A-10A Thunderbolt II

Previous topic - Next topic

InFlames

Academyeva maketa u merilu 1/72... Maketa ide ljepo zajedno, nekega fillera nije bilo puno, a takodzer izgleda kao A-10, jedino forma kabine je nkoliko čudna... malo čudno je rešena i panelizacija okvira na kabini, jer ta iz donje strane kabine i na glavnoj kabini je ta promašena... Takodzer su mu i dekali slaba stran i srebrijo, ma da sam upotrebio i gloss i cjeli asortima decal softenerov... Preporučujem TwoBobs za ovaj avion

Maketa prikazuje A-10 kapetana Kim "Killer Chick" Campbell, koja je letela u sklopu 75. lovačke eskadrile USAF. Sa ovim avionom, je letela 7. aprila 2003 nad Bagdadom kad su jo pogodili. Izgubila je svu hidrauliku i odletela do sletanja manualnim kontrolom - problem kad nemaš hidraulike je i to da ti ne rade kočnice, zračne kočnice i sistem za manevriranje na zemlji...

nekoliko fotki pravog (izvinjavam se za malo veče fotke jer nisu na mojem serveru)








Kim Campbell



Jer je maketa heavy tail-sitter i jer sem dodao premalo olova u nos, jednom dana, napravit ču malo dioramu...

















komoras

znaci konacno je gotov...  :)

super je ispao
svidjaju mi se ostecenja  ;D
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Kerber

Opasno je izasao, bar ovako na par pogleda... :D
Academy ima uvek neki problem, na svakoj maketi po nesto promase, a ako nesto malo zafali i sredi se sve sto nije kako treba, tu su decali da nam "dodju glave"...
I to je zivot... ;D

Lepo si ti ovo predstavio. Uzivam u slikama i ne gledam mu nitne i panele. Ptica, k'o ptica mi se dopada.

Profa

Imeniten je, dohtar!! ;) ;D
Baš je dobro ispao :o, svejedno što je po dekalima akademac u pravom smislu reči >:(
Hvala i za referentne fotke, taman da proverimo jesi li kako treba sve izbušio  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)

djnik

Super si odradio A-10. Jos ti samo fali i figura ovog pilota ;) Mozda bih ti jedino preporucio da sledeci put ne uradis wash panela tako tamnom bojom, pogledaj slike pravog aviona. Boja panela je svetlo braonkasta. U svakom slucaju, odlican rad. Sav trud koji si ulozio se isplatio!

Sandman

odlichno su ispala oshtecenja na repu!

bravo - sjajan rad ;)

milten

Maketa je odlicna, ideja sa ostecenjem takodje, samo tvoj celokupni rad ima jedan veliki propust!... nisi napravio pilota:)
Mislim, stvarno nema smisla, okacio si njenu sliku da se cudimo,  odao si joj priznanje sto je uspela da sleti, a nisi se potrudio da nam je docaras kao i njen avion:)
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Boki

Jako lepo i pedantno. Nemam šta drugo da dodam. Bravo.
Hvala i za priču o pravom avionu. Baš upotpunjuje maketu.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

InFlames

hvala svima na komentarima!

kako sam reka, maketa još dodze na podlagu i malu dioramicu... tako da če biti i pilotke ;)

a silvering nisam mogao ubiti sa ničeme... nažalost ali šta je, je...

Zoki969

Pridruzujem se pozitivnim komentarima  ;)
Dobar rad, nema sta !
Bravo !!!