MiG-31 Revell 1/72

Previous topic - Next topic

BARAKUDA

Zdravo drugari
evo konacno sam zavrsio MiG-a 31, pravio sam velike luftove u radu,
ali eto, konacno je tu

Jutros sam zalepio naoruzanje, pa sam pozurio da slikam, bice kasnije jos slika, nisam hteo mnogo da ga vrtim da se ne odlepe tankovi za gorivo.
OK, da sumiramo, ovo mi je druga maketa, malo me namucio weathering, jer sam razblazivao crnu sa revell thinnerom, a to je katastrofalna greska,
jer posle nece da se skine, pa sam posle presao na white spirit, i to je vec bolje.
Mislio sam da ce mi neke stvari biti lakse nego na prvoj maketi, ispostavilo se da nije tako. Naravno neke i jesu bile, posebno oko lepljenja,
ali sam taj umetnicki 'touch' je i dalje daleko od necega cime bih bio zadovoljan. Verovatno kad bih cesce radio makete, da bih mogao da bolje i osetim
takve neke stvari. Inace farbano je akrilnom bojom, i eto i ja kao laik primecujem da je mnogo lepse, lakse (podrazumeva se i zdravije) raditi, tako da
srecom nemam neke velike zalihe, i od sada idemo samo na akril iskljucivo
Konacno, radjeno je cetkicom, i mnogo je prasine, onda onih linija od cetkice, jednostavno, nije to to, verujem da neko to dovede do perfekcije, ali mislim da je air-brush nesto sto je neminovno, i definitivno za sledecu maketu nemam dilema po tom pitanju

Ako neko ima neko pitanje, tu sam. Inace panele sam farbao svaki za sebe, i malo menjao nijanse, da pokusam da simuliram
efekat musavijeg panela koji se mozda skida cesce, ili nekog zamenjenog, itd
Ovo mi je prvi put i da se srecem sa jet exhaust, tako da koliko toliko sam uspeo ... valjda :)
Takodje u odnosu na prvu maketu, ova je imala preko 100 dekala i stencila, trebalo je to izlepiti, smorilo me je poprilicno, ali nisam odustao :)

Da ne smaram vise evo su slike, i nadam se da necete biti previse strogi :)

Pozdrav svima

     

     

   



Sandman

Sasvim dobar uchinak na kraju! ;)

Wash ti je odlichno ispao, tako da je vredelo muke ;)

Jedino mi se chini da nisi washovao tochkove (felne) pa nabaci malo washa i tu - preporuchujem jako jednostavnu metodu -> voda + crni tush - em se lako popravljaju greshke em se brzo sushi... posle samo malo pronta preko zavrshenog washa i bice superishka...

Jesu li ovo Revellovi dekali iz kutije ili si uzimao aftermarket od Begemota mozda?  ::)

Sve u svemu lep rad, samo napred dalje sada na sledecu maketu :)

dragan_mig31

meni se svidja :) jako lepo je wash ispao :) svaka cast

BARAKUDA

Hvala vam :)

Ponavljam, zao mi je sto nije AB-om radjeno, verujem da bi fora bila jos veca
Imas oko, nisam washovao tockove, jer je felan silky-matt, a nemam taj lak, a bojao sam se da pronto nece dati isti sjaj,
pa sam preskocio felne

A za dekale, to su iz kutije, ovo je novi revell, i to su cartograf dekali, bas bas bas detaljni, doduse otpalo je oko 20ak stencila,
koje uopste ne znam gde idu (ni u jednoj verziji koju je omogucio revell se ne koriste), ali su dosta sitni,
pa ce mozda posluziti nekoj drugoj ruskoj maketi u 1/72

Sto se tice sledece makete, naoruzao sam se sa par njih, pa jos merkam koju sledecu da radim,
verovatno B-17 Academy 1/72, posle prelazim na 1/48 :)

Pozdrav

ugovorac

Maketa je veoma lepa ma kao radjena.Jedino mi se ne svidjaju dopunski rezervoari koje koliko vidim nisi ostario a trebao si.Ovde ne pali opravdanje da je ucestvovao u bitkama pa su stalno stavljani novi.

Sneni

Jao, pa ja se opasno šiljim da nabavljam ovu maketu ili možda Zvezda, čujem da su iste :) i meni bi onda bila druga maketa ;D; zapravo, htio sam da mi bude prva ali je nije bilo u prodavnici pa sam uzeo onu 29ku...

Samo, negdje sam pročitao da je za ovaj "crveni 22" dat pogrešan natpis (ime) na usisnicima pa bih, ako budem radio ovu maketu, vjerovatno išao na onaj plavi 73.
Inače mi se jako sviđa tvoj rad :) jedino se možda malo previše vidi linija na nosu između gornje i donje polovine (ovo sam primjetio jer me je baš to pošteno namučilo s mojom maketom 0:) )

Poskidao sam sve slike da imam reference ako se dokopam ovog miga... ;D majko, 'oću i ja 'vako
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

komoras

super je  :)

i nabavi ari brush, makar onaj revellov, u svakom slucaju bolje je od cetkice  ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

