VVKJ Messerschmit Bf 109E-3, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Napokon posle dužeg vremenskog perioda, završio sam ovaj avion.  :)
Početak radova http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3729.0
I ako netačna, sama maketa se lepo uklapala. Imao sam par pehova a naviše vidljiv je peh sa dekalima.
Naime, prvi put sam radio sa Lift Here dekalima i nisam znao da su jako osetljivi naračito na Gunze Mr. Softer. Prilikom nanošenja Gunze Mr. Softer-a na dekal beli 11 na levom trupu mi je otkinuo malo parče broja, malo zgužvao rondelu na desnom krilu i uništio registraski znak na repu tj. vertikalcu.  >:(
Nažalost, nisam imao rezervne dekale da zamenim. Ako neko ima i voljan je da proda nek se javi!  ;)
Samu maketu sam farbao četkicama a pošto je u međuvremenu stigao AB, lakiranje je urađeno sa AB.  ;)
Wash sam radio sa  pigmentima+voda+deterdžent za sudove.

Elem, da ne davim mnogo. Evo slika a vi raspalite sa komentarima i kritikama!  :D  ;)










Veliki pozdrav!  ;)

airbamby

Lepo izgleda,nazalost fotke su malo tamne pa se wash sa gornje strane i ne vidi ali odozdo izgleda super.
Svakako moram reci da mi se svidja  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Kerber

Za Academy je dobro ispao.
Obrati mu paznju dodatno na spoj na nosu odozdo, vidi se...to se lako moze dovesti u red.
Onaj spoj na trupu iza krila, i treba da se vidi, pa mozes i njega da lagano izvashujes, samo svetlo-sivo-braonkastom nijansom. Ne treba da strci, ali moze da se malo jasnije vidi. Mozda se i dovoljno vidi na maketi u prirodi, ovde je slika malo, k'o ja da sam ti slikao makete...
Ovo vec dodje u red tvojih bolje uradjenih maketa.
Samo napred !

gasha

#3
Jel to taj sto je leteo sa terase i prinudno sleteo u dvoriste? Ako jeste onda si ga extra zkrpio. Slikaj ga po danu napolju bolje ce se videti. Za sada mi deluje lepo.

Profa

Šteta što su tako tamne fotke, rek'o bi' da je dobar... ;)
Takođe je šteta što je akademac, sa svim svojim praktično nepopravljivim greškama... :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Otto Skorzeny

#5
Quote from: gasha on 07-06-2008, 20:38:40
Jel to taj sto je leteo sa terase i prinudno sleteo u dvoriste? Ako jeste onda si ga extra zkrpio. Slikaj ga po danu napolju bolje ce se videti. Za sada mi deluje lepo.

Da to je taj! U petak sam hteo da ga slikam kad se pojavilo malo sunca. Stavio ga na postolje koje sam pripremo za slikanje, na stok od prozora.
Dok sam otišao po aparat, dunuo je malo jači vetar i aviončić je poleteo!  :(  Sreća moja što živim na prizemlju.  ;)

Čim se se malo vreme prolepša i vetar smiri, odmah ga slikam i postujem slike!  ;)   :)

Otto Skorzeny

Kao što sam obećao, evo malo boljih slika VVKJ Messera.
Slikao sam danas, popodne, na terasi.

Slike:











gasha

Lepo izgleda, taman je avion pa se detalji bas najbolje ne vide ali rekao bihda je fino ispao. Aj sada lepo skini antenu pa ponovo, ponovo i ponovo dok je ne izvuces tanko kao dlaku   >:D Tako su i mene mustrali dok nisam naucio da je razvucem. Pokazao sam ti pa aj sad opet  D:) Ja odo da se banjam u moru a ti lepi plastiku, inspekcija kada se vratim.