zatamnjeno,zadnje je prozirno.Prozirni poklopac je dobro dosao za sjecenje maski,bravo za Tamiyu. 8)

Ovaj nije oboren (na zalost),oboren je avion iz 555th FS,"Triple Nickel",inace njihov "Flagship",tj komandirov avion (mada Ameri tvrde da je "crko motor"),popularno nazvan "Neon Chicken".Ovaj pripada 510th FS "Buzzards",oba skvadrona su stalno stacionirana u Avianu."Neon Chicken" cu uskoro da pocnem,samo da skupim jos malo materijala.Trenutno sam zaposlen oko naseg Me 109E-3 JKRV.

Pozdrav,Miro.