HE 51B-1 ICM 1/72 NATIONALIST

Previous topic - Next topic

gasha

Evo odmah i suprostavljene strane da se odrzi ravnoteza na maketarskom nebu. Neka u stabu republikanaca postane napeto >:D



Profa

Najssss....
Lepa ptičica, Gasho, lepa... ;) U kojim bojama je ovo bilo, tj. šta ti kaže sastavnica?
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha


Odabrana kamuflaza je:



pretpostavljam da su RLM boje

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)


gasha

#6
Evo kako je drug Sandman naredio da se vratimo na radne zadatke ja kao primeran "omladinac" bacih se na posao. Izgitovan, ugravirani paneli i prefarban sa nitro ruskom bojom RLM63. Malo stan smrdi posle nje ali kako kolege kazu merak nema cenu. Naravno cenu ima jerbo kada se zena vrne javicu vam i kolika je ;)






E, da, predomisliosam se za color shemu. Radicu onog sa pikom.

gasha

#7
Posto color shema sa sastavnice nema veze sa zivotom Rodeo me je prosvetlio sa knjigom koju mi je pozajmio. Tu je tacno opisano da je avion bio u trobojnoj semi a ne dvobojnoj kao na sastavnici i dat je profil na kome se vidi kako su radjeni prelasci boja. Problem je samo sto se ni u jednoj knjizi ne vide sare donjih krila a i profil je dat samo sa jedne strane. Ali sobzirom da ocigledno niko ne zna kako je bio ofarban Pik 111 ja tvrdim da je moje shema najtacnija ;D

Koristio sam ruski  nitro set boja, prednost im je sto se jako brzo suse. Prvi put sam radio iz ruke, koristio sam brush iz Nis.  Ovaj je dosta dobar za te pare ali definitivno osecam potrebu za prelazak na kvalitetniji brush stoga najesen krecem u kupovinu novog.







Kerber

Dobar je ovaj, samo, od papira mozes da izrezes maske, i pridrzavas ih jednu po jednu, tako da bude malo bolja granica izmedju boja...
A i malo vezbe ce uciniti svoje...bices izverziraniji za drugi projekat.
Pozz !

gasha

@Kerber Ma imam hiljadu mogucnosti za sablon ali me Dare nagovori da idem iz ruke. Ipak je on strucnjak za Spaniju pa moram da ga slusam. Kaze da prelazi nisu bili ostri pa sam hteo i ja takav efekat da dobijem. E sad, negde je to ispalo lepo a negde je suvise rasiren prelaz. Na tome cu jos poraditi. Problem je samo sto se ova boja jako brzo susi i ima veliku granulaciju pa mlaz nije konstantan. Eto ko nije radio sa ovim bojama neka zna na sta da obrati paznju.

Kerber

#10
Ja radio sa tim bojama, za USAF, i odlicno se ponasaju. Nisam primetio nista lose, cak im je i miris OK.
Osusili se za pola sata, ali je mix sa nitro razredjivacem bio malo veci u korist nitra.
A, posto nisam nesto mnogo u vodama Spanije i gradjanskog rata, nisam siguran da znam sad bez gledanja u knjigu, da li su svabe imale meku ili soft kamuflazu.
Sad sam nasao nesto...Italijani su imali te soft prelaze, a bogamu, nadjoh i neku fotku gde je i svapski avion tako radjen, pa nije frka. Samo teraj !
A, za sada odlicno izgleda.

airbamby

Lep izgleda gasho,ja iskreno vise volim te soft prelaze...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

medico

svabe su imale oficijelnu 3bojnu splinter semu gde su prelazi OSTRI  ako pak postoji neka fotka doticnog aviona bilo bi interesantno da je vidimo ! a na profile se ne treba previse oslanjati ...ja imam profil gde je 111 ostri trobojni splinter  ???

rodeo

Nema veze splinter sa ovom gashinom shemom. U pitanju su dva razlicita farbanja.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Sandman

Svidja mi se kako ti izgleda kamuflaza!

Medjutim u totalnom sam rebusu shto se tiche boja na ovakvoj shemi farbanja

Naime, boje koje se koriste za kamuflazu na vazduhoplovima u ovom periodu su RLM61/62/63 za gornje povrshine + RLM65 za donje....

Poshto radim He70 u slichnoj kamuflazi, potrazio sam kolor profile sa ovakvom shemom farbanja i jedino shto sam nashao je slichno ovome po pitanju samih boja:



Tu se vidi da je RLM61 bash braon boja, RLM62 zelena, dok je RLM63 svetlo siva sa primesama zelene....

Medjutim, u praxi sam naleteo na totalni zbunj!

Poshto kod nas nema ovih RLM boja, u Bugarskoj nadjem Model Master 2 (autentik serija!) RLM61 i 62 dok RLM 63 nadjem u Agama enamel pakovanju!



Boja na chepu konzervice Agama boje je FARBANA i vec tu sam sebe bacio u rebus - zashto ovoliko zelene na RLM63?!

Na donjoj slici se vidi veoma velika slichnost Model Master RLM62 i Agama RLM63 boje!?!?! Dok RLM61 iz MM AUTENTIK serije nije onako crvenkasto braonkasta kao na Gashinom He51, a ni na kolor profilu koji sam gore okachio!?!?!?



Kad sam chetkicom probno naneo na staru maketu sve tri boje to izgleda ovako!





Ono shto mene sad zanima je da li su RLM boje iz MM Autentik serije zaista ovakve ili su ovo promashene nijanse, kao i da li je Agamina RLM63 zaista ovakva nijansa ili moram da trazim dalje ove 3 RLM boje??  ??? :-\

Ako je potrebno ove boje meshati sa drugim bojama, onda mi nema druge do da opet jurim dalje, jer mi se ne mixuju odokativno - kamuflaza za moj He70 je trobojna i poprilichno zahtevna tako da ako mi ponestane "odokativne meshavine" moze se desiti da posle ne mogu da ponovo potrefim prvobitnu nijansu! :(

Ako neko ima neke sugestije povodom ovoga neka slobodno napishe.

Takodje me zanima da li je neko imao iskustva za LifeColor nijansama ova 3 RLM-a - na zalost jedino mi oni fale u ona dva LC seta RLM akrilika koje sam nabavio :( :( :(