I-270 A-Model 1/72

Previous topic - Next topic

medico

evo ga zapocet tacno u 15.30h .... kao sto vidite nema previse delova , takodje pretpostavljam da je uochljiv i exta fini detalj proizvodnje ove makete  ::)





svaki deo zahteva vise manje smirglanje ne samo da bi se solidno uklopio vec da bi se i skiinuo visaka flash-a . Nakon prvog sata rada zalepljena krila i sastavljen kokpit koji se dobro uklapa za rzzliku od spoja krila - trup gde ce biti potrebno dosta gitovanje i smirglanja





drugi sat.... farbanje unutrasnjosti  sa Gunze akrilnom ....dok ovo kucam pretpostavljem da je vec suva   ;)





Sandman

lepo lepo, malo chudno dodushe shto si se reshio da krila lepish pre sastavljanja polutki trupa no dobro - ne sumnjam da ce biti ok na kraju ;)

preporuchujem drzanje ofarbanih delova relativno blizu sijalici kako bi se boja lakshe osushila ;)

Profa

Auh, Dottore, A-Model ???
Biće tu git/šmirgl više puta, kao i skidanje fleša do besvesti, vidim ja... To će ti i odneti najviše vremena s'obzirom da maketa ne deluje preterano komplikovano. 'ajd' da vidimo i NMF u ovih 24h  ;)
Srećan rad, pratimo te!  :)
Bogu fala što sam Lala! :)

mutayu

Ovo bese neki unuk od Me-263? Izgleda jednostavna maketa. Krila su odmah zalepljena da bi se brze osusila zbog gitovanja?

Kerber

Ajde Doture ! ;)
Navijamo za tebe, da sredis ovaj komad grube plastike na vreme i kako to dolikuje !  :)

medico

hvala momci radi se neprekidno  :o ...verujem da ves nece iznenaditi ali postoje poprilicni problemi sa uklapanjem kokpita u trup ...to se trenytno resava
Muta je pogodio obe stvari I-270 je slobodna  Sovijetska interpretacija me263 a krila su lepljena zbog gitovanja .
sada razmisljam sta da radim sa staklom koje see solidno ukpala no mogao bi da odradim jedan tretman poliranja pre prontiranja  ;D
sto se farbanje tiche to ce za sada biti iznenadjenje za  vas kao i za mene... razmisljen o experimentalnom farbanju bez airbrusha , a nije ni chetkica do sada sam to samo jednom isprobao na komadu plastike ...
toliko za ovo javljanje ...slike kachim u narednom javljanju

mutayu

A ,mozda , da ga prskas srebrnim sprejom? ;D Kabina obavezno da se polira kaladontom.

Profa

Quote from: mutayu on 26-02-2008, 20:05:18
A ,mozda , da ga prskas srebrnim sprejom? ;D

To sam i ja pomislio, znajući za JoTa projekat (http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3447.0;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Okupka ga u kanti farbe...  :D
Hehe, to uvek dobro ofarba maketu...malo se posle uprljaju prsti, ali, je ofarbana - do dzedaja. ;D
Sala na stranu, nadam se da ti se nije zalomila maketa od one bele, listnato-testo plastike...sto se krza kad smirglash, i cepka se na konchice i listice...
Dobro je oplakni u akloholu i detergentu, cudo je pravo koliko ulja ima na sebi A-model proizvod, eda bi olaksao moleraj.
Pomislih da si nas'o i drugu soluciju, samo, mislim da ce ti mnogo vremena uzeti a i svezih nozica...Alu-folija.
Prepostavljam da je to.
Ako tako idesh, obavezno je izlakiraj pre dodatne boje i decala, i dotle- samo pamucne rukavice da rade.
Bas me zanima, hoce li to da bude i hoce li da se stigne u roku.
Napred !

mutayu

Ako stignes da ga "isfoliras" za 24h ja cu pojesti svoj sesir (bez obzira sto ga nemam)! ;D
Kad sam video ilustraciju na kutiji odmah sam pomislio da bi dobro izgledao u foliji ali mislim da stvarno ne moze da se stigne.

medico



ma kakvo vas 'foliranje' spopalo ...nece biti to ! to nikada nisam probao a i mislim da je malo vremena .
Dakle do sada je uradjeno: sredjek kokpit uz malo zezanja sada se sve uklapa , ubacio sma i instro tablu koje je originalno od nekog Yaka i kontyrno je lepo legla videcu da ubacim i pojaseve , ocisceni, obradjeni i ofarbani svi delovi stajnog trapa, osmirglan i izgitovan spoj krila trup( mr. surfacer verovatno ce ici u jos jednom sloju )

kabina ispolirana pastom za zube ( imao sam neku iz dremel kompleta ali mi se uchinila previse zrnastom pa nisam bas sada hteo da experimentisem) i potopljana u Future ( 'fala Lanmi  ;) ) cini mi se da bolje radi posao nego Pronto !






Boki

Malo delova, ali, čini mi se, dosta posla.
Samo napred.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

Lepo napreduje,al ce biti gitoooovanjaa...
Super ti je ispao poklopac kabine.
Samo napred.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lanmi

Zanimljiva maketa, samo napred.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

Boki, kad bi samo znao koliko si u pravu  ::)



konacno lepljenje trupa ...posto je uklapanje katastrofa a onaj kineski super lepak nesto ne radi posao ?! neverujem da je do plastike verovatno losa serija lepka morao sma da ga rastavim dpa da lepom Locktiteovim gelom i da ga pritegnem na sve moguce nachine ....zatim pauza za kasnu vecheru  i telefobnski razgovor cca 45min uz par gutljaja kafe  :o nenormalna kolicina smirlglanja i  urezivanja osmirglanih panela


i ako sam planirao gitovanje sooper lepkom odustao sam iz gore pomenutih razloga i posao odradio Mr surfacerom