Hawker Hurricane Mk.IIc Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Otto Skorzeny

Evo, posle dužeg vremena i malog zastoja u radu, Hurricen je gotov!
Tu i tamo potkrala se neka greška koja će biti ispravljena ali generalno, ja sam zadovoljan kako je ispao.  ;)  :)
Moja prva maketa rađena sa AB i akrilnim bojama, a na kraju tretiran Tamiya šminkom.  ;)
Opis radova na http://maketarskikutak.com/index.php?topic=4366.0

Elem, da ne dužim, Hawker Hurricane Mk.IIc 336. (Greek) Squadron RAF iz Egipta 1944.












Slike, standardno, ne zadovoljavajuće. Definitvino ću morati na neki kurs!
Drugari, rasplite sa komentarima!!!  :)   ;) 

Veliki pozdrav!!!

Kerber

U globalu - dobar.
Imas neismirglane sastave na ledjima i trbuhu, to je veca mana i tu i tamo po krilima ti se oko panelaze potkrala po neka urezana ogrebotina...jesi li ti to produbljivao panele, lici na to , kao kod starog Matchboxa. Revell vec ima jako fine panele, ja kod mojih maketa nisam imao ptrebe za time...ali, ok.
Kamuflaza je izasla bas kako treba - poluostro, i nijanse su na kompu ok, mozda malo tamnija braon, vuce na cokoladu, ali, radi.
Napredak je vidan, uzivao si u radu...sta ces vise za sad !?!
Sredi ako mozes ove sastave na sredini trupa, usisa, i bice mnogo bolji.
Pozz !

gasha

#2
Samo farbanje je odlicno, kamuflaza super.Malo si se zaneo sa panelima, ali lepo izgledaju ;D Antena bi mozda za nijansu mogla tanja da bude ali ne smeta ni ovakva. Malo vise sledeci put obrati paznju na spojeve, vide se na rezervoarima i malo na zadnjem delu trupa. Ne stedi na toj Tamija sminci, slobodno jos malo garezi oko izduva, ne previse ali jos malo moze. Inace vrlo lepo izgleda, najlepsi do sada koji si uradio.

Boki

Ovaj grčki Hari preti da postane najpravljenija maketa na MK. :D Ovo je (čini mi se) četvrti i, naravno, ništa lošiji od ostalih. Boja je odlično legla, nema silveringa na dekalima, a sviđa mi se i kako si uradio izduvnike. Jako lep rad.
Jedino mi, kao što primetiše kolege, nekako paneli izgledaju duboko za Revell-ov Hurricane.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Shakal

Vrlo lep rad. Jedino ovo sto vec ranije rekose za panele... :-\
Inace,bas mi se svidja.

airbamby

Bravo Oto
Farbanje super prljanje mi se takodje svidja ali spoj trupa ne sme da se vidi.
Wash je uspeo ali je trebao biti svetliji...
Svakako odlican napredak u farbanju svaka cast i samo napred
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Da ne ponavljam prethodne komentare, samo bih dodao da je wash definitivno prejak i možda malko neodgovarajući :-\ Ja bih išao na neku tamno braon ili sivu nijansu, u svakom slučaju mnogo ređe, da se nazire kamuflaža ispod... Mogao si možda da dodaš i neku fleku od panela unazad, ovako nekako deluje k'o ucrtano, a ne uprljano :-\
No, s'obzirom da je prvi AB-rad, izgleda wow, bar što se mene i mog AB-iskustva tiče ;)
Sledeća će, kako ti ide, sigurno biti još bolja :) Samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

mitraljezi su ti bash fino ispali, kao i zice od antene....

shto se tiche washa, mozda mozesh da probash da ublazish nekom svetlijom nijansom uz pomoc jaaaaako tanke chetkice....

za buduce projekte obrati paznju samo na spojeve polutki trupa, malo ti se vide spojevi....

ostalo tipa finish makete (lakiranje) je ispalo sasvim ok, tako da generalno solidna osnova za ubuduce ;)

praxom se sve postize, samo napred ;)

Otto Skorzeny

Hvala na pohvalama, a najviše na  kritikama koje su sve na mestu, koje dosta znače za što bolje, sledeće radove!

Što se panela tiče, kad malo bolje pogledam, malo sam preterao sa urezivanjem. Inače, kad sam kupio ovu maketu, skoro,da se na njoj, nisu ni videli paneli. Da li od starog kalupa ili nečeg drugog, ne znam... E, kod mene je proradilo, ono staro maketarsko pravilo, nikad dosta!  ;) 
Na par mesta mi je pobegao skrajber zbog nepostojećih panela i ako sam koristo elastični lenjir napravljen od plastike sa kragne košulja. Nisam imao Mr. Surfacer ili odgovarajući git da saniram ogrebotine.

Za vidljive spojeve trupa, nisam ih mnogo tretiraoi smirgom, plašeći se da ne oštetim rebra na trupu.

Što se wash-a tiče išao sam kombinacija sivi pastel+deterdžent za sudove+voda. Gledajući Hurricane na HyperScale, moji su još i odlični, možda je do slika.

Potrudiću se da ispravim neke greške koje su moguće!
A za ubuduće, vežba, vežba, vežba...

Lanmi

Sto se tice washa, meni tush najvise odgovara. Crni i braon su za 90% WW2 aviona dovoljni. Naravno razredim tush poprilicno vodom dodam kap ferija i lagano, jedan prolaz se ni ne vidi, drugi se tek nazire, pa onda doziras. Pastele koristim za tragove prljavstine koje ostavljaju vazdusna strujanja.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Messerschmitt

Lep avioncic,bas mi se dopada!I ja imam istog,ali sam ga bojio cetkicama jer nemam AB :-[
interesuje me kako si antenu napravio?Tacnije da li si koristio konac ili plastiku?

Otto Skorzeny

Quote from: Messerschmitt on 15-07-2008, 15:55:49
interesuje me kako si antenu napravio?Tacnije da li si koristio konac ili plastiku?

Antena je razvučeni spru od rama makete.
Pošto si nov na forumu, pogledaj malo po forumu. Na par mesta je pisano o toj tehnici!  ;) 

Messerschmitt

i ja sam mislio da je plastika,al reko da pitam...

ko pita,ne skita :)

moracu i ja tako da odradim ;)