FW190A8R2 Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

deda

Pozdrav kolege maketari. Znam da ih ima dosta u poslednje vreme ali sta da radim.
ovo je poslednje sto sam uradio, u stvari gotovo je jedno 90% radova, ostale su jos neke sitnice i detalji.





fw 190 iz raznih uglova.

O maketi nemam puno toga da kazem. Savrseno tamiya uklapanje sa nekim tehnickim slabostima, ali ja sam veoma zadovoljan samom maketom.
Molim za komentare i savete.
Pozdrav svima

Kerber

#1
Hehehe, povukoh nogu pre koji mesec...
Uvek je lepo videti Rammjegera ...
Odlican izbor , po meni.
Willy Maximovich je "terao" ovo cudo u IV/JG.3, pocetkom '44.
To je to. Jedino sto si malo poskrtario sa slikama - samo 3 komada...ajd' jos neku.
I pozavrsavaj prvo ove sitnice, nema puno posla. Antena, razapeta...i washuj mu noge stajnog trapa i kutije istog, sa malo braon/tamnosivim rastvorom...moze i na felne. Imali su i betonske i travnate staze, pa moze i ovako i onako.
Pozz !

gasha

Za sada lepo izgleda, nedostaje mu jos malo prljanja ali ne previse. I naravno, slikaj ga napolju po danu, koristi letnje dane.

Otto Skorzeny

Jedina moja primedba je na unutrašnjost stajnog trapa, RLM 76 ti se malo razlila unutra!  ;)
Ispravi to...  ;)
Ostalo odlično izgleda!  ;) Super je odrađen! :D

airbamby

Uf  :o
Moj omiljeni Fw sa omiljenim oznakama....
Odlican je nadam se uskoro novim slikama
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Predivan Wurger, definitivno :)
Deder popravi stajni trap i slikaj ispočetka, pa da stvarno uživamo u pogledu ;)

Hmmm, sad se mislim - nešto je mogla da se startuje kampanja, k'o pre par meseci za Bf 109 :-\ ;D
Ljudi, tako mi pravite zazubice da ću opet da počnem da radim 5 maketa paralelno, a taman sam očistio radnu policu :-\ :-\

Bogu fala što sam Lala! :)

Gusha

#6
Profo ne moras pet, zapocni cetiri! >:D
Inace FW je sasvim solidan, mada mi malo bode oci dosta sjajna povrsina gde je dekal, na trupu, da li je to od svetla ili nije dobro izmatirano?

deda

Nije uopste izmatirano. To je ono sto je ostalo da se odradi u onih preostalih 10% (realnije 20%) radova. Za sada je prskano samo prontom.

Lanmi

Lepo je uradjen, cestitke! Primetih ostar prelaz izmedju gornje i donje kamuflazne boje na trupu, vidjao sam dosta sa mekanim prelazom jel bilo i jednih i drugih?
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"