Tamiya 1/72 P-51D - Moj Skadar na Bojani

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo posle par meseci eksperimentisanja, i izmisljanja rupe na saksiji, na nagovor nekih troglavih ovde, konacno sam zavrsio po meni najsareniji Mustang u 8-oj americkoj vazduhoplovnoj armiji.Avion je poznati "Big beautiful doll" pukovnika Dzona Landersa, komandira 78-e lovacke grupe.
Inace, maketa je odlicna, malo sam imao problema oko sklapanja sekcija trupa i krila.Mnogo sam vremena izgubio oko kombinovanja podloge i Alclada, i to je vrlo tesko islo kako treba.U svakom slucaju sad je gotovo i evo fotki:







Sandman

aaaaa.. opet mustang!!! :D :D :D

lepo izgleda Gusho!!

shta si na kraju koristio kao podlogu za alclad? gloss crnu?

Gusha


Lanmi

Bravo, lepo je ispao na kraju. Razvuci mu samo antenu, ako to ova verzija poseduje, posleratni i ovi restaurirani nemaju tu zicu. Sahovsko polje je dekal?  Da li si lakirao alclad ili si direktno preko njega cepao dekale?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Lud13

Najlepsi pogled na Mustanga je kroz Revi dok mu 30mm kida krila :):):):)

Salim se lepo ti je ispao Pony..Jesu li dekali na nosu, ja sam imao strasno iskustvo na P-47 sa dekalima  >:(

Gusha

Preko alclada, Pronto, pa decali, pa mikro sol, pa revelov mat lak!

Profa

Quote from: Lud13 on 16-01-2008, 13:21:02
Najlepsi pogled na Mustanga je kroz Revi dok mu 30mm kida krila :):):):)

Slažem se! Drugi po redu bi bio pogled na ovakvu maketicu  :o
Sve mi dopada - od boje preko dekala do izduva...  :)
Samo jedna mikro-primedba: malo su mi paneli na izlazu desnog krila čudni... No, možda je i zbog fotke...
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

Quote from: Lud13 on 16-01-2008, 13:21:02
Najlepsi pogled na Mustanga je kroz Revi dok mu 30mm kida krila :):):):)

Obozavam ta pogled!  ;)  :D
Trud se na kraju isplatio!  ;)  Maketa je super ispala!

Gusha

Hvala, hvala drugari.Profo za panele te vara fotka.Nisam taj snimak dobro centrirao!

Boki

Quote from: Gusha on 16-01-2008, 13:06:32
Evo posle par meseci eksperimentisanja, i izmisljanja rupe na saksiji, na nagovor nekih troglavih ovde, konacno sam zavrsio po meni najsareniji Mustang u 8-oj americkoj vazduhoplovnoj armiji.

Isplatilo se. Odlično izgleda. Naročito su mu lepo legli dekali.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

R2D2

lep rad gusho!
jedino da brunirash cevke mitraljeza?
to je ono izdanje za cartograf dekalima ili su aftermarket?

njime ces da mitraljirash onaj C-47?  ;D
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...


Zoki969

#11
Slazem se sa onim sto je dosad receno, maketa izgleda odlicno. I zaista jeste jedan od najatraktivnijih Mustanga. U sledecoj turi Mustanga i ja planiram da odradim ovaj avion i bar jos jedan sa checkerom  :o
I jedna ili dve dobronamerne primedbe ;
Cini mi se  da nisi radio weathering i panelizaciju preko dekala, a siguran sam da bi maketa poprilicno dobila na izgledu kada bi  to uradio. Takodje primedbica za tragove  izduvnih gasova ... Na Mustanzima se retko vide tragovi izduvnih gasova, ali kada se vide prilicno su diskretni (uglavnom)  i  idu u luku koji otprilike prati liniju krila. Takodje, ako se vec "garavi" avion, treba malo zagaraviti i same izduvnike (osim prvog).
Koga zanima, moze naci mnogo lepih slicica Mustanga bas za ove stvari  na:

http://www.mustangsmustangs.us/p-51/p51pics/military/

Druga primedba  je za koriscenje Alclada. Mozda me fotografije varaju, ali cini mi se da si mogao nabaciti jos jedan ili dva sloja Alclada da bi dobio jos "metalniji" izgled (ja radim 4-5 slojeva).  Meni je trebalo malo vremena da to shvatim ;)
Nadam se da me niko nece pogresno shvatiti, Mustang je super i zaista mi se svidja, narocito jer je 1/72 ...
Ovo je samo par iskrenih saveta kako da izgleda jos bolje  ;)
U svakom slucaju, moje najiskrenije pohvale i svaka cast za odlican rad  ;D

postal

Auuuuuuuuuu vidje Mustanga,prva liga.Koji Alclad si koristio "Polished Aluminium" ili "Airframe Aluminium"?

Alclad je zakon,samo tanko prskaj i vise slojeva,4-5-6,kao sto zoki rece.I dobro,dobro treba ispolirati temeljni sloj (Mr Surfacer),da bude kao ogledalo,tad Alclad radi,sa puno znoja i bogatih,socnih rjeci.

Caos,Miro.

Gusha

Momci potpuno ste u pravu sa ovim savetima, narocito za Alclad, hvala vam svakako, svaka kritika je dobrodosla.Izduvnike i dekale sa naknadno zagaravio i ostario, jer sam uocio propust na fotki.Sto se tice Alclada, koristio sam polished aluminium, ali nisam odradio toliko slojeva, koliko mi sada predlazete.Kuburio sam dosta sa podlogom i to me pojelo.Alclad je odlican ali trazi dosta istrazivanja i kombinovanja.Bice bolje na sledecem projektu!

Dada

Chicha Gusho Stvarno je bombonica! Mozda si mogao samo poklopce mitraljeza da drmnes u drugu nijansu aluminijuma... Samo vi radite mustange, mene ceka jedan u '48 pred farbanjem je pa da vidim sta mi je ciniti 8)