MIG-23 MF

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

danas sam zavrsio mig :) nammucio me jako jer se maketa ne uklapa bas naj naj :Dali evo ga,laki vedering malo ciping i 2 ruke MM mat lak.i kako vam se svidja?













Sandman

dobar je! ..mozda samo ipak malo deluje suvishe jarko ova plava odozdo, no dobro....

jesi li i preko rondela radio filter? deluje mi da su i rondele malo "zaprashene"....

u svakom sluchaju si uspeshno restaurirao staru maketu ;)

Miljan

Uf meni se svidja kako je ispao.Lepo nema sta ;)

Kerber

I tebe vidim jos uvek zeza fotografisanje, k'o i mene... 8)
Migche je ispalo OK.
Mozda su mu te braon i zelena malo pretamne u odnosu na fotke koje sam vidjao, ali, ruski aparati imaju i takvu nijansu cini mi se...
Inace, vidan napredak u pogledu neprljanja/prljanja aviona.
Pozz i napred !

PS. Sta je sledece na redu?

Dada

U,Draganche, najbolji do sada! Super je, canopy mi se svidja pogotovo :D Mada lepe stvarcice si mu podvesio na nosache 8)
Ti bas uhvatio hyper produkciju, nesto ti dobro idu ovi Arapi, chekamo te 21ce!

ugovorac

Odliocan je Dragance,mada,mozda slike varaju ali imam utisak da si mu panele nedovoljno naglasio.

Zoki969

Slazem se da ti je ovaj najbolji do sada, mada mi boje jesu malo cudnovate (subjektivan dozivljaj  ;) ) ...
U svakom slucaju, najiskrenije pohvale za rad ...
I, zar ti vec nije dosta reparacije starih maketa? Mozda je ipak jednostavnije da uradis nesto iz kutije ? ;)

Nidza79

Ti znas da te ja vrlo cenim kao diskutanta i maketara ali brate rodjeni podize mi pritisak u pola 3 ujutru.

Zar toliko ulozenog truda da bi se napravila maketa nepostojeceg aviona. Egipat je 1974 kupio 8 MiG23MS 8 MiG23BN i 4 MiG23U i od njih formirao 251 lovacko bombardersku eskadrilu u Mersa Matruhu. Vec 1975 svi su uskladisteni i odmenjeni Mirage-ovima. Deo je prodat Kini u zamenu za odrzavanje flote MiG21 i MiG17 i rezervne delove a deo Americkom Foreign Technology Division-u. MiG23MF nikad nisu ni imali. Takodjer je i raspored nacionalnih oznaka na maketi pogresan pocevsi od nosne rondele (U Egiptu je na usisniku).

Kad si otvorio topic o tome sta da radis sa ovom maketom ja sam aktivno ucestvovao sa predlozima i mislio sam da si sve skapirao i da znas sta radis. Posto ja ne pratim projekte u radu ako mislis da ti ja mogu pomoci oko bilo cega slobodno mi napisi poruku.


Dada

Ovaj se bas nasekirao ljudski :D Ma pusti coveka neka radi kako hoce, vidis da slaze makete s uzivaznjem, a to je najbitnije. Ocigledno ne zalazi u takve detalje dali je what if ili postojeci kao onaj tornado :D

Sandman

ma what-if je super kategorija!  D:) >:D :D :D :D

sechesh, lepish, shmirglash, farbash....onako kako ti se svidja i kako ti inspiracija nailazi... i uzivanciji nema kraja!  :D ;D :P

shala mala... da me Nidza pogreshno ne razume, po meni je ne toliko bitno da li je neka maketa istorijski korektna sa oznakama ili spada u domen what-if tj. nepostojecih/fiktivnih oznaka - bitno mi je da uzivam u samom sklapanju makete i farbanju... a i da mi "estetsko-umetnichko-vizuelni" efekat na kraju bude ok.... tako d ashto se mene tiche, moz' da maketa bude ofarbana u neke skroz psihodelichne  boje ako je krajnji rezultat ok i ako se vidi da je ulozen trud u taj rad! ;)

Draganche na zalost ima taj problem shto u Makedoniji je teshko doci do boja, lakova i uopshte svih potrebnih "hemija" za maketarenje tako da je njegov rad za svaku pohvalu i posebno za entuzijazam koji on nama svima prikazuje!! ;)

tako da eto, nemojte me pogreshno shvatiti, samo sam malo razjasnio zashto je ovako odradjeno - bitno je uzivanje  u radu - a naravno, kad se rade makete za takmichenje ili neku bitnu izlozbu, onda je ipak istorijska tachnost bitna i tada treba voditi rachuna o autentichnosti ;)

pozz,
Srdjan

dragan_mig31

Nidza :) ovo nije egipatski mf nego libiski mf sa oznake iz dobe kada je libija bila u onu arapsku zajednicu kako li se zvase ne secam se :) oznake su veoma slicne sa one egipatkse (skoro iste) tako da mozda si se zato pomesao :)u projekte u radu imam postavljeno semu bas od ovaj avion sa libiske oznake :)

Lanmi

Ubavo avionce. Za fadiran efekat bih pre preporucio dodavanje bele u osnovnu boju, pa onda prskanje po unutrasnjosti panela. Svidja mi se kako je ispao na kraju.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Nidza79

Ceo dan imam izraziti osecaj kako mi izrastaju magarece usi  :D. Izvini, idem i da se izvinem precima sto sam nocas pishtao k'o da mi vade dzigericu. Uopste mi nije palo na pamet  :-[

dragan_mig31

Quote from: Nidza79 on 07-02-2008, 15:20:28
Ceo dan imam izraziti osecaj kako mi izrastaju magarece usi  :D. Izvini, idem i da se izvinem precima sto sam nocas pishtao k'o da mi vade dzigericu. Uopste mi nije palo na pamet  :-[


ma kuliraj :) nema veze nisam se uvredio pa da se izvinjavas,cenim tvoje komentare :) nego imas li neke interesantne sheme od egipatski i iracki mozda i siriski mig-21 mf?

Nidza79

Sto se MF-ova tice uvek preporucujem ovaj profil sa acig.org sajta. Radi se o 681 veteranu bezbrojnih okrsaja protiv Izraelaca, Kurda i Iranaca dok nije unisten kada mu je rulja F4E bombardovala aerodrom.

Avion je vrlo prepoznatljiv i u maketarskoj industriji, ja sam dekale za njega nabavio od diskutanta capritim-a iako se nisam jos nakanaio da probam da ga napravim.