Academy 1/72 Grumman TBF-1 (TBM-3 ???) Avenger

Previous topic - Next topic

Profa

Gotovo je gotovo!!! ;D ;D ;D
Izradu sam opisao na http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2964.0...
Posle wash-a je došao na red Vallejo akrilni polusjajni lak na krilima i horizontalcima (sluša četkicu za pesmu :D), a potom i konačno sklapanje - tu sam uspeo da okrenem naopačke poklopce stajnog trapa, ali sam brzo ukapirao grešku (pojeli bi ste me da nisam video, koliko je bilo očigledno! D:)) Pitoovu cev sam uspeo jedno 4 -5 puta da odvalim dok sam radio panele pigmentima, ali je SuperLepak uvek dobro nadoknađivao moju smotanost i brzopletost... Sve je finiširano blagim suvočetkarenjem srebrnom bojom.
3 minuta pre slikanja sam se zezao sa antenom (koja, vidite na slikama, nije htela da sluša >:(), a zbog brzine kojom mi je sunce nestajalo sa postolja nisam postigao da je ponovo namestim (inače bih mogao da slikam tek danas... :-\



Konačno, fala Bogu, ide na policu...

Sada idemo kod dotkora da vidimo kako nam dete napreduje, a posle... nastavljam LeO punom parom!! :D :D
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

Šta kukaš, super je ispao! Drago mi je da si ostavio dekale malo izlizane jer mu baš daju neki šmek.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Otto Skorzeny

Odlično je ispao!
Još jednom čista 10-tka za četkarenje!!!  :D   :D

Ako ti je za utehu, ni ja nisam bolje prolazio sa pito cevima. Prosek 3-5 puta po modelu!  ;D  :(

gasha

Moram ti reci da avione mnogo bolje radis nego vozila. Ja ne mogu da nadjem trag cetkice pa to ti je. Svaka cast, razvuci jos antenu i to je to.(ako je nisi vec razvuko toliko tanku da se ne vidi :) :))

Kerber

Odlican "amerikanski sturmovik"...hehe
Jedino u sta nisam siguran je unutrasnjost poklopaca tockova...negde pise- bela, negde silver, a za zelenu kod mornarice ne nadjoh nista.
Samo Academy kaze interior green, sto mi malo ne pije vodu...
Svejedno, odlican rad, cetkarenje dovedeno do savrsenstva...Rezultat - opaka ptichurina.

Sad da jos i "divlji macan" stane pred "Veliku porotu"... :D

airbamby

Sram te bilo sta uradi od one krs makete  ;)
Odlicno je ispao,prljanje mi se mnogo svidja,bas izgleda potpuno realno...
Vidim da je klima odradila posao  :D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Dada

Dooooooooobar! Efekat ostarevanja po krilima je super!

cherny

Dooobar! Ja bih mu samo stavio jaci wash na trapu i tockovima. Sta je sa zvezdom ispod krila, cini mi se da fali deo?

Sandman

super izgleda ovaj prelaz na kamuflazi!
ko ne zna da radish chetkicom teshko da bi ti poverovao da si tako odradio! ;)

wash po linijama panela mi se bash svidja - odishe onim shmekom pacifichke prljavshtine :)

jedino mozda malo samo tamniji wash na tochkove da stavish...

ajd sad srecno na francuza :D

medico

vrlodobar-odlican-fenomenalno  ;D ...profo druskane bravo ! ovo neko airbrushom nemoze da izvede , cetkarenje za 10-ku  ;)

Boki

Svaka čast, Profo. Perfektan rad četkicom.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

Quote from: Kerber on 28-05-2008, 14:23:34
Jedino u sta nisam siguran je unutrasnjost poklopaca tockova...negde pise- bela, negde silver, a za zelenu kod mornarice ne nadjoh nista.
Samo Academy kaze interior green, sto mi malo ne pije vodu...
Ni meni po svim referencama ne ide zelena, a sa druge strane mi je bio dosadan u beloj, pa sam se mislio i... :-\ Nema veze, recimo da je restauriran ;)

Quote from: cherny on 28-05-2008, 15:01:18
Sta je sa zvezdom ispod krila, cini mi se da fali deo?
Pojela maskirna traka kad sam radio polusjajni lak na gornjoj površini krila :-\ Naime, napadne ivice su bile mat a ostatak krila polusjajan... Trebalo je malo suziti traku, ali ima i ko ne razmišlja... :'( :'(

Hvala na svim komentarima, a naročito na konstruktivnoj kritici - dobro dođe za ubuduće ;)
Sa srećom je ova 'tičurina otišla na policu, a francuz napreduje ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

misa

Quote from: oddball on 29-05-2008, 20:30:50
Misliš na Đoleta Žbunića starijeg?
Da, baš na njega. A ni F-102 neću praviti jer me podseća na njegovog bisernog sina.

oddball

Sećam se tog snimka, bio je na tv-u pre 12ak godina. Oplevio je po nekom japanskom ribarskom brodiću ako se dobro sećam.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!