I-16 UTI4 AMODEL REPUBLICAN 1/72

Previous topic - Next topic

rodeo

Vise volim AMODEL i AIRMOLDOVu nego Dragon i Tamiu zajedno ;D
Posle opseznih plasticarskih radova na uklanjanju viskova i upotrebe bruselice, cirkulara i ostalih power tools dodjoh i do prajmera.




Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Profa

Počelo je počelo!!!
Treba bogami imati volje pa sastavljati ovu pticu u Amodelovoj izvjedbi... Svaka čast za do sada prikazano!
Bogu fala što sam Lala! :)

Dada

Nemo mi vredjas A-Model. Imaju vrhunskog messera i Yaka :D Dare svaka cast, vidim da ti Spanci bas leze pod rukom.

airbamby

Bas lep izbor....
Nadam se da ce uskoro biti novih slika
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

oddball

Kako napreduje taj mali "Štoljpi za lepak"?  :D Još radiš Amodelov u 1/72! Jedina bolja vežba za strpljenje od ovoga je da se briše dupe konfetama  ;D Ti si već sklapao jedan u 1/72 & jedan u 1/48, zar ne???
Kada sam igrao Šturmovika u mrezi sa avionima do '42 ovaj mi je definitivno bio najgotivniji. Jes' da je promaja u kabini ali kada mališa počne da štemuje po drugim avionima tu trava ne raste. Ako pogodiš kabinu skoro uvek zvekneš pilota. Okretan u tri lepe, mala meta, ali problem je bio ako kreneš naglo u poniranje dođe do gušenja motora i što nje bio brz.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

rodeo

Evo malog napretka. Izgitovan i urezani paneli, prefarban sloj MM gray prajmera.







Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

gasha

#6
Ako ste mislili da nece biti zavrsen prevarili ste se. ;D Evo Darko sa ovim zavrsava kampanju. Paneli su malo prenaglaseni ali uzivo se i ne primecuje. Nekako na fotkama se mnogo jace vidi. Inace od onog krshica jos dobro ispade.










PELE

Svaka cast. Odlicno uradjen propelerac! ;D ;)


Pozdrav! :D ;)

misa

Lepo je ispao obzirom na krš od kita od kojeg si ga pravio. Naročito mi se sviđa suptilno zatamnjivanje svetlih površina. Napadna ivica krila malo bode oči.

Mali savet: kad šmirglaš napadnu ivicu krila, radi to pokretima koji su pod pravim uglom u odnosu na ivicu, a ne paralelno sa njom. Pri tome, STALNO menjaj ugao šmirgle u odnosu na ravan krila, zadržavajući prav ugao u odnosu na ivicu. Na ovaj način ćeš izbeći ravnu površinu na napadnoj ivici, i dobićeš idealan profil kišne kapi (kako krilo subsoničnog aviona i treba da izgleda).

djos & filip

Super izgleda

ja sam moj na zalost zabatalio, dok sam sve osmirglo i ocistio od viskova, malko sam izgubio strpljenje.......jos uvek ceka svoj red.
Kad pogledam kako je tebi ispao, polako dobijam zelju da nastavim sa radom :)

jos jedna u nizu lepih maketa  iz tvoje "radionice"

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......