BARAKUDA

A ja sam nabavio 29ku u 1/48, cekam da nasi izbace maskirnu semu i da konacno rese kakve i gde ce oznake da budu pa da je radim.
Sto se tice pogresnog imena, nisam naisao na tako nesto, mada vrlo moguce, revell je veoma 'pedantan' u svom radu, pa tako previdja
neke mnogo ocigledne stvari, ne bi me cudilo da je i to prevideo.
Taj plavi 73 mi nije bio zanimljiv za prvog miga, mozda sledeci, on je demonstracioni, za prodaju

E sad sto se tice zvezde ili revella, ja sam ih uporedjivao, mislim da dajem blagu prednost revellu, zato sam ga i uzeo, logicno.
Ima mnogo vise dekala, a i ono sto sam uspeo da vidim na netu kao gotove makete, uvek je revellov izgledao lepse nekako, detaljnije, ostrije,
mada nisam mogao da objasnim zasto, te sam se i ja opredelio za njega

A ova linija izmedju gornje i donje polovine, e pa to je upravo ona crta izmedju dobro uradjenih maketa, i onih manje dobrih.
Sta hocu da kazem ? Najvaznija vestina koju svaki maketar treba da 'osvoji' je strpljenje, onda nece biti takvih crta :)
Stalno hocu da vidim napredak na maketi, i onda malo malo pa uhvatim sebe kako kazem : ma dobro je ovo, idemo dalje
E tako se i ta crta provukla, a trebalo je vratiti se na nju 10x ako treba, i onda bi bilo sve na svom mestu
Takodje me mrzelo da odem da trazim neku finiju smriglu, itd.
Nadam se na sledecoj maketi da utrosim vise vremena, pa u sledecim nece biti slicnih propusta :)

Pozdrav

Sneni

QuoteTaj plavi 73 mi nije bio zanimljiv za prvog miga, mozda sledeci, on je demonstracioni, za prodaju

Xexe, nisam mislio na taj demonstracioni :) , nego na operativni s plavim brojem 73, ovaj:
http://bp1.blogger.com/_Xc3Ocn9ZE7U/RnfyoUcvV3I/AAAAAAAAAPY/J3byWmRLpW0/s1600-h/MIG31-2.jpg

Na Revelovom sajtu se može skinuti sastavnica a u njoj piše da su dati dekali za ovaj plavi 73, za crveni 22 i za onaj demonstracioni... a možda nije tako u stvarnosti :-[
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

BARAKUDA

Skroz si u pravu :)
Ja sam se prebacio kad si rekao plavi 73 na onaj demonstracioni koji je 903, eh, ko da je bitno :)

Inace ta slika je extra, bas izgleda dobro onaku pored snega dosta sam detalja provalio i primenio sa te slike

djnik

Bas mocno izgleda. Odlicno si ga odradio i jos sa svim naoruzanjem. To su bese R-33 rakete ispod trupa i R-40 ispod krila ako se ne varam. Svaka cast. Pogledaj samo na pojedinim delovima makete si zaboravio da obrises skroz wash, pa sredi taj problem ako te ne mrzi, steta da ne bude sve pod konac za ovako odlicno uradjenu maketu!

Boki

Super je. Sviđa mi se.
Možeš samo, ako te ne mrzi, da malo zaprljaš točkove i rezervoare. Mada i ovako super izgleda.
Ako se ne varam, ovo ti je druga (povratnička) maketa (posle Ju-88).

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

BARAKUDA

Zaprljacu i tockove i tankove za gorivo ovih dana

Trenutno gledam malo nacrt za B-17G Academy 1/72, koji pocinjem da radim u najskorije vreme
Ma danas mi je bio dan extra, nikakav posao, ceo dan sedim na kompu, vrtim internet,
spremam sledecu maketu, ugasen mobilni, fixni, tisina :)
Kad bih ovako imao svaki dan sklapao bih dve makete mesecno :)

Inace, ovo mi jeste druga maketa posle pauze od 15god :)

Pozdrav

Nidza79

Prilicno je dobro i lepo je da si nabavio stencile.

Ne mogu da ocenim 100% zbog kvaliteta slika ali mi se cini da si zaboravio da je R40TD tj da mu moras zacrniti vrh jer je infracrveni.

Vrhovi repa su neubedljivi jer je ta povrsina bojena tamnije. Neki imaju tu boju izvucenu i duz prednje ivice pa treba istraziti sta je kod tebe slucaj.

Inace mi se svidja.

BARAKUDA

Dzoni
i mene je mucila ta dilema sa vrhom repa, tj. da li su tamniji, jer na slikama sa neta izgledaju nekako tamnije.
Ja sam uzeo dark gull gray od model mastera, to svi preporucuju i ispostavilo se da je to bas ta boja.
Istina je da je na ovim slikama malo taj vrh repa nesto svetliji, to je verovatno zbog spoljnog svetla, koji je sa te strane.
Inace, o cemu se radi: istom tom dark gull gray sam farbao i nos i vrh repa i donje vertikalne stabilizatore,
a onda sam zalepio ove sive 'flekice' ispod kabine, kao i na repu iznad zvezde (znaci to su original dekali),
i ispostavi se da je identicna nijansa, a po slikama koje sam vidjao na netu, upravo je to ista boja,
e sad da li je revell omanuo boju pa radio dekale u toj slabijoj nijansi, i stavio nju i u sastavnicu, ili to tako trebao,
stvarno me ne interesuje, vazno je da su kompatibilni boje, a i uzivo izgleda tamnije nego na slikama

Pozdrav