Canadair F-86 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Radove na ovoj maketi sam zapoceo proslog decembra (http://maketarskikutak.com/index.php?topic=3016.0), znaci trebalo mi je sest meseci da je zavrsim. U medjuvremenu sam zavrsio jos par maketa koje ste imali vec prilike da vidite. Drago mi je sto sam natenane odradio ovu maketu jer je bilo dosta detalja kojima sam trebao da posvetim paznju. Akademijeva makete sa odlicno sklapa, gitovanje je minimalno a svi delovi su odlicno odliveni.

Dodao sam rezinski kokpit, rezinski gun bay kao i spremiste municije. Kako bih maketu napravio sto zanimljivijom odlucio sam se da odvojim prednji i zadnji deo trupa i na taj nacin pokazem motor J-47. Ipak posle kritika/saveta par kolega , odlucio sam se da postavim zadnji deo trupa u istoj liniji sa prednjim a da motor postavim na poseban nosac. Posto je unutrasnjost zadnjeg dela trupa bila bez ikakvog detalja kako bih sakrio taj o meni ruzan prizor odlucio sam se da ga prekrijem krpom napravljenom od white glue-a i maramice. Na usisnik na nosu sam stavio poklopac ofarban u crenu boju a isto sam uradio i na izduvniku motora.

Sto se tice boja, prvo sam nakon gitovanja naneo MM Prajmer pa nakon preprskao celu maketu MM White. Ovo je potrebno kako zuta boja ne bi bila kasnije suvise tamna. Zutu boju, MM Insignia Yellow, sam naneo u dva sloja u razmaku od nekoliko dana. Nakon toga usledilo je dugotrajno i mukotrpno maskiranje makete jer su svi detalji simetricni. Kad sam konacno bio zadovoljan preprskao sam zamaskirane povrsine sa MM PRU Blue. Odusevljen sam ovom bojom jer takoreci ni ne treba da se razredi a nanosi se odlicno. Nakon farbanja usledila su dva sloja Future-a pa dekali. Nakon Mr. Mark Softnera koji je istopio dekale naneo sam jos jedan sloj Future-a kako bi ih zastitio i nakon toga sam odradio Wash. Na kraju sam detalje i chipping na pojedinim delovima odradio srebrnom olovkom. Stajni trap kao i prostor vazdusnih kocnica je ofarban u Interior green boju dok su svi poklopci ofarbani u boju aluminijuma.

Sto se tice scene, koristio sam sledece slike kao uzor.


Nisam stigao da jos uvek zavrsim figuru pilota i mehanicare, njih cu dodati kasnije. Mitraljeze nisam postavio na maketu nego na sto kao sto se moze videti na slici gore. Ionako se ne bi videli iza merdevina, koje sam napravio takodje kao na jednoj od slika gore. Kaciga je iz ESCI-jevog seta, zvezda na kacigi je iz LH seta Rondels u 1/72 a plavi krug sam ofarbao slobodnom rukom (hvala Srdjane sto si me podsetio). Inace istu ovakvu kacigu imam kod kuce. Na stolu pored mitraljeza mozete videti i kofu u kojoj sam napravio efekar vode kao i mapu SFRJ ;)

Uzivao sam u radu na ovoj maketi, obecavam da na sledecem Sejbru necu uraditi ovoliko dorada, sta mogu kad sam inzinjer pa volim da maketa pokazuje i funkcionalne delove kao na pravom avionu.




Sandman

UH stvarno je odlichno ispalo - vec sam ti dosta toga komentarisao u toku rada, a sada samo mogu da potvrdim da je sve super ispalo na kraju!

oznaka na kacigi je na kraju suoer ispala - pa josh i onako izbledjena plava boja kao da je vec dosta dugo u upotrebi....

jedino mala sugestija da na merdevine dodash malo washa (u coshkove stepenika) da ne deluju suvishe plastichno ;)

i mozda malo "masnoce" na stolu sa mitraljezima - sto deluje suvishe chisto, a ipak ako si stavio oruzje na njega izvadjeno iz aviona, pretpostavljam da mora i malo masnoce da ostane.... ;)

sve ostalo super, chekamo samo da kompletirash i figurice ... :D

tripko

Joj qq lele kakav je. Tvoje makete sve bolje i bolje kako vreme odmice
napredujes nema sta.

Svaka cast

djnik

Na merdevine cu dodati malo wash-a ali pogledaj i one sa prave slike, ala su ih glancali i to svaki dan! :) Dodacu barem pastelima malo senke, kako bih dobio na trodimenzionalnosti.

Sto se tice stola, na njemu je vec odradjen wash ali se pri tom uglu svetlosti ne vidi. Ako pogledas, mrlja od ulja se nalazi ispod stola, ali eto moze i par kapi da kane na sto ;) Inace mrlje sam radio tako sto sam prvo ocrtavao mat crnom njihove pozicije a potom u centru dodao gloss crnu kako bih dobio na sjaju. Znaci spoljasnje ivice su se sasusile dok je centar jos uvek svez. Na slikama se mozda i ne primecuje ali u prirodi veoma lepo izgleda.

dragan_mig31

jednostavno nemam sta da dodam sem to da je ovo jedan od najboljih sejbrova koje sam ikad video u zivotu

Dada

AU! Bravo majstore! Ovo je fantazija. Merdevine ne pipaj, bile su tako naglancane.
Nadam se da ce mu se uskoro moj "093" pridruziti u galeriji :D

Kerber

Wunderbarrrr !
Sehr gut !

Jako lepo ste Vi to odradili...jel'  to amerikanski vazduh doprineo da se sve bolje radi, ili kako?
Lep Sejbr, mada, opet, vise bih voleo da je u "komadu", a da je kamuflazni na reparaciji...al' sad, to mu je....I njemu su morali da menjaju ule i svecice, s vremena na vreme, valjda.... :D
Pozz Djole !

Boki

 :o Odličan rad. Prosto ne znam šta da dodam. Uživanje je gledati ovako nešto.
Sad čekamo da papa_bear završi svog (a čini mi se da će ti biti jaka konkurencija ;) ).

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

oddball

Браво Ђоле, заиста фантастично! Већ сам ти рекао моје речи хвале у "Пројкетима у раду" и оно што ми се највише свидело код твоје диораме. Сада сам видео да си ставио и поклопац за усисник што је додатни +.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Goran A.

#9
Za maketarski rad nemam zamerki, Sabre je ispao odlicno ali imam primedbi na dioramu posto sam primetio da volis da improvizujes. Nadam se Djordje da neces zameriti. Kad si vec ulozio toliki trud trebalo je da napravis novi oruzarski sto. Ti stolovi su razlozno bili od metala i bilo ih je dovoljno (imas ga na slici) pa se drveni nisu koristili. Onaj "izletnicki" malo odudara. Motori su se vadili u hangarima (nadam se da je jasno zasto) a sa skinutim zadnjim delom trupa avioni su isli samo na probni sto i mogli su se ponekad videti i ispred hangara prilikom pripreme za prevlacenje. To znaju i ameri posto je u pitanju njihova tehnika, mada to vazi za svu mlaznu avijaciju. Skidanje motora u poljskim uslovima se primenjuje samo u ratnim situacijama. Staviti pilotsku kartu (karta je u nekoj vrsti futrole) ima logike samo kada je pilot u blizini i to kada je avion u neposrednoj pripremi za let ili nakon zadatka a kako si prikazao na diorami, Sabre je daleko od toga. Desava se da pilot zaboravi kartu i to se vraca cim mehanicar pregleda kabinu ili posle leta nakon sredjivanja stajanke. Mislim da se nije desavalo da karta ode cak do radionice. Avioni se posebno pripremaju za prevlacenje u radionicu i u ovom slucaju bi ispalo da avion niko nije ni pogledao. Isto vazi i za kacigu.

drazen

Stvarno prelijepo :o. Slazem se sa draganom, da je ovo vjerovatno najljepsi sejbr koji sam vidio. diorama je takodje odlicna. Ne bih se slozio sa prijasnjim komentarom AGO2 da su se motori iskljucivo vadili u hangarima. Na nekojiko fotki sam vidio da je to radjeno i "pod vedrim nebom", mislim da u "Jets in YU air force" ima nekoliko fotki.
Jos jednom-svaka cast.

Goran A.

U redu je da se ponekad motor nadje napolju ali to jako retko. Mlazni motor se vadi napolju samo ako je neophodno odnosno ako bas tada nema mesta u hangaru. To se izbegava prosto zbog atmosferalija (kise, prasine, oluje). Problem je kompozicija diorame jer se na njoj u isto vreme nalazi nekoliko stvari koje " ne drze vodu). Motor izvadjen napolju jako retko za videti, kaciga i karta pored aviona kome se menja motor ili radi veci casovni pregled isto tako, drveni sto na kome oruzari rade retko. Sve to na jednom mestu, mnogo je. Za 14 godina koliko sam proveo na Batajnici ne secam se da sam video vadjenje motora na stajanci. Mozda je lepo za oko ali ne tacno. Ako se Djordju tako svidja, ok! Cilj ovoga je da mladjarija koja pocinje da maketari nesto i nauci.

RILE-NS

Djoletu svaka cast na izuzetnoj maketi,ali 14 godina sluzbe su 14 godina sluzbe.

weselyn

Pshto je izneseno par primedbi na rachun nelogichnisti evo jedan "konstruktivan" predlog. Mapu zameni za tehnichku dokumentaciju (fascikla, plan i sl), drveni "izletnichki" zameni za metalni, a kacigu turi nekom pilotu u ruke (kao trazzi mehanichara da ga pita shtogod) a gde pilot tu i mapa.

Od izletnichkog napravi mesto za pivce i par pilota-mehanichara kako se odmaraju.

Bar bi ja ovako uradio.

;)

Goran A.

#14
Odlican predlog, pilot bi resio sve! Ne mora da menja nista samo neka ga montira pored stola. Pred let na drugom avionu svratio da vidi kad ce ova masina biti gotova.