Mitsubishi Raidem J2M3

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo ,zavrsio sam jos jednog lepotana.U pitanju je Hasegawa u razmeri 1:72.Maketa se odlicno sklapa, osim poklopca kabine koji ne lezi kako treba, i vrlo je tesko to ispaviti.Sve u svemu, odradio sam preshading, pa onda naneo boje.Posto su paneli vrlo tanki, izvukao sam ih olovkom.Na kraju sam odradio detalje oguljenih panela.Posle lakiranja Future-om, naneo sam dekale, ostario ih i na kraju prelakirao Revell mat lakom.









barbarossa

Vrlo lepo Guso, uopste se ne vidi onaj problem koji si imao sa nitroom, bas je onako kako treba mada cu mu ja najverovatnije jos vise pocupati boju :D

dragan_mig31

svaka cast gusho.ovo izgleda fenomenalno.jedino mi se ne svidja to sto poklopac izgleda nekako ko da je u drugu nijansu od aviona.nekako izlgeda malo svetlije???

Otto Skorzeny

Japanac je odlicno odradjen!
Ostarivanje, prljanje i guljenje farbe odradjeno, bas kako treba.  ;)
Svaka cast!  ;)   :D

InFlames

opaka maketa...

jedino ne znam, nisu li imali svi japanci stajni trap one plave aotake boje?

gasha

#5
zaprljaj mu taj rezervoar i ispred njega jos malo, neprirodno cisto deluje u odnosu na ostalo. Prljanje preko dekala odozdo i ostecenja odozgo su prva liga. Ustvari osim ove moje male zamerke sve u svemu je banzaiiiiiiii!!!!!!!!

Marko M

Super je ispao.  :)
I ja sam radio ovog Hasegavinog Raidena, samo sto je to bilo davno pa sam ga radio cetkicom. Koliko se secam, maketa je jako kvalitetna i dobro se uklapa, a dekali su me odusevili.

Profa

Predivno, Gusho!!
Još samo, što reče gasha, da mu zaprljaš usisnik u skladu sa ostatkom i biće genijalan - zamislićemo da je na prošlom zadatku odbacio stari rezervoar, i upravo je dobio factory-fresh ;)
I, što reče InFlames, aotake (bilo koja nijansa)?
Bogu fala što sam Lala! :)

Boki

Uh, pravi japanac :) . Odlično odrađeno. Koje si boje koristio? Je li ona receptura za Zero-a?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Gusha

Rezervoar mora da bude razlicito zaprljan od aviona, jer su oni mahom odbacivani tokom misija.Znaci, najverovatnije su stavljani novi, sveze ofarbani.Aotake je ona plava metalic.Bane Kerber mix....Kabina je najveci problem, a moze biti da je tako sunce danas osvetlilo, pa posto su razlicite povrsine, ovo je ispala malo prozirnija i samim tim i svetlija.Mix boja je za Zeroa, odnosno onaj standard za Japance.Okacio sam te boje negde!

Inace hvala vam za sugestije i pohvale...

ugovorac

Maketa je strava.Sve je odlicno odradjeno sem rezervoara.Verovatno je tacno da su stavljani novi,sveze ofarbani,ali mogo si bar malo da ga zaprljas.Ovako,stvarno bode oci.

pekar

Moram i ja da dam malko da recem koju rec.Ovo nista ne valja jerbo  boja je mnogo svetlija nego sto treba.Salu na stranu ali ovo avionce je strava.Ubavo
IL-76

medico

bas je dobar ! stoji zamerka za kabinu no ipak je u senci dobrih stvari kao: decali , guljenje boje , ostarevanje panela i sl. bravo Gusho !

Lanmi

He, promace mi ovaj avion. Bravo za japanca, nesto smo ih zaboravili u poslednje vreme na forumu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Zoki969

Osim spomenutih zamerki za kabinu (dopunski tank manje-vise, zasto ne bi bio nov  ;)), mogu da uputim samo pohvale za odlican rad.
Izgleda odlicno, svaka cast !!!