DC-3 JAT Dakota

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo i ovaj projekat je priveden kraju.Posle par meseci stavljam tacku.Maketa je Italeri, u sustini dobra, ali sam imao dosta posla oko uklapanja srednje sekcije sa krilima i trupa, tu je bilo dosta kitovanja.Verovatno je kalup vec dotrajao.Nakon uklapanja, sekcije gde je aluminijum sam farbao u Alclad.Tu sam poslusao savete, pa sam isao u vise slojeva.Rezultat je bolji nego kod Mustanga.Gornja povrsina trupa j e standardna Revelova bela.Dekali su LIft Here production, i mogu da kazem da su fenomenalni.Ne uklapaju se idealno oko prozora, (malo su veci otvori) ali se to lako doradi seckanjem i uklapanjem traka od viska dekala.Preko ide Pronto, i tako sam ga ostavio, posto je avion bio poliran.Matirao sam samo napadne ivice krila,  i ispred kokpita.

Evo fotki...









cherny

Svaka cast majstore! Odlicno izgleda C-47 u ovim bojama, i izrada je za odlicna, za 5. A fotografije za 2, ides u skolu fotografije, ja castim!  >:D ;D

Dada

Gusho pocepao si ga ! ;) Mozda si mogao samo malko da matiras gume.

Sandman

e konachno gotov!!

Dalibor mi uze rech iz usta - malo se sjaje gume... sve ostalo fenomenalno - u odnosu na ono pre par nedelja kad sam ga video uzivo, ovo sad je san snova! ;)

nego...DC-3 nije imao crne elise?

milanco

super je ispao  :o bolji je naego onako ceo srn ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Gusha

Da, da, matiracemo gume, to sam zaboravio.Ih bre nisam znao za ove otvore oko prozora.Sad je kasno, prelakirano je preko, nema veze!

dragan_mig31

jako lepo je ispao ovaj c-47 :) svaka cast,sad i ja hocu jedan D:

Kerber

Vrlo lepo.
Jel ti nesto ostalo na levoj elisi gore, k'o visak plastike?
Inace, lepse deluje Alclad ovde no na Mustangu.

A pitanje za poznavaoce - Jel su elise ovako "gole" ili imaju upozoravajuce vrhove ili trakice u nekoj boji?

Miljan

Super je ispao obzirom da si se namucio oko uklapanja delova.Zato si ti majstor svog hobija ;D ;D

Lanmi

Prelepo. Najlepse oznake, ubedljivo. Drago mi je sto si ga uspesno zavrsio. Za fotke, dovoljno je da se odmaknes korak dva nazad, malo jaci zoom i mnogo ce biti bolje.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

bash je dobar !
jedino sto sa Alcladomn negde gresish , mozda neko poliranje nakon susenja !? mada mozda i slike nisu verodostojne ...

Boki

 :o Opasno dobro. Bravo.
A gume su sjajne jer su nove ;) ::) :D .

Quote from: Kerber on 22-01-2008, 17:09:38
Jel ti nesto ostalo na levoj elisi gore, k'o visak plastike?
Mislim da na elisi nije višak plastike već odsjaj (zbog srebrne boje). Možda i grešim jer stvarno izgleda kao višak, ali pretpostavljam da je Guša suviše iskusan da bi mu promaklo tako nešto.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

djnik

Super je dakota! Ja sam trebao isto da je radim za postavku civlinih aviona ali nazalost nemam vreman pa ce ova postavka proci bez jugoslovenskih aviona. Steta sto tvoj ne mozemo da izlozimo, mislim da bi se svi divili. Definitivno cu koristiti slike tvoje makete kao referencu. Nego na slikama u knjizi mi srebrna boja na dakoti izgleda sjajnija, ova alclad je malo mat ili mi se samo cini?

gasha

#13
Ocu jednu ovakvu za poneti u military varijanti  ;D
Inace pre dva meseca je prevucen u muzej jedan takav, farbali ga jatovci zimi pa se na njemu vidi farba koja se slivala. Stoji iza muzeja sa skinutim krilima pa ko voli neka baci pogled.

Gusha

Ne,ne nije visak sigurno, znam da sam ih obradjivao, ali je Bane u pravu, naknadno sam dodao zute krajeve na elisi.Sto se tice sjaja, i ja mislim da je jos malo sjajniji, ali je meni ipak na kraju ovo izgledalo malo prirodnije.