Revell Bf 109G-10 1:48

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima!!

Evo zavrsih danas Messera konacno.
Maketa je cista bez ikakvih dodataka pravo iz kutije.
U osnovi nije bilo nikakvih poblema oko sklapanja dok nisam dosao do poklopaca kabine i vetrobrana koje sam na teskom mukom uspeo i ovako da namestim posle dosta smirglanja i uklapanja.
Znam  znam nisam izbusio mitraljeze :) Bane imaj milosti :)
Inace sve je cista cetkica..boje Model Master i akrilni mat lak istog proizvodjaca koji je extra legao cetkicom.
E a sad izvolite sa komentarima :):):)















milanco

svidja mi se pravo lepotance :D
Planiras li da ga prljas ili ostaje ovakav ???
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Kerber

Kuku meni, ako pocinjem da licim na strogog sudiju, bez milosti...
Ono su bili najdobronamerniji saveti, da se maketar podstakne da radi pedantno i detaljno, jer je to kljuc uspeha, taman posla da je iz zluradosti.
I meni se provuku vece ili manje greske,ponekad me nestrpljenje povuce da zbrzam nesto (pogledaj mog Rammjegera, sa debelim belim krstovima na gornjakama krila... >:D), ili kabina kod Hayabuse....). Bik u horoskopu, sta ces... 8)
A ono sto dovodi do dobre makete je uvek strpljenje i vreme da se odredjeni proces zavrsi do kraja.
Nisam tip koji ce iz kurtoazije da te tapse po ramenu a da misli drugo. Volim da vidim lepe makete, pa teram ljude da se vise potrude. Nista licno.
Ako trazis komentare, dobices ih.
1. Generalno, dobro uradjena maketa, lici na G-10, boja mu je ta, sve sto je u kutiji bilo, tu je. Oznake - Ok, JG.1, visinska zastita. Mada ima i podataka da su ova crvena polja oko orla u grbu JG.1 - zelena, to se ne uzima za zlo, nisi ti pravio decale...
2. Malo ocisti spoj trup-krilo na levoj strani, kod izduvnika....
3. Pobegla ti je crvena traka oko repa na donjaci aviona
4. Otanji malo DF Loop antenu na ledjima, predebela je (mozes obicnu tanju zicu da uvijes i kapljica super lepka zavrsi posao.) Isto to uraditi sa onom podkrilnom Molan antenom - otanjiti je u aeroprofil (odnapred i odpozadi gledano je na noz, sa strane je siroka) i dodaj joj malo parcence zice, povijeno ka napred (od kraja)
5. Pito cev treba da ima vrh u boji metala, sa rupicom, ovako mi je malo neuverljiva.
6. Za mitraljeze, znas i sam ...hehehe
7. I mozda bi mu malo crnog washa na nogama stajnog trapa, malo popravilo utisak.
8. Kabina je tu lose izvedena kod Revella, imam isti na lageru , probao sam i nasao resenje da je ostavim otvorenom, bas zbog loseg naleganja na trup. Nije tvoja krivica.
Nadam se da su ovako brzinski saveti nasli plodno tle, pa ce sledece makete biti sve bolje.
A za ove u velikoj razmeri, vazi pravilo, da se sve jasnije vidi - i detalji, ali i greske, pa samo radi.  Znam da volis Messere, znas puno o njima, pa znam i da mozes bolje.
Navali u nove pobede !
Pozz !

Lud13

Ma Bane pogresno si me shvatio totalno..samo sam se nasalio :):):)
Tapsanje po ramenu je poslednje sto mi treba, treba mi neko ko ce da kljuca u glavu stalno :)
Sve sto si naveo tacno je....ovo mi je bila prva maketa posle 5-6 godina pa sam malo zahrdjao..da ne pricam o vidu koji sam unistio za monitorom..bice bolje sigurno posebno sto prelazim na 1:32 pa ce se mnogo vise i sporije raditi.
Sledeca je Revell He162 ...pa videcemo kom obojci kom opanci hahahah

Inace mislim da bi oznaka JG1 trebala biti sa crnim poljima belom pozadinom i crvenim krilatim brojem 1... Mislim da je to najtacnije mada je verovatno bilo modifikacija



djnik

Svaka cast! Odradio si mesera kako treba i to cetkicom! Bravo!