Italeri UH-1D Slick

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo, da mi Dragance ne bude nestrpljiv vise kacim slicke "skoro" gotovog chopera.Primetio sam na kraju nakon slikanja da treba da popravim ivice kliznih vrata, presla malo farba od chetke.Sta ti je fotoaparat, nemoz da se nista sakrije, sve se vidi!Motor i nosac elise su farbani u Alclad Polished Steel, a osovina elise u Revell 90 silver.Obratite paznju na mrezice na usisnicima za motor, to sam dodao od mrezica predvidjenih za tenkice u 1:35.Pase kako treba.Stakla iznad pilota sam ofarbao zelenim alkoholnim flomasterom, (hvala Bane).Dekali su iz seta za chopere iz Vijetnama, i to je to!
Diskutabilan je bio polozaj podvesnog naoruzanja, jer je Italeri to dao potpuno pogresno, ali zato pogledas zadnje scene filma "We were soldiers" i sve ti se razjasni!









Kerber

Lepo je sad ispao...ove sitnice sa bojom popravi i nema sta da brinesh.
A ipak je podvesno naoruzanje izmesteno. Sad je OK. Jos da ima s da nadjes M-60 i da ga turish na vrata...sa sve redenikom...iha.
Odusevilo me je to sto je iako u '72, prilicno velik helix - duzi od Thunderbolta, i to samo trup, a Italeri mu je dao veoma dobru panelizaciju. Odlicno !

qzma

Ako je to 1:72 imama ja da ti posudim minigun isti ko sto je T-100 imo u filmu  ;D

Gusha

Ma minigun-ovi, manje vise, M-60 bi bio prava stvar!

djnik

Pravac Vijetnam ;) Super si odradio UH-1! Odradi jos pastelima mekom cetkicom izduve i to je to!

Zoki969

Ja bih imao manje primedbi nego ti ...
Skroz je Ok.
Bravo !

Profa

Nemoj da slikaš tako dobrim aparatom, i izgledaće mnogo bolje. Ovako se vidi i zazor između stakala i ramova na kliznim vratima (poslednja fotka)  >:D Probaj da prođeš sjajnim lakom...
Odličan je, definitivno  ;D Sviđa mi se rotor sa sve osovinom, + lagani čiping boje na vratima i okvirima  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Gusha

Stakla su katastrofa.Na pojedinim mestima je jos gore.Treba prakticno da se postave stakla pa tek onda gitovanje maska farbanje, doradjivanje stakala posle toga od ogrebotina...To je uputstvo za one strpljivije ako krenu da rade ovo.Kod mene ce to da ostane u vitrini!

P.S. Chiping na vratima sam popravio! ;D