Roden 1/72 PKZ-2 Austrougarski helikopter 1918.

Previous topic - Next topic

Profa

Evo i ovog mališana, konačno, u gotovim radovima:



Praktično ceo postupak sam opisao na http://maketarskikutak.com/index.php?topic=4024.0
Čast mi je, i veliko zadovoljstvo, pohvaliti se činjenicom da je mališan juče ujutro dobio rotore, a popodne na takmičenju osvojio zlato u kategoriji helikoptera i treće mesto u generalnom plasmanu! ;D ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Odlican rad !
Juce sam ga gledao "uzivo" i jako sam zadovoljan kako ovo malo cudo izgleda.
Posebno treba pohvaliti pedantan rad sa zategama (sajlama) na onako malom i nepristupacnom objektu.
Alal' vera !
Pozz!

Sandman

sjajan malishan i zasluzeno je osvojio peharche u generalnom plasmanu! ;) :)

bravo Profo!! ;)

a sad ajd opet neku egzotiku iz WW1 ;) definitivno ti ide ovaj period :)

Goran A.

Veri gud! Dosta si pipkario a sad se vrati na smirglanje i gitovanje! Da si mog'o da parkiras dva austrougara porerd njih. Hoces li napraviti neko postolje za njega?

Lanmi

Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

rodeo

Stvarno klasa! Nego jel imalo ovo posadu? I gde su sedeli?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Profa

Prvo da postavim sliku helikopterčića pored referentnog objekta (što sam zaboravio):


@Rodeo: Ovo čudo je trebalo da nosi kupolu za osmatrače iznad rotora, ali je u toku testiranja samo par puta poletelo sa istom:

Na ovoj slici u kupoli stoji pronalazač helikoptera - poručnik Wilhelm Zurovec...

@AG02: Nažalost mislim da skoro neće doći do montaže nekih austrougara jerbo ne mogu da ih nađem, a ne da mi se da ih deljem ...
Planiram da, u neko dogledno vreme, odradim daščanu podlogu po ovoj na slici, kao i nešto preteće opreme (motor za vitla, kompresor za vazduh u jastucima...) ali o tom potom... To neko "dogledno vreme" zavisi od brzine potrošnje sladoleda na štapićima ;D

@Sandman: Nešto iz WW1 je već u radu, postaviću sličke ovih dana ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Zoki969

Simpatican malisa ...
A za rad samo pohvale !
Svaka cast !