Prvi radovi

Previous topic - Next topic

Kolja

Moje prve dve makete sastavljene u razmaku od nedelju dana obe u Revell-u. Prva Desert Hurri MkIIc i Mig-3.

Desert Hurri MKIIc 336sqn 1/72















Mig-3 120th IAP 1/72












Profa

Ovo izgleda sasvim OK za prve radove (mnogo bolje nego moji mališani, kad sam imao 6 godina :D)
Pozabavićeš se, naravno, poboljšanjem tehnike (bojenje, gitovanje zazora, ostarevanje...), ali to će i doći samo od sebe kako budeš radio sve nove i nove makete ;)
Ima ovde štošta da se popravi i doradi, ali je talenat vidljiv :)
Bogu fala što sam Lala! :)

deda

sasvim lepo za prva dva rada. Trebalo bi samo boju malo vise da razredjujes i sve ce biti OK. prijatno sam iznenadjen belom bojom na Mig-u, ona uvek stvara probleme a tebi je ispala sasvim solidno. Samo nastavi sa maketarenjem i pitaj sve sto te zanima.

Gusha

Dobro je za pocetak.Primetio sam da usvajas odmah neke "napredne" tehnike.Obrati paznju na "tretiranje" dekala, nekim od ovde pomenutih hemija za to.( micro set, sol, gunze, itd) da bi dobio uverljivije povrsine sa dekalima.Ovde se jasno vidi da su bas nalepljeni, pa nemas pravi utisak.Isto tako, obrati paznju na prljanje povrsina gde su topovi.Kod harikena se to ne vidi, ili se primecuje vrlo malo, zbog duzine topova i reakcije barutnih gasova, jer se oni rasprsuju u prostoru.Kod tebe je to preterano pa na sledecoj maketi to malo ispravi.Ovo ne diraj, bice ti lepa uspomena u vitrini na tvoje maketarske pocetke.Samo napred!