Phantom Gotov

Previous topic - Next topic

postal

Tamiya 1/32 F-4J sa Black Box kokpitom,Cutting Edge usisnicima,Aires "auspusima" i Eduard interijer setom (samo sam iskoristio djelove za canopy) i Placard setom (bacene pare,vise od pola ih je za F-4E,radar,top itd).Borio sam se s ovom zivotinjom jako dugo,nekad me je toliko frustrirala maketa da sam je ostavljao,jednom cak na sest mjeseci.Evo slika:
















Komentari/kritike dobrodosli(e).Pozdrav,Miro.

postal

Quote from: Sandman on 15-06-2008, 17:02:13
bogme ta borba sa ovom maketom ti se isplatila - odlichan rad!

jedino mi se chini da ti je radom previshe jednobojan - na donjem delu bokova, tamo gde se bokovi spajaju sa krilima vidi se drugachija nijansa osnovne boje, ali je nos bash jednobojan.... mozda koji trag slivanja vode nakon silnih sati provedenih na nosachima i priobalskim bazama?

far na poklopcu prednjeg tochka je fenomenalan - jel to prozirni deo nalepljen preko ofarbane pozadine fara ili si tu stavljao neku technost tipa kristal klear?

u svakom sluchaju, prelep rad za videti, a i za galeriju foruma ;)

sledece shta planirash da radish?

Radom je isprljan,ali je problem sa mojim osvjetljenjem,slikao sam oko pet po podne (mrak,ovdje je zima,kratak dan),sa dve neonske lampe,i aparat mi je bio namjesten na ekspoziciju od 5",tako da sam imao dosta problema sa prikazivanjem sitnih detalja.Zbog toga citav avion izgleda cistiji nego sto stvarno jeste.Htio sam da slikam napolju,ali ovdje je oblacno i pada kisa vec dve nedelje,ako bude suncano za vikend,uradicu slike napolju pa ce detalji bolje da se vide (nadam se).

Far na prednjem tocku sam uradio tako sto sam na zadnju stranu zalijepio kuhinjsku foliju,daje puno bolji efekat nego srebrna farba.

Hvala svima na komentarima,drago mi je da vam se svidja.Poceo sam rad na 1/32 A-7E od Trumpeter-a,plan je da ga uradim u oznakama grckog RV.Malo me hebe ta maketa,trup kod moje nije dobro odliven,hrapava plastika,paneli se skoro ni ne vide,urezujem i smirglam vec dve nedelje....

Pozdrav,Miro.

postal

Quote from: Sandman on 16-06-2008, 07:57:53
elem, jel tog A-7E planirash kao standardno kamufliranog ili onog grchkog TigerMeet?

Planiram ovog da uradim:http://www.airliners.net/photo/Greece---Air/LTV-A-7E-Corsair/1307381&tbl=photo_info&photo_nr=1&prev_id=&next_id=NEXTID

Privlaci me ta izbjedjela farba,nadam se da cu da uspijem da ga uradim kako treba,a i umoran sam od americkih aviona,volim Grke,poslije toga planiram nas MiG-21 F-13 u 1/32,a onda izraelski F-16C Barak.Velike planove imam,oci su mi vece od mogucnosti i slobodnog vremena...

Pozdrav,Miro.

P.S.Zapocet cu topic sa A-7 u radu cim napravim neki progres vrijedan pokazivanja,jos urezujem panele i instaliram rezin,nista nije ofarbano.