F4U-5 Corsair, Revell 1/32

Previous topic - Next topic

baobab

Konacno jedna maketa koja moze / se usudjujem da postavim ovde...






[dekali sijaju... jos nemam decal set/sol]
Edit: zamenjene slike.

tripko

nije lose , najvise mi se svidja plava boja, no dekali nisu ti legli lepo zato sto
nisi lakirao prontom najverovatnije, malo si jace odradio posao sa pastelima kod motora mi
manje vise ok ali kod mitraljeza mislim da tu ide vise crna a ne braon.
Kad se sve sabere oduzme nije lose

Sandman

auh!

weathering odlichan, efekat izduvnih gasova takodje a chiping suptilno sitan i deluje bash realistichno!

malo silveringa tu i tamo ali s obzirom da je bez setting solution-a ok ;)

sad, mozda mi plava deluje malo svetlije ali verovatno je to "efekart sunca i vremenskih uslova" na Pacifiku ;)

jako lep rad i osvezenje za galeriju ;)

ako moze i koja slika da se vidi ceo avion u kadru....

dragan_mig31

svaka cast uradio si je bas kao sto treba(sem dekale) ali nema veze sledeci put bice bolje :)

baobab

Weathering je uradjen suvim pastilama, chipping sundjer + revell 91...
Popravicu krila, pa postavljam nove slike...

tenk

uuu bas mi se svidja,samo malo zagaravi crnom oko mitraljeza i to je to,bas je bonbonica!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Boki

Ne znam šta da dodam. Slažem se sa svim već rečenim.
Odlično izgleda. Svaka čast.
Daj još koju sliku, ako nije problem.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Lanmi

Fotke mi se mnogo svidjaju. Uz ovo sto su kolege rekle, sledeci put probaj da potopis stakla kabine u Pronto, malo mi deluju musavo i ofarbaj sajle za antenu u neku boju celika ili sl. Lep poduhvat, secam se ovakve jedne makete sa nekog takmicenja, ogromna je.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

Dobar Gusar !
I boja mu je bas ko sto treba. Male primedbe su iste ko sto prethodnici napisase, ali, sve je to u senci lepe makete. Ako imas vremena i volje, probaj da ispravis, to su ipak sitnice, a ako i ostane ovako, nije smak sveta.
Ovaj omeksivac i  lepak za decale e uvek isplati kupiti, umnogome ti pomaze kod svih decala, a lakiranje pre decaliranja je sveto pismo.
Sledeci avion ce verovatno biti pun pogodak.

Zoki969

Sta da kazem nego da se slazem sa ostatkom drustva. Da budem iskren, i meni se boja cini malo svetlijom, ali glavna primedba se odnosi na dekale.
Medjutim, sve to je u senci konacnog utiska koji ostavlja maketa.
Dakle, svaka cast !