Potez 631 VVKJ (Heller 1/72)

Previous topic - Next topic

Night Fighter

Elegantni francuski dvomotorac u staroj, ali dobroj Helerovoj maketi. Posebno bih pohvalio panelizaciju koja je verno data, sa preklapanjem.
Nisam siguran da li su nasi imali mitraljeze nazad, ali svejedno, ovako mi se vise dopalo.
Dekali LH.













I dalje ne znam gde je dugme za thumbnails.



airbamby

Lepo izgleda ova pticica,samo je za moj ukus malo previse cista....


A za thumbnailove evo dve slicice mislim da ce ti sve biti jasno...


Prvo obelezis fotografije a zatim kliknes na dugme na fotki sam ga obelezio elipsom





Zatim ti se otvori ovaj prozor na kome treba samo da obelezis stavku koju vidis da sam i ja obelezio i samo to prekopiras gde vec zelis da postavis sliku/slike...
Pozdrav i samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

oddball

Лепо си га урадио. Да ли можеш да поставиш још коју слику макете одоздо, и мало крупније кабину. Иначе, јако је леп и ронделе су му чучнуле бач како ваља. Можда и јесте мало чист, али нема везе, па нису из фабрике излазили прљави. Једино што мени недостаје је панелизација, али ми не смета.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

La

Лепо!
Шема фарбања је баш занимљива,а и лепо си одрадио.
Које боје си користио?

Profa

Za dobri stari Heller sasvim OK... Jedino što bi možda valjalo "zaprljati ga" samo da bi naglasio panele, tj. trodimenzionalnost makete...
Probaj malo nekom sivom da odradiš lagani drybrush po panelima, dobiće mnogo... ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Night Fighter

#5
Ovi Potezi nisu ni korisceni u ratu, a nabavljeni su neposredno pre njega, tako da nije ni bilo sanse da se nesto bas zaprljaju. Inace "zaprljane" makete niti volim, niti ih radim.
Paneli su iscrtani, vidi se u izgledu odozgo, samo su prilicno tanko izvuceni. Kako su paneli kaskadni, iz ugla se i ne vide; potrebno je "uhvatiti ugao" da bi bili vidljivi.
Boje - revelove tamno zelena i oker, smedja je humbrol pa malo jos zatamnjena, a donja povrsina je od oka zamesana plava i bledo siva. Inace koriscena sema je iz izvora Ostric/Miklusev/ Suba a boje prema nadjenoj slici fabricke makete IK 3 bojene u ovim bojama. Inace su nijanse VVKJ predmet raznih (cesto neprijatnih) debata. Jedini kakav-takav dokument u boji koji sam video je ta slika fabricke makete i pravljeni modeli u Muzeju vazduholpovstva. Pa ako oni lazu...
Enterijer: unutrasnjost francuskih aviona je bojena u "khaki", odnosno nesto kao maslinasto-smedjastu. Pretpostavio sam da je orginalna boja ostala i na nasim primercima - ne verujem da se neko baktao maskiranjem instrumenata, sedista i ostalog da bi prebojio kabinu u "Rogozarski sivkasto zelenu". Zato je ta "khaki" na enterijeru makete, uz zuckaste naslone sedista, crnu instrument tablu i volan.

djnik

Svaka cast!Drago mi je da si odradio ovaj VVKJ avion! Ja ganjam Azurov u razmeri 1/48 ali cekam da se malo spusti cena. Sto se tice ovih aviona u VVKJ kupljena su dva komada. Na strani br. 9 u knjizi Do-17 The Yugoslav Story Borisa Ciglica moze se videti jedan od primeraka (F-AREY) nakon isporuke jos uvek u boji aluminijuma. Takodje na slici Borisa Ciglica na sajtu VVKJ se moze videti zarobljeni primerak jednog od dva Poteza.

http://vvkj.airserbia.com/index.php?av=Potez%20630%20C-3%20/%20631%20C-3

Isti primerak se moze videti i na ovoj slici sa leve strane iza zarobljenog IK-3.


Profa

Quote from: Night fighter on 01-06-2008, 19:55:34
Ovi Potezi nisu ni korisceni u ratu, a nabavljeni su neposredno pre njega, tako da nije ni bilo sanse da se nesto bas zaprljaju. Inace "zaprljane" makete niti volim, niti ih radim.
Paneli su iscrtani, vidi se u izgledu odozgo, samo su prilicno tanko izvuceni. Kako su paneli kaskadni, iz ugla se i ne vide; potrebno je "uhvatiti ugao" da bi bili vidljivi.
Nisam ni mislio da ga prljaš kao da je korišćen, nego zbog isticanja... Inače, da se na slikama vidi da su iscrtani ne bih ti ni predložio, ali se ne vidi... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Ovo sam godinama cekao da vidim !
I da kupim, i jos uvek cekam ovo drugo.
Odlican !
Uf, kako volim ovaj avion.

gasha

#9
Mnogo mi se svidja. Koliko mogu da vidim na ovim fotkama vrlo pedantan rad. Ja bih ga ipak malo zaprljao, makar zbog kise i prasine po panelima. Kao sto se lagano napravio tragove izduva tako ga i zaprljaj po panelima i stajnom trapu. Kada zavrti elisu na travnatoj stajanci veruj mi, digne se oblak prasine.

Otto Skorzeny

Potez je odlično ispao!
Možda si mogao, samo malo, da ga zaprljaš.
Ne volim ni ja preterano prljave avione ali prljanje mu, ipak daje neki šmek realnosti.

Zoki969

I ja vise volim da je maketa malo zaprljana, ali to je definitivno stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja, zar ne?
I ovako izgleda odlicno i atraktivno.
Bravo !!!