Spitfire Mk XIVc Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Shakal

Evo zavrsih "spita":





Nesto bas i nisam zadovoljan drybrush-om,ali sta sad...



Ovaj dekal desno je (zamislite) iz tri dela! Imao sam manji problem sa njima... Naime,broj sa leve strane aviona se bukvalno raspao u vodi,a to je slicno bilo i sa ovim dekalom desno na slici,samo sto sam njega uspeo "izvuci"!

Profa

uffff... Ne valja ti taj drybrush od mitraljeza nimalo :-\... Probaj sledeći put pigmentima ili pastelima, biće mnogo bolje ;)
Takođe je u kontrastu sa izduvnim gasovima motora - naime nema ih :-\ :-\ Ako je iz mitraljeza toliko štektao, izduvnim gasovima bi morao da bude zagaravljen do repa...
Odole izgleda kao da je prljav, u pravom smislu reči  :-\ To probaj bar malo da popraviš drybrush-om donjom bojom ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Definitivno sledeci put radi drajbras suvim pastelima i to lagano nanosi. Na greskama se uci, sledeci put ces maketu odraditi jos bolje! Sta planiras sledece da radis? Sve u svemu pohvale sa moje strane!

Shakal

Pa,jeste,izgleda lose... :-\
Nisam se nadao da ce tako ispasti,ali sta sad... Sledeci put cemo videti...
A,za sledeci put-ne znam...neka ce letelica biti 100%!

Dada

#4
Mali hint: Kada radis linije gatrezi iza cevki, najlakse ti je da zalepis dve tracice i tako formiras kanalcic koji ces da isprljas, posle toga samo ublazis ivice traga, nakon skidanja trake. Sto se tice prljanja, to stoji... ili pasteli ili slikarski ugljeni stapic, a ga nastruzes u posudicu, pomesas sa vodom i kojom kapi deterdzenta (tako ja radim izduve). Mada opet moze i "na suvo" da se nanosi.
Sto se tice uklapanja delova... Nakon velikih gitovanja prodji bojom koje najvise imas, a da je neka normalna, tipa siva i pokazace ti je gde su ostale neravnine i rupe, koje treba srediti. Ako nemas MrSurfacer, koji je idealan za stelovanje tih sica neravnina, mozes razrediti obican git sa kapi-dve nitro razredjivaca u jednoj posudici i proci spojeve time... Bude znatno redje od standardnog gita i jako lepo udje u pukotine. Uh, to je to :D Ovo nije pokusaj obeshrabrenja, vec male sugestije da bi se kroz laksi rad doslo do boljeg rezultata.
Poz,
D

Shakal

Zahvaljujem na sugestijama... Sledeci put ce (nadam se) biti bolje...
A,ovo sa trakama je super savet! Da znam za sledeci put...
Ipak je ponavljanje majka nauke! ;D

Nidza79

Nije lose ali nije ni bog zna kako dobro. Ako ne znas kako zelis maketu da prljas nemoj je ni prljati, ako pak znas onda je prljaj do kraja.

Dekali su malo cudni, cudi me da je kodno slovo "D" doslo bas do belog prstena, u stvari ono ide dosta pre prstena a preko prstena bi trebao da ide crni RB159 kod u slucaju da je ovo stvarno 610 Sqd/Newbery avion jer sam nedeljom ujutro sklon tripovanju.

Mislim da na drugoj strani imas taj kod ali i to cudno izgleda, verovatno zbog tog rasipanja dekala, mada Academyjevi dekali slove da mogu da se potapaju i u kiselinu.

Shakal

Nidzo,kod koji ide na prsten se bukvalno raspao... ???
A,sto se tice pozicije slova-samo sam sledio uputstva sa papira iz kutije! ;D