Heinkel He177 Grief Revel 1/72

Previous topic - Next topic

Lanmi

Da, da napokon je gotov.
Ostao sam duzan za ostatak price vezane za zavrsetak ove makete. Posle zavrsene kamuflaze isprskan je bio Futureom u par slojeva, zatim su postavljeni dekali, pa opet Future. Zatim sam uradio wash razredjenim tusem sa par kapi ferija. Posle je pao jedan sloj Valejo akrilnog matt laka posle koga sam uradio jos malo prljanja pastelima. Neka mesavina braon i crnog kao tragovi slivanja prljavstine na krilima i trupu, i mesavina crnog i sivog pastela za izduvnike motora. Posle pastela sam u nekoliko slojeva sve preprskao Valejo saten lakom. Inace skoro savrsena maketa sa kojom umalo na kraju kada se javio Marfi da izgubim strpljenje. Gomila antena, mitraljeza, prozirnih sitnih delova, rakete vratanca, su mi tu i tamo zadali odredjene muke. Na kraju, ovo je rezultat. Ima jedno 4-5 gresaka, ali sada je kasno za njih. Antene su radjene od "vestacke kose" kupljene u Mosonu (vrlo preporucujem ovaj proizvod), dodao sam po dva zadebljanja na svakoj kapima lepka za drvo i ofarbane su u tamno sivo. Sporadicno grebanje (ciping) tu i tamo sam radio srebrnom bojom i iglom.
Kritike vrlo dobrodosle!

Ideja je da uradim kasnije postolje i academijev luftwaffe airfield set, pa ce onda ici u diorame.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

airbamby

 :o
Fantasticno Lanmi...
Odlicno izgleda bas mi se svidja prljanje a o farbanju nije potrebno pricati.
Po meni zaista savrseno!
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tenk

mnooogo dobar!preshading i wash su prva liga kao i sve ostalo!Ajde samo objasni tu vestacku kosu,sta je to i kako se ponasa u radu,posto su meni antene uvek slaba strana od cega god da ih radim,a bas spremam onaj ni 17 pa bi to tvoje iskustvo dobro doslo! :)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Shakal

Uradjeno je odlicno. Ja poslusao jednu budalu pa sve upropastio sa bojom... Sreca pa je nisam platio,inace bi repetir'o... ;D Neka mi neko pomogne i kaze gde u NS da kupim boju...

Kerber

Najzad !
Sa nestrpljenjem sam ovo cekao, i, koliko vidim, isplatilo se... ;D

Odlican rad, divna maketa, wash je ko bombona.
Prljanjcija - takodje.
Veeeliki plus. :)
Bravo Lanmi !

Dada

#5
Koji si ti CAR!!! Lepota od makete! Lanmi druze ovo je savrseno, svaka cast jos jednom!
P.S. Prekontrolisi samo onaj far za sletanje, cini mi se da izlazi van napadne ivice krila malkice.
Pozdrav

ugovorac

Bravo Milance.Maketa je fantasticna.Sve si uradio onako kako se barem meni svidja (isticanje panela,starenje... postoji ali nije previse naglaseno).Jedina zamerka s moje strane je da sam previse cekao da ovo vidim.

Lanmi

Hvala na pohvalama.
Far mi nije pobegao napolje, vec mi je hrom silver pobegla malo van okvira samog fara, pa mozda deluje. Nekoliko puta sam zaboravio da taj detalj popravim, ispravicu to cetkicom.
Ma i ja sam se smorio koliko se ovo oteglo, mada mesec dana sam bio na 99% i evo sada za dva dana zavrsio sve sto je ostalo.
Zica za antenu na prvi pogled lici na vrlo tanku strunu za pecanje, ali je za razliku od nje fleksibilna tako da tolerise zatezanje i drhtave ruke. Probaj sa niti iz zenskih najlonki mada moze i prava kosa (sto tanja) od neke zenske osobe.
Ko ima ovu maketu, nece zazaliti. Mozda ako od aftermarketa uspe negde neko da nadje prozirne delove da se spasi ovog krtog oklopa. Ledjna kupola se tako ostetila skidanjem sa rama tako da nisam mogao da ispravim onaj trag zdrobljenog prozirnog dela. Ostalo sam sve OOB, i nemojte da preterujete sa detaljisanjem kabine jer se ne vidi skoro nista od spolja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djnik

Ja greske na tvojoj maketi ne trazim jer ne vidim razloga zasto bi to iko radio. Ako si ti zadovoljan onda nema niceg vaznijeg od toga. Ni ti ne trebas da spominjes greske jer su one postojale i na pravim avionima ;) Maketa je odradjena fenomenalno, od A do Sh! Pratio sam ovaj projekat od pocetka, drago mi je da sam i pomogao sa skenom kamuflaze i da je sve to ispalo kako treba. Zaintrigirao si me ovom maketom da cu morati da je napravim, jednog dana kad se budem "vratio" na Nemce( tj. Nemice ;) ) Bravo!

Zoki969

Greske i kritike .... Hmmmmm ....Na to nisam ni pomislio gledajuci tvoj rad. :) ;)
Sta reci ...
Izvanredno u svakom pogledu ... I zaista svaka cast !

Sandman

bravo bato.. konachno ga zavrshi :)

super ti je wash ispao - taman prefinjeno istaknute linije panela.... a sa donje strane krila iza motora mi se mnogo svidja kako si uradio tragove izduva i prljavshtine....

jel spiralna bela linija na spinerima dekal ili si se igrao maskama?

vidim da je bilo i dosta igranja sa dekalima - onih crvenih linija na krilim ai oko motora bash ima podosta....

super, ajd sad u chasovima dokolice se baci na ono vozilo shto planirash za dioramicu....
ako treba pomoc oko vozila, vichi... tu smo da pomognemo ;)

shta inach esledece planirash od aviona - nekog japanca ili..?  ::)

pozz,
Srki

Lanmi

Hvala ljudi.
Na spiner sam prvo probao da postavim dekal. Posle neuspelog pokusaja sa tim, morao sam da ga ofarbam u belo, pa zalepio traku za maskiranje i onda sam prskao crnom bojom preko. E sad, zbog oblika spinera, malo mi se sa uzih strana maskiranja podvlacila boja, nisam bas zadovoljan koliko je to uspelo, probao sam malo cetkicom da popravim.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

oddball

ma da matori, mnooogo dobro! kako si radio panele?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Hugo Sperle

Sjajno! Praznik za oci... Zaista majstorski... Sta je sledece? :D :D :D :D :D

deda

Ma bravo!!!!!!!!
Bez teksta, ovo je jedan od najboljih koje sam video na kutku.