Bilek 1/72 An-2

Previous topic - Next topic

cherny

Evo jos jedne moje makete. Bilek An-2, u Italerijevoj kutiji, sa mnooogo dorada. Utrosena sva tri PArt ecovana seta za eksterijer i Eduard Zoom za enterijer. Motor je detaljisan ecerajem i zicicama, bocna stakla su polirana, elisa je potpuno zamenjena. Farban MM enamelima, dekali su delom prskani, delom od secenih traka. Wash tusem, prljan crnim pastelima.










gasha

Kakava podudarnost, bas trazim po netu tu maketu da pazarim i reko da vidim sta ima na forumu, kad ono. Kakvo iznenadjenje. Nisam kvalifikovan da dajem zamerke a iskreno i ne vidim ih. Meni je SUPER. Pogodio si boje extra.

Otto Skorzeny

Svaka cast na avioncicu!!! Extra je!   :D    :D
Jel si maskirne sare izvlacio iz ruke ili si koristio neke sablone?

dragan_mig31

bravo igore,svaka cast na ova maketa :)nego reci jel ima ovo negde da se kupi?hocu da radim makedonski an-2,onaj sa zube

djnik

Odllican AN! Moracu i ja da ga nabavim a nadam se da cu naci i taj eceraj i ostale dodatne delove kako bih kao i ti oboljsao maketu!

Miljan

Sjajno odradjeno.Ja sam jedno vreme bio zainteresovan za taj Bilek An-2 ali sam cuo da je dosta netacna maketa i da trebo dooosta dorade.Nemam ja vremena za to.Inace ovaj tvoj je stvarno ispao fenomen@lno

ugovorac

Lepa ideja i lepo odradjena maketa sem poklopca kabine.Imam utisak da je i poklopac los a i da si taj jeo lose odradio.Jesi li maketu radio proizvoljno ili si imao neku dokumentaciju.

Zoki969

Tacan ili netacan, nebitno !
Izgleda odlicno, svaka cast !!! :) ;) :D ;D

cherny

Imao sam fotke pravog aviona, a i gomilu materijala koji sam spremio za CD "An-2 in Details and Yugoslav service" .  ;D
http://misc.kitreview.com/bookreviews/an2cdreviewkb_1.htm

Gusha

Cherny, mislim da je spiner na elisi, na Anovima farban u Azure Blue, (bar je tako sa onima na niskom aerodromu).Inace prvoklasan rad, i grozne slicke.Cu ti kupim novi aparat sa 1. maj, praznik nerada.Ne mogu da se setim sta ce se tada dogodi! ;D

cherny

Gusho, spinera je bilo raznih, ja sam imao fotke na kojima je bio crn. A sto se tice aparature, imam sve sto mi treba! A nem'o da te ne zovem za 1. maj!  :D ;D ;)

Miljan

Hehe sad sam se setio necega.
Daleke 1995,Cenej,neko padobransko takmicenje i junak ove cele price An-2 i ja...Klinac koji se lozi na avione i avijaciju i kome letenja nikad dosta.Usao ja u avion i seo i nakon 5-6m inuta poletesmo.Poce pilot da penje masinu na 1200m a ja sav srecan sto se vozikam ali ubzo i nisam vise bio toliko srecan.Naime taj dan cu upamtiti po tome sto sam za 2 ili 2 i po sata "preziveo" cetiri poletanja i sletanja a pamticu ga i po tome sto sam molio da me puste da izadjem iz aviona da ne bi bacio "peglu" ;D
E sad ne znam zasto sam ovo napisao,ali kako kaze Lane Gutovic:"ne moze da skodi" ;D ;D ;D