Italeri 1/72 Grumman F6F-3 Hellcat

Previous topic - Next topic

Profa

Jedan od grumanaca je gotov:



Prikaz izrade je na http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2964.0
Kako smo se nadali, dobro smo se udali...
Donja formacijska svetla mi nisu baš u liniji, i spoj kabine i trupa je očajan (hvala, Italeri!! >:( )
Tu sam, na raspolaganju, za sve komentare i kritike ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

Shakal

Odlican rad. Nema sta...
Kako si i sam rekao-spoj kabine i trupa "ne lezi"... Mozda si trebao uraditi otvorenu kabinu... ???
Bez obzira-lepo izgleda!

Lanmi

Au, prekaljena pacificka macka, bas se vidi da je iskusio mnogo borbe. Pravi si master za farbanje cetkicom.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Boki

Bravo Profo. Pravi "heavy duty" pakleni mačak :D . Ja, bre, erbrašem ne mogu da izvučem što ti uradiš četkom :-[ ;) .
Jedino ta kabina kvari utisak, ali, što reče čovek, otvori je i uživaj  ;) :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

oddball

Odlično je ispao, a još i rad četkicom... Za svaku pohvalu. Moj Hellcat čeka airbrush ali ja nisam imao toliko problema sa trupom. Sa kabinom jesam ali ne i sa trupom. Ja sam veliki razmak popunio Testorsovim lepkom iz tube nanošeći ga malim šilom. 'Ajde nam prodaj foru kako si ratio prelaze između boja na kamuflaži i garež iz motora i mitraljeza.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Profa

Hvala na svim pohvalama, drugari, a bogami ni pokude mi nisu mrske (bar skrenu pažnju čoveku, da zna za sledeći put ;) )

elem, redom... Nisam hteo da otvaram kabinu jer su dekali na komandama prilično igračkasti (da da, mogao sam malo i da skrečujem, ali...) Sa druge strane, kabinu zbog bojenja četkicom stavljam tek na samom kraju izrade, i onda 'oće da dođe i do gorenavedenih problema, kad rešenja više nema... Jedino da ga sad seckam i zezam... Možda se i to desi, mada imam još dosta toga u radu...

Quote from: oddball on 05-05-2008, 00:17:47
'Ajde nam prodaj foru kako si ratio prelaze između boja na kamuflaži i garež iz motora i mitraljeza.
U planu mi je mala škola bojenja četkicom, sa sve fotografisanjem u toku rada (a možda i ponekim vidojem), ali za to moram:
a) da se uskladim sa ženče, i
b) da nađem odgovarajuću maketu za predstavljanje tehnike (ovo drugo je manji problem)
Organizovaću to uskoro, obećavam!!

Garež na celoj maketi (a ne samo izduvi) su crni pigmenti koje sam nanosio četkicom 2/0 kroz svaki panel i svuda gde sam želeo da imam prljavštinu. Potom bih većinu pigmenta skinuo suvim štapićem za uši u pravcu strujanja vazduha. Ako je negde bio uporan, štapić bih malo navlažio i problem rešen...
Sva tajna izduvnih gasova na bokovima: pigment, pa drybrush srebrnom (da izgleda kao spržena boja), pa opet pigment preko... I tu sam "tok" pigmenta regulisao suvim/vlažnim štapićima za uši (hvala ti, Gogo, za neograničene količine štapića! ;D )
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

zaista odlichno izgleda - uzivo je josh bolji ;)

jedino taj Italerijev propust sa poklopcem kabine pokvari utisak no ajd sad....

jel kasno mozda da mu poklopac kabine "konvertujesh" u otvoreni polozaj?  ::)
time bi ublazio efekat greshke Italerija...

Profa

Quote from: Sandman on 05-05-2008, 08:10:44
jel kasno mozda da mu poklopac kabine "konvertujesh" u otvoreni polozaj?  ::)
time bi ublazio efekat greshke Italerija...
Nije kasno, pošto je zalepljena lakom ;) ... Jedino što bih onda malo trebalo da se "pomučim" da mu sredim bočne komande da ne izgledaju kao na igrački (što se u zatvorenom položaju kabine baš i ne primećuje)... Drugo rešenje bi bilo blago urezivanje trupa tako da se poklopac kabine malo spusti... Zabaviću se time malo kasnije, prioritet mi je sređivanje Avenger-a i Wildcat-a...
Bogu fala što sam Lala! :)

zamorano

Sa četkicom ili erbrašem, majstor je majstor... Stvarno izgleda do  :o :o. Sve mi se više čini da je za neke stvari (pogotovo u 1/72) četkica najbolje rešenje. Aj' stvarno stavi neki tutorial - ali piši lagano da neki detalj ne promakne ;).

A taj Italeri mi nikako nije jasan, izgleda da im je na svim 1/72 maketama iz II svetskog rata poklopac kabine za jedan broj veći od trupa  ???. Koju dioptriju ima taj baja koji to projektuje  >:(... Imam ja jednog Bf-109G-6 kojeg ću da postavim u galeriju kao negativan primer, da se deca uče :D



Zoki969

#9
Vrhunac rada cetkicom ... Samo mogu da nastavim spisak pohvala ...
Jedino sto si ipak mogao (kako si i sam rekao)  malo vise paznje posvetiti kabini - previse bode oci, a  i donjim formacijskim svetlima  :(
U svakom slucaju, bravo !

Nidza79

Spoj kabine i trupa los kazes, trebo sam da pokazem moj Amodelov Yak9 pre nego sto sam ga sazvakao pa da revidiras kriterijume  ;D.

Pusti kabinu dakle i vidi ako nesto moze sa svetlima, inace je strava!