Fw 190D9 JV44 Papagaj Staffel

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo konacno dobih nazad od kuma fotoaparat, pa da okacim minuli rad od prosle nedelje, da me Bane ne proziva...U pitanju je Tamya 1/72.Kalup je isti ali su dati novi dekali za Papagaj staffel  JV44, i to jedinica koju sam ja uradio i trojka.Jedinicu koju je vodio Porucnik Hainc Sasenberg sa 104 pobede, ucestvovala je izmedju ostalog i u odbrani lovaca Me 262 prilikom njihovog uzletanja i sletanja.
Maketa se bukvalno "sama" sklapa, i Tamya definitivno dokazuje da je u samom vrhu proizvodjaca u odnosu cena-kvalitet.Prakticno nisam imao potrebe da nista kitujem i smirglam.Plastika je meka i paneli se, ukoliko je to potrebno vrlo lako urezuju.Dodao sam u samogradnji topove od medicinskih igli, kocioni sistem na tockovima i antene su od razvucenog sprua.Sooting kameru pored levog topa sam napravio tako sto sam izbusio krilo mini burgijom, ofarbao i u rupu nalio testorsov clear part cement! (hvala Gasho)
Farbanje je odradjeno Badgerom Omni, tako da detaljisanje nije bilo problem.Airbrush radi smrt.Boje su RLM76 na trupu, i RLM 82 i 83 na gornjim povrsinama krila i trupa.Donji deo je nemacka crvena, zaboravih koji bese RLM.Preko motlinga koji je uradjen sa dve zelene, blago sam presao jako razredjenom RLM 76, da malo ujednacim prelaze i vrlo sam zadovoljan kako je ispalo....U sustini to je to, evo slicke a vi sad raspalite....





















Sandman

dooobar.... jesi li bele pruge odozdo prskao kasnije preko crvene ili su to dekali?

a antena? ona treba ovako da stoji zbog otvorenog polozaja kabine tj. tako stoji kad je kabina otvorena ili...?

gasha

E sada idem da bacim sve one moje makete i pribor. Gusho ne znam sta si mu sve radio ali je ispao extra. Uf moram da pazarim bolji brush

tenk

vrrrrlo lepo vrlo pedantno,antene su kod fw-a kada je kabina otvorena tako "zbrckane" a u zatvorenom polozaju se zategnu ;D e sad mozda si mogao da je pustis da jos vise "padne"ali nije ni vazno odlican je !
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Gusha

#4
Probao sam jos da  opustim antenu al' puca kad probas da jace savijes!Gasho, u pravu si za brush, sa Astec-om nisam uspeo da uradim motling ovako pedantno na predhodnim maketama.Alat je ipak zakon, znanje vec imamo!
Trake nisu spricane preko crvene.Tamya je toliko bolesna firma da su dali citave dekale sa trakama za cela krila.Kad zalepis pase savrseno!

Kerber

#5
E, fala Bogu da si ga okacio.
Odlican !
Lepsi mi je uzivo, al' opet je strava !

Za antene kod FW...
-Kod stare, ravne kabine, avion poseduje kotur sa federom, pa kad se otvori kabina, feder je nateze i zica bude zategnuta. Svi A-1 do A-8 (novije serije 8 imaju buble poklopac), neki F, G i rani D-9 modeli...
-Kod buble kabine, nema federa, pa se antenski kabli opusti kad se kabina otvori...(Neki F-8, neki A-9, A-8, novija produkcija D-9, D11, D13, Ta152C i Ta 152H)

Sandman

hvala Bane na josh jednoj novoj lekciji (za mene barem ;))!

da znam za ove detalje kad budem radio moje Fw-ove...  ;)

Profa

A baš sam se pitao kako si odradio belu... Mnogo je dobar!!!
Ako se ne buniš, uzeću ga za referencu ;)

Ja imam MasterCraft-ovu Doru u 1/72 iz JV44, u kojoj su dati dekali za 1 (Sachssenberg), 3 (Wubke) i 13 (Faber) i komplet bele trake (nije Tamiya jedina looda firma ;D). Zanimljivo je da su dali i različite balkenkreuz-eve za svaki od njih, k'o što i treba da bude...
Jedina mana moje makete je što sam je uzeo kod Mireka, i kasno (tj. kod kuće) sam primetio da "malkico" nedostaje cela tabla stensila :-\ >:( >:(
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

To sto nema sve stensile, nije ni strasno...
Te tri dore-9 su inako prefarbavane, imas stensile kod FW.190 od revella, pa kombinuj...ono sto se vidi su one oznake na poklopcima nogu stajnog trapa, nesto trouglova za gorivo i poneki natpisi...Nemaj u na sebi puni stensiling, ako je verovati knjizi, i ilustracijama Toma Tullisa. Malo su krpljeni. Trojka je prefarbana tako da joj se i wnr. ne vidi...nije strasno (zato cu ja da je radim...hehehe, jer sam unistio 3 serijala da dobijem ono sto mi treba....)

Gusha

Profo, skinuo sam gomilu fotki za moje reference, pa ako ti treba da ti sve to posaljem na mail ako hoces!

Zoki969

Vise je nego dobar ...
Zapravo, odlican  ;)
Samo gledaj da mu zamenis tu antenu ...
Svaka cast, majstore  ;D ;D ;D ;D

Dada

Mnogo lep svabica! Svidja mi se kako si sredio canopy. Mnogo gut! Bravisimo. Mozu reference :D na d_repic@yahoo.com :p :) :) :)

zamorano

Da, žica bi trebalo da pada pod nekakvim "prirodnim" lukom kada se opusti (jeste elastična, tj. bar tako izgleda), ali kako to simulirati na maketi, nemam pojma... Ja sam stavljao tanak najlon za pecanje, ali ni on neće da sluša...

Bogami, ovde se širi Wurger-manija, dolazim u iskušenje da okačim i ja svog... Međutim, nisam nešto siguran kako će izgledati u ovakvoj konkurenciji  :'(. Možda ću ipak malo da sačekam ;).

Gusha

Pa jeste problem kako ce da pada, kad se otvori kabina.Ja sam fiksirao poklopac u zatvoreni polozaj, i onda sampostavio antenu na mesto i zategao.Kad sam otvorio poklopac i zalepio u otvoreni polozaj, antena je sama zauzela svoj polozaj.Mislim, tako se desava i na pravom avionu.E sad to sto tamo nije plastika nego prava zica, sta da radimo.

Otto Skorzeny

Auuu.... Tek sad videh ovu doru!  :o   :o   :o 
Fantazija!!!  :D   :D
Svaka čast majstore, a naročito za motling!
Vrhunski si ga uradio!  8)   :o 
Mnogo mi se sviđa! :D