Zvezda Mig-21bis i Revell Mig-21(F-13)

Previous topic - Next topic

stuyoman

Evo po prvi put postavljam neke slike ali uspeo sam da se snadjem uz pomoc objasnjenja. Stavio sam dve 21-ice na isti topic, Zvezdin bis i Revell f-13 , oba u 1/72, bez ikakvih izmena, po datim semama, bez weathering-a. Po meni se obe lepo sklapaju, svidja mi se nivo detalja panela kod revell-a, kod zvezde je jedina zamerka neprecizne seme i uputstva, ali odlicna maketa





















dragan_mig31

ovo izgleda super samo kod ovaj bis boja mi deluje predebela.jesi ovo farbao cetkom?

stuyoman

imao sam problema sa airbrush-om, pa sam se namucio farbajuci sa cetkicom, nikako nisam uspevao da mi se ne vide tragovi, pa sam farbao deblje slojeve

Boki

Quote from: ugovorac on 24-01-2008, 22:21:29
Obe makete su vrlo lepe i vrede da se pogledaju.

Slažem se. Jesi li i Revell-ov farbao četkicom? Lepo izgleda.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Nidza79

Ovaj Revell-ov je solidan (jesi stavio stapice koji mrdaju aerodinamicku kocnicu?).

Bis, iako ja mozda nisam najpozvaniji da to kazem, nazalost nije bas nesto zbog farbanja. Postoje objektivne teskoce (Zvezda ne daje prednji prsten kao zaseban deo pa ga je mucno bojiti) i subjektivne koje ces popraviti nabavkom novih cetkica ili popravljanjem tehnike rada. Ukoliko konture kamuflaze nanosis tankom cetkicom one ce ostati vidljive jel ces konturu posle ispuniti drugacije usmerenim pokretima. Solidno je da konturu ispunjavas npr Italeri 8 cetkom koja je ravna i pritusnuce neravnine farbe ali tako sto ces pokrete otpoceti dodirujuci coskom samu konturu (koju nisi pustio da se osusi!!!) kako bi farbi promenio smer i sprecio da se razlikuje od ostatka. velike povrsine (npr svetlo plava) nanosi italeri 12 cetkom. Definitivno nemoj vise da nanosis debele slojeve, farbaj tankim i sve sto ti se ne dopadne osmirglaj pa nanesi ponovo tanak sloj koji ce (nadam se) biti bolji nego prethodni.


stuyoman

Quote from: Boki on 24-01-2008, 22:33:44
Quote from: ugovorac on 24-01-2008, 22:21:29
Obe makete su vrlo lepe i vrede da se pogledaju.

Slažem se. Jesi li i Revell-ov farbao četkicom? Lepo izgleda.

Hvala, revellov sam farbao airbrushom


Hvala Nidzo na kritikama i savetima, volim kad mi kazu gde gresim i kako da unapredim rad. Problem mi je bio sto je boja slabo prijanjala na povrsinu, ako uskoro ne popravim airbrush, ubuduce cu probati da prvo predjem sa prajmerom povrsine (verovatno ce onda biti lakse za farbanje cetkicom?)

Kerber

Operi obavezno delove u detergentu za sudove i toploj vodi. Najbolje ono sve na ramovima u lavorce, da se ne pogube delovi slucajno.
lagano ih protrljaj krpicom - da se skinu masnoce od livenja-kalupa. To pomaze kod prianjanja boje.
Posle ih ostavis da se osuse normalno, bez trljanja i fena, nikako na radijatoru...
I pre pocetka farbanja prodji maketu krpicom/vatom sa malo 70% alkohola (otisci i masnoca sa prstiju, git, trt-mrt...)
Vise od pola mojih maketa su cekom radjene, pa se ne vide ni potezi ni slabo pokrivanje, bas zato.

stuyoman