Revell 1/72 Avro Lancaster

Previous topic - Next topic

Shakal



Evo,ja cu za ovu kampanju prijaviti ovaj "avioncic"... Za sada su uradjena samo zadnja krilca...

gasha

Dobrodosao,
Ne bi bilo zgoreg uslikati i ostale delove za pocetak, kao sto pravila govere. Ajde samo napred, imacemo citav RAF.

Shakal




Evo uslikanih delova... Nema ih mnogo (level 3 je u pitanju),ali mislim da je maketa i vise nego lepa...

Sandman

ovo je starija maketa Lankastera  ::) - jesu li linije panela ugravirane ili ispupchene?

srecno sa radom i kachi nam slike u radu, rad na bombarderima je uzivanje za videti zbog veceg broja delova a i naravno gabarita samih maketa ;)

Profa

Ova maketa je jedan od razloga zbog kojih ne volim (stari) Revell. Sva sreća u radu!
Ja da odradim moj PKZ-2 pa da se pridružim :)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

#5
Lepo, nema puno delova tako da mozes opusteno da radis. Bice to lep avion. A ti Profo sta cekas, naporedo radi :D

Shakal




Evo,za sad sam sklopio krila i krajnja dva motora...
Linije panela su ugravirane. Neke sam malo popravljao,jer ima dosta gresaka,tj. razlivene plastike. Za sada se delovi solidno uklapaju,ali je plastika neverovatno krta,pa treba paznje prilikom odvajanja delova da se ne bi polomili...
Tacno da delova nema puno,ali ima poprilicno doterivanja... Sam kokpit se sastoji iz cetiri dela:dva pilota,jedno sediste i patos kokpita... :P
To mi je malo bez veze, pa sad razmisljam da ga dopunim,ali videcu jos...
Kacim slike cim ostvarim sledeci vidljiviji napredak...

Profa

Quote from: gasha on 21-03-2008, 09:06:16
A ti Profo sta cekas, naporedo radi :D

Trenutno u radu:
Revell 1/48 S.E. 5a - 40%; MPM 1/72 Grumman FM-2 Wildcat - 90%; Italeri Grumman F6F-3 Hellcat - 75%; Academy 1/72 TBF-1C Avenger - 75%; Italeri 1/72 Messerschmitt Bf 110G-4/R-3 - 98%; Revell 1/72 Krupp-Protze + 37mm Pak - 95%; Airfix 1/72 Bren Gun Carrier + 6pdr gun - 95%; Revell 1/25 Chevrolet Nomad '56 - 95%

Na čekanju (da se malo vratim svojoj pravoj ljubavi ;) ): Roden 1/72 PKZ-2; Hansa-Brandenburg W.29.
Ovo ću da radim uporedo sa bomberom, samo da smislim kojim (Bloch M.B. 210, LeO 451, Avro Lancaster, Focke-Wulf Fw 200C, Heinkel He 111B)...

Da li radim dovoljno uporedo?  ;) Daj brate da malo da'nem dušom i raščistim radnu policu  ::)

Quote from: Shakal on 21-03-2008, 10:34:07
Tacno da delova nema puno,ali ima poprilicno doterivanja... Sam kokpit se sastoji iz cetiri dela:dva pilota,jedno sediste i patos kokpita... :P
To mi je malo bez veze, pa sad razmisljam da ga dopunim,ali videcu jos...
Zbog ovog sam ti i poželeo sreću u radu - stari Revell traži puuunoooo doterivanja i samogradnje... Ako ti trebaju neki delovi za kopiranje, ja imam Airfix-a, samo reci...
Samo napred, za sada ide kako treba ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

ma ti nisi nor... Koliko znam zivis u malom stanu, jesi li iznajmio neku fabriku pod stecajem kada ih toliko radis odjedared.
Za kampanju glasam za Focke-Wulf Fw 200C, nema ih mnogo medju modelima. Nestrpljiv sam da ga vidim.

Shakal

Ma,Profo,taj kokpit mi je nekako bez veze... Jedino mi to smeta,za sad... Ne znam kako da ga udesim da lici na nesto...

gasha

Quote from: Shakal on 21-03-2008, 12:44:16
Ma,Profo,taj kokpit mi je nekako bez veze... Jedino mi to smeta,za sad... Ne znam kako da ga udesim da lici na nesto...

Ja se nisam mnogo trudio, nece se to ni videti kada zatvoris, ofarbaj pilote i stavi ih unutra i to je to.

Profa

Lanc je imao poprilično staklenih površina, tako da će se možda nešto i videti...
Probaj da odradiš bar palice, instrument tablu i deo prostora bombardera. Imaš dosta referentnih slika na:
http://www.cybermodeler.com/aircraft/lancaster/lancaster.shtml i na
http://www.aircraftresourcecenter.com/AWA1/501-600/walk525_Lancaster_Hollingsworth/walk525.htm

Uopšte preporučujem http://www.cybermodeler.com/resource1.shtml za referentne fotografije  :)
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Quote from: gasha on 21-03-2008, 12:06:42
ma ti nisi nor... Koliko znam zivis u malom stanu, jesi li iznajmio neku fabriku pod stecajem kada ih toliko radis odjedared.

Malo smo O.T... Ovakav problem nastane kad sa radnog vremena 10+ sati pređeš na nezaposlenost... Stalno mi se nešto radi, pa počinjem novo i novo, a staro ne završavam...
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal



I malo je radila masinica,pa sam izrezao prozorcice. Inace su bili samo opcrtani...  ;D

Shakal




Postavljeni su tockovi i motori. Sad jos da ofarbam kokpit i krecem sa spajanjem dalje...