revell sopwith 1:72

Previous topic - Next topic

stuyoman

evo konacno sam zavrsio sopwith-a posle mnogo cekanja. moram da napomenem da je ovo prvi ww1 model koji sam radio, pozdrav svim maketarima















milanco

deluje bas lepo ovako saren, izgleda mi lepo uradjen jedino mi se cini da su mozda sajle predebela
Svaka cast na trudu ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

gasha

Lep rad, sajle jesu predebele ali nema veze. Na sledecem ih odradi od sprua.

Profa

Sledeći put definitivno nemoj da radiš sajle od konca, ove izgledaju k'o brodski konop!! :o
Što reče Gasha - rastegljeni ram radi odlično posao, a ja bih dodao i licnaste žice razvučene sa dvoje flah (ravna)-klešta...
Druga zamerka bi se odnosila na unutrašnjost motorskog prostora - nema teorije da je bio beo, najbolja varijanta ti je boja čelika, ili gunmetala, a ređe aluminijuma ;) U svakom slučaju ovo mora da bude prljavo k'o sam đavo, pošto su ti rotacioni motori znali baš da ubljuckaju sve oko sebe...

U svakom slučaju kapa dole za hrabrost iskazanu prilikom izrade prvog WWI-modela 8) :o 8)
Bogu fala što sam Lala! :)

stuyoman

hvala na komentarima, sajle sam pravio tako sto sam skinuo tanku bakarnu zicu sa namotaja nekok starog elektromotora, pa sam zatim uvrtao dva komada zice da bi dobio izgled sajle, posle sam samo prefarbao crnom i kotrljanjem ispravio sajlu. bas je zgodno za rad jer kad se jednom ispravi ostaje cvrsta i lako se montira kada se izreze na pravu duzinu, posto ja nikako nisam uspevao da uradim nesto sa koncem. jedino sto je ispala predebela za 1:72, mislim da bi bila idealna za 48-icu

Profa

Nisi trebao da uvrćeš 2 komada, jer je i jedan taman za 48-icu, a predebeo za 72-jku... :-\
Sajle su bile metalne i generalno neobojene, tako da ti je crna boja pogrešna - idi u srebrnu ako već nemaš MM metalizer čelik...
Inače sam i ja tako radio sajle (pogledaj http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2376.msg22797#msg22797), samo što su moje u startu od neke srebrnkaste legure pa mi nije trebalo bojenje...
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Lep malisa nema sta svaka cast...
Stoje komentari mojih prethodnika za saile imotorski prostor ja bih samo dodao da mi i tockovi nekako cudno stoje nakrivo... Sad moguce je da ja gresim da to tako treba (nisam neki poznavaoc) ali ako ne treba to je lako ispraviti.
Jos jednom sve pohvale za rad  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

komoras

nije lose
samo te sajle nekako ga ubise u pojam  ;D

nije lose raditi sajle i od kose  ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Gusha

Ima opaka caka za te sajle, doduse nisam probao ali procitah negde....Posle kidanja zeninog crnog unihopa zubima, u nekom od obracuna :o >:D....nemojte dozvoliti da ga baci.Sacuvajte ga i onda iz njega vadite niti.One su rastegljive kao lastis a izuzetno su jake.Zalepite super lepkom jedan kraj....sacekate, zategnete i onda zalepite drugi gde treba....Naravno kupite zeni nove carape da bi opet mogli da...... >:D ;D

Zoki969

Malo, ali slatko zadovoljstvo ...
Slazem se sa prethodnim primedbama, ali sta je, tu je ...
Osim toga, znajuci koliko je majusan, izgleda bas dobro ... I zaista je lepo videti tako mali dvokrilac ...
Bravo

Profa

@ Gusha: zavisi od materijala od kojeg su napravljene... Sve one, više ili manje, imaju u sebi elastomera, i u zavisnosti od njegovog udela rastegljuju se više ili manje... Najlon je sam po sebi rastegljiv, ali ne toliko ('oće, u stvari, i vrlo lako da pukne, kao spru). Preporučujem 15den (17dtex) i manje - to znači da je masa niti 17g/10000m, tj. vrlo je tanka ;)
Ako uzmete nit sa likrom, imaćete metalik sajlu, a sa nekim drugim elastomerom (toplon/kreora, dorlastan, elaspan itd) matirane, prema potrebi ...

Uzgred, nisam ovo još probao (da koristim za makete, to je ;D >:D), ali može da bude jako zanimljivo... Videćemo na sledećem projektu - isprobaću više varijanti pa ću vam javiti ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

mutayu

A jel' mora da se kida zubima, ja sam to dosad rasecao kuhinjskim nozem ili skalpelom... >:D ;D
Ove niti su odlicne za antene na lovcima II sv. rata i brodovima, za zatege na dvokrilcima mislim da je ipak bolji spru zbog velike guzve i mogucnosti lepljenja lepkom za plastiku.