Bf190E-7 1/48 Tamiya

Previous topic - Next topic

elcrni

Pozdrav svima,
Evo ga zavrsen i konacno okacen messer. Pravo uzivanje za sastavljanje i sve sto ide posle. imao sam malo problema sa panel linijama sto se ne primeti bas jako, nadam se. 2-3 sitna decal-a nisu bas legla kako treba ali to cu vec ispraviti.
Ah da, zamalo da zaboravim, jako mi nije dobro ispalo ovo spricanje sa strane, trebalo bi vise da se vidi RLM65 ali sam ga malo previse izmackao i sad se jedva vidi. Very Happy













airbamby

Bas je lep...
Svidja mi se sto je ovako "strokav"
Svaka cast
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

Vrlo lep, jedina zamerka je na canopy. Zasto je tako matiran?

Kerber

#3
Lepo si ga odradio. Kamuflaza mu je sasvim OK, mada si mu dao za malo vise tamnijih tufni po bokovima. Ovo bi trebalo da bude, ako se sad dobro secam, ovako iz glave, deo (IV) Jg.26 sa Sicilije...
Po fotki koju sam video, stvarno je manje "zatufnan" po bokovima, ali, i malo "pesnicke slobode" nece mu bas skoditi.
Kabina ti se nesto zamaglila, a nema ni one pregrade na bocnim staklima poklopca. To slobodno izvuci mnogo tanje nego ramove, ili bojom ili komadom decala ofarbanom u boju ramova. Tu se kod njih otvara  klizni lufter, prednji deo bocnog stakla, a koliko sam video i uporedjivao boje, moze biti i RLM02...
Zaprljanjcija i "wettering" su mi OK za izraubovanu masinu na africkom frontu, mozda samo ovaj braon trag od topova malo odskace...
I tockove mu malo mozes uprasnjaviti...
A kad smo vec kod njih, treba da mu noge idu malo vise ukoso i unapred. To mi se ovde cini nekako skupljeno, pa mi avion ima malo vecu visinu nosa. Ako se ne varam....A Messeri su poznati po X-nogama... ;D
Pozz !

Eraser

Pa zato tebe nema  ;D ,nisam ni znao da se bavis ovim.
Meni je extra,malko si mu ga vise dao po cadji ;D ;D al nema veze ne kvari izgleda.
jos jedna tvoja majstorija.

medico

definitivno lep rad , za moj ukus prejak weathering no lako se pretera u tim stvarima ipak to je stvar ukusa  ;)
no stajni trap je 'nebesa, zlo i naopako'  :D  omasio si ugao deluje kao da si zamenio levi i desni , trebalo bi da ide jos napred ...imam tu maketu nesastavljenu bas cu pogledati obizno tamiya napravi profilisane pinove na dodirnum povrsinama pa tesko dodje do greske ...
sto se tice kerberove zamerke za panel na bocnom delu poklopca kokpita o tomme se na jednom takmicenju vodila ostrija diskusija ....koliko se secam tu uopste nama metalne resetke vec je sam mosto preklapanje 2 stakla prednjeg koje klizi napred nazad i zadnjeg koje je fixno !

Kerber

#6
Nema resetke, ali se panel stakla jasno vidi...mozda i ima  neku vrstu gume ili neceg zaptivnog, na nekim slikama se vidi jasno i 'Masno" a na nekim ne. Ipak, to treba naznaciti (bar ja bih, a koliko sam video po drugim forumima, i oni to rade). Povrsina stakla ionako nije ravnomerna. Vec kod F i G verzija, tu imamo okvir.
Samo noge su promasene totalno. Zato vuku unazad i pod cudnim uglom pa ima ovaj nesrecni "pogled u nebo".
Felne treba da budu gloss crne, a gume tamno/crno/sivo. I normalno, ako je avion ovoliko zagaravljen, morali bi i tockovi da dobiju svoju dozu "stroke".

Lud13

Stajni trap kod 109ke je jako specifican i jako je tesko odrediti pravi ugao. Cak stavise video sam na par slika razlicite uglove ali ovo nazalost je mnogo uvuceno. Sve ostalo na maketi je ok..mozda malo vise weatheringa za moj ukus ali ok...

Inace ovo je tica iz 7./JG26 a pilot niko drugi do Joachim Munchberger inace tadasnji Staffelkapitan.
Vrlo je moguce da je sa ovim avionom leteo u napadu na Podgoricki aerodrom.

Goran A.

#8
Quote from: Lud13 on 08-05-2008, 20:05:06
Stajni trap kod 109ke je jako specifican i jako je tesko odrediti pravi ugao. Cak stavise video sam na par slika razlicite uglove ali ovo nazalost je mnogo uvuceno. Sve ostalo na maketi je ok..mozda malo vise weatheringa za moj ukus ali ok...

Evo braćo, uglomer u ruke pa merite, nemoj posle da kazete da nisam pomog'o!






oddball

Možda je samo zarotirao stajne trapove, levi stavio na mesto desnog i obratno???
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Kerber

Aha, garant... 8)
Verujem da je ova maketa, u '48 to sa uglovima i polozajem "nogu" lepo resila...Samo da covek ne zezne.
Ali, desava se... Nije greda, ako moze da ih skine i slepi ponovo, na pravu stranu.

elcrni

eh, eehhh.....
omasio omasio, sreca samo pa nisam koristio super lepak inace bi sad imao problema  >:( :-[ :-\
Noge su rotirane, kao sto napisah previse sam se drzao drugih detalja pa su noge otisle kako ne treba, no ovo je ionako bila manje vise test maketa na kojoj sam isprobavao nove lekcije.
ne znam sta se tu sada moze odraditi.... tesko

Kerber

Ja sam skoro lomio "noge" na Messeru i na FW 190, a kod oba je to postavljanje pod uglom, vrlo nezgodnim.
Morao sam da ih slomim, jer je skidana boja, kod FW, a kod Messera, Revellovog, sam zaboravio da primaknem lezista blize trupu...
Uglavnom, moj nacin rada je sledeci, kad se i to mora...Zabusim noge stajnog trapa tankom burgijom, takodje i leziste, ako je ostalo parche plastike tamo, i ubacim bakrenu zicu, odgovarajuce debljine, ili cak komad spajalice za papir. Super lepak to ucvrsti, a ovaj u gelu ti da mogucnost da manipulises neko krace vreme, dok ne stegne. Em podesis uglove, em stegne bas dobro...
Probaj da pincetom uhvatis "noge" sto blize lezistu i da ih samo izvuces. Ako nece, seci ih sto ravnije tamo i onda malo burgijanja. Nije dugotrajan proces, a dobro ispadne na kraju. Steta ovog lepotana da ostane ovako.
Meni se bas dopao, a jako preferiram Messere i umem da budem jako kritican prema njima.
Pozz !

Zoki969

Osim spomenutih (i valjda korigovanih) nogu stajnog trapa izgleda mi sasvim Ok, samo mi nekako izgleda suvise "tamno" - mozda zbog fotografija. Weathering jeste malo jaci, ali izgleda sasvim dobro. Boja izduva i garezi jeste malo cudnovata, ali ... ;)
Sve u svemu, zaista lepa maketa.
Bravo !