P-51B GOTOV *slike*

Previous topic - Next topic

Gumiflex

Prvo hvala na komentarima kad sam postavio progres slike.

Maketa je Academy 1/72. Avion pripada Lt. Edwin Heller is 486 F.S Sept 1944.

Profa---plava koju sam koristio Tamiya "Sky Blue" X-14.

Zoki----Sto se zelene tice u pravu jeste OD Green. Informacuje koje sam nasao, u raslicitim knjigama spominju OD, British Green i US Green 42. US Green nisma imao a British mi je nekako izgedao pre zeleni.
           Slike su radjene u podrumu, ali uskoro ponu svetla i nova kamera. (Ako me zena ne ubije pre toga hehehehehe)

Nidza---Malcoln hood je malo na uskoj strani tako da nije tesko namestiti ali je nisam zalepio tako da ces videti malo prostora.








Mladja

Zoki969

#1
Izvanredan rad. Pedantno i lepo, svaka cast. Da ne znam, pomislio bih da je 1/48  ;)
Dobronamerne primedbe:
Kutije stajnog trapa trebaju biti Natural metal (o tome smo vec pisali na forumu pre par meseci).
Takodje mi se cini da krila nemaju dobar ugao. Mozda me fotografije varaju, ali cini mi se da su legla malo na dole (narocito levo krilo).
I za kraj,  spojevi trupa (leva i desna polutka). Na donjim povrsinama ne izgledaju bas najbolje, a linije koje nestanu pri smirglanju uvek ponovo izvuci.
Sve ostalo je vise nego dobro, konacan utisak je odlican.
Bravo !

Profa

Uz zokijeve primedbe (sem za krilo - ja bar ne vidim problem ??? ) bih se pridružio sa pohvalama čistoći i kompletnom utisku. Baš je avionče dobro ispalo ;)
Jedina stvar koju sam primetio na mnogim snimcima i fotkama - unutrašnji poklopci stajnog trapa su na stajankama obično bili zatvoreni, i otvarali su se tek da prime noge, kad je avion već u vazduhu...
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Da, kao sto Zoki rece, diedar krila je dosta cudan... Pored te sitnice super rad!
Veoma pedantno i jako lep finish! Bravo.

Goran A.

#4
Ne znam postoji li negde istorija bas te letelice ali znam da je iz komande USAAF 1944 naredjeno da se dobar deo aviona u silver finisu koji su leteli u Evropi prefarba odnosno kamuflira i da se koristi OD a ako je nema onda da se korisi RAF-ova dark green. Mnoge invazione strafte su prefarbane bas engleskom bojom. Oni su u to vreme imali tablicu ekvivalenata odnosno koja engleska boja menja americku i obratno. Nije tu bilo puno mudrovanja. Otuda i potice OD na RN Corasairima iako su narucivani u klasicnim RN semama. 

ugovorac

Maketa je izuzetna.Sve je uradjeno vrlo pedantno.Celu stvar kvare uobicajno loci akadenijevi dekali.

Lanmi

Stvarno lepo i pedantno, bas mi se svidja. Mogao si sto Zoki rece da izvuces delove panela koji su smirglanjem nestali, i ja bih koristio malo svetliju boju za prljanje linija panela. Ovo su samo sitnice inace imas sjajnu maketu u kolekciji.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Kerber

Odlican rad.
Pedantno i cisto.
Problem koji ima je verovatno u proizvodnji makete. ali nisam je imao u rukama, pa ne znam dal' se moze izbeci bez ozbilnje "hirurgije".
Ma, odlican Mustang !
Pozdrav !

tenk

#8
odlicno je ispalo!stvarno samo ta krila,i da li mi se cini ili ti kabina nije lepo nalegla,ako si je zalepio?inace sve ostalo je cisto i pedantno do savrsenstva!
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Gumiflex

Hvala svima za pogled,,,Momci u pravu ste sto se krila tice,,otisao, proverio i popravio heheheheh.

Sto se kabine tice nije zalepljena posto sam stavio Eduard PE detalje tako ta hood moze da se skine.

Mladja

barbarossa

isti problem sa kabinom kao i kod revellove makete, isuvise ispupcena, tj ispupcenje bi trebalo da bude negde do donjeg dela staklica tako da je za celu debljinu stakla visak. To se moze popraviti smirglanjem i poliranjem stakla, nije problem samo pazljivo, a evo i slike kako treba da izgleda




ja sam to kod moje makete uradio, jeste da je staklic sada debeo kao da je u vakum formi radjen ali izgleda realno

djnik

Nisam ni sumnjao kad sam video slike ove makete u radu da ce ispasti odlicno! Odradio si ga bas pedantno. Je li ces dodavati neki chipping i weathering ili ostaje kao nov? Ni u fabrici ga ne bi ovako dobro odradili ;)

Gumiflex

Hvala, Hvala,

Djole, ne nameravam da uradim nista vise, nisam siguran zasto ali ja ih nekako volim nove.

Mladja

Goran A.

To je zato sto si mator ;D u tvoje (citaj moje) vreme je retko ko prljao makete. Tradicionalni pristup!