F-86f Sabre 1:72

Previous topic - Next topic

dodge











Prve cetiri slike su sa grbom JRV (onim na trupu) na pogresnom mestu, a zadnje tri su s grbom koji je postavljen gde treba. Inace ovo mi je druga maketa, ako se racuna prva koja nije imala faze bojenja, vec samo sklapanja, i lepljenja dekala. Maketa je radjena kao poklon, a najvise me je namucila akrilna silver boja koju sam naneo u jedno 6-7 slojeva, jer nisam znao da treba prajmer za plastiku, i kojesta jos. Ospite paljbu!
;D

dragan_mig31

kao za druga maketa ovo je fenomenalno :) nego reci vise o maketi.koja je maketa kako se sklapa koje dekale si koristio???

oddball

Не знам зашто кукаш, мени делује сасвим лепо. + урачунати да ти је друга макета онда требаш примити само речи хвале. Чија је макета? Хелер?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

dodge

#3
He, pa nije da kukam, vec vise da se pravdam, lepsi je na slikama nego kad se zagleda iz bliza. Maketa je Academy models, kao sto sam napisao, 1:72. Sa uklapanjem delova nisam imao nikakvih problema, jer je sve bilo sasvim dobro odradjeno. Dekale JRV sam nabavio u M-Hobby prodavnici u Bul. M. Pupina. Uz maketu sam dobio dva seta dekala, za neka dva USAF puka iz Koreje iz 1953 godine, al cim sam spazio na nekom sajtu da postoje nasi dekali bacio sam se u potragu. Imam i slike dok sam ga sklapao, njih cu mozda kasnije staviti.
Nego, kao sto rekoh, tek sam poceo, i prvo sam poceo da jurim po forumima, da vidim kako i sta se radi, i eto od toliko informacija promakne mi da mi treba prajmer, tako da sam nanosio cetkicom u zilion slojeva tu srebrnu boju. Takodje problem koji mi se javio pri maskiranju vec obojenog dela krep trakom (inace koristio sam molersku krep traku) je da sam pri skidanju skinuo sloj stare farbe. Potom su usledile prepravke.
Boje koje sam koristio su: Model master[silver, interior green, gun metal, flat white i dark ghost gray] i revell 302 flat black.
Pre dva dana sam poceo zvezdin MIG-21 BIS 1:72, pa ce i to valjda biti uskoro gotovo.

E, da umalo da zaboravim, plaksiglas sam narucio u Zemunu u Galenikinoj prodavnici, mislim da se zove Klirit. A imitacija betona je tegola (ono cim se krov pokriva) koju sam obrnuo na unutrasnju stranu jer je sitnije zrnevlje, potom uzeo sivi auto lak u spreju i ofarbao, pa razmak popunio gitom i ofarbao crnom bojom, da lici na katran.
Eto toliko.

Hvala za pohvale!

:)

medico

Paljbu !? ne vidim zasto sasvim pristojan rad za 2. makety , ako ovako izgleda druga  onda ce 5. izgledati fenommenalno  ;)
pogledaj na lifthere sajty naci ces josh dosta interesantnih decala Jugoslovenskog vazduhoplovstva .
ubuduce ako radis silver varijante SFRJ aviona recimo F-84 , T-33 ili P47D slobodno nabavi Cosmos-ov Silver sprej dok ne nebavish airbrush.

razoxx

samo pazi sa brisanjem klirita....grebe se ..

gasha

Da te ne hvalim vise, pokvarices se. Sto kazu drugari za drugu je vise nego dobro. Jedan savet, da ti se ne bi desavalo da pogresno ofarbas ili zalepis dekale, dobro prouci prvo sastavnicu a potom i dostupnu literaturu. Ja za gotovo svaki model danima pregledavam knjige, pre pocetka a i u toku rada.

Nidza79

Ne svidja mi se sto si bas muski zacrneo panel s mitraljezima, ostalo je valjda dobro nisam detaljno zagledao. Za drugu maketu - vredi.

airbamby

Po meni jako dobro uradjeno za tako malo uradjenih maketa do sada...
Svaka cast i samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dodge

Narode, hvala na pohvalama, staracu se nastavim dobro. Nidzo79-problem je bio sto sam se dvoumio da li da te panele oko mitraljeza bojim gun metal(kako je u americkoj shemi) ili u tamniju nijansu sive, kako je u nasoj, valjda sam bio nestrpljiv, ili nesto tako... :-\

Gusha

Kad gledam ovu maketu, nikako mi ne lici kao rad No 2.Moja druga maketa po redu nije ni priblizno licila na avion.Vidi se da si pokupio dosta teoretskog znanja o maketarstvu, pre nego sto si krenuo da radis.Sve sto treba je da na vreme upotrebis napredne tehnike, kako bi sto pre unapredio svoj rad.Pre svega kreni sa naglasavanjem panela, to mnogo popravlja opsti utisak.Sto se tice panela sa mitraljezima, predpostavljam sta si zeleo, jer on izgleda tamnije na pravim avionima.U pitanju je celicna ploca i tamnije je boje nego aluminijum.Mozes da kupis steel boju za naredne projekte ili da u aluminijum boju kanes malo tamno sive ili crne.Dobijes isti efekat.
Jos jednom, ovo izgleda sasvim korektno, samo napred....!

Zoki969

Slazem se sa prethodnim komentarima: Za drugu maketu vise nego dobro ! Usudjujem se da kazem-odlicno !
Samo tako nastavi !!!
Bravo