Savoia Marchetti SM.79 I Serie 1/72 Italeri

Previous topic - Next topic

gasha

Evo posto sam uzeo da radim ovog lepotana a ostalo je jos dosta vremena do septembra rekoh da ga podelim sa vama. Ustvari nagovorili me mangupi ;) Za razliku od Lanmijevog ovaj nije mornaricka tj. torpedna verzija tako da ce biti interesantno videti obe verzije u ovoj kampanji. Sta reci o maketi, vrlo je lep odlivak sa mnostvom detalja. Kabina je ofarbana sa zelenom antikorozivnom a zadnji deo sa sivom. Pojasevi su iseceni od limenke, lako se prave razni oblici tako da izgledaju kao baceni na sediste.






Lanmi

He, he, ko' da smo se dogovorili, pretekoh te za 5 sekundi!
Super napredujes, nemoj samo da usporis kao ja.
AVANTI!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Sandman

josh jedna Savoja... qq lele... :D

Gasho, ocesh li raditi mozda wash u kabini? ne znam koliko se sve tyo vidi kad zatvorish kabinu, ali ja nekako uvek sebi komplikujem zivot pa odradim i detalje koji se ne vide - barem ja znam da sam ih uradio iako s ene vide ovako :D :D

Otto Skorzeny

Gle, gle, ti njega! Pa, ti reče da nećeš da postuješ slike.  :D
Kako si krenuo sa ovim bombarderima, nećeš imati mesta na polici!  :D   :D   ;)

Lepo ti je ispao kokpit i kajševi od limenke!
Ne znam da li ima potrebe da radi wash i ostarivanje kabine kad se ništa neće vidieti!
Samo napred, ima vremena do 01.09.!

gasha

Neki wash sam vec odradio samo sam slikao pre njega. Po podu malo da rebarca budu prljava i malo stranice.

gasha

#5
Evo mashine koju radim, nadjoh sliku.


airbamby

Gasho ovo ce biti prava poslastica...
Alal vera
(znatizeljno posmatram nastavak radova)  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Lepo ovo izgleda unutra... Samo odradiše unutrašnje okvire, a onda ih utopiše u pin-markove >:(
Nema veze, ono što će da se vidi (bar malo) izgleda mnogo dobro :)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

Evo nastavka radova. Odradjeni radovi na "grbi":
-otvoren prostor za strelca na osnovu fotografija originalnog aviona, ostaje da se zalepe poklopci koji su stajali spusteni. Totalno drugacja koncepcija od serije II. gde se deo kabine uvlacio a deo skroz spustao.
-otvoreni prozori na boku koji se nalaze na "suzi"
-ofarbani motori.

Pomenuti otvori na grbi su bili totalno zaliveni tj. nisu postojali tako da je bilo potrebno iseci ih. Tome je prethodilo opsezno prikupljanje podataka posto se ova serija znacajno razlikuje od kasnijih. Uglavnom je vrlo tesko naci ovu seriju u literaturi. Od tri knjige samo u jednoj sam nasao nesto podataka o njoj.






gasha

#9
Update:
-nakon par dana gitovanja i smirglanja usledilo je farbanje donjih povrsina. Odradio sam i sencenje donjih povrsina nijansom svetlije boje. Prstenovi na poklopcima motora prefarbani, sledi njihovo potamnjivanje blagom sivom da bi postigo slican efekat kao na Stirlingu tj da ne bodu previse oci, vec da deluju kao nagoreli metal.



airbamby

Svidja mi se ovo sencenje super je efekat
Bravo gasho
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

Zavrseno farbanje, pozajmio sam Rodeov brush, ipak bez dobrog brusha tesko se moze. Osmelio sam se da ga ofarbam celog iz ruke, kada su mogli Italijani sto ne bi mogao i ja ;) Sve u svemu zadovoljan sam, na sledecem ce ici jos lakse. Presao sam ga sa prontom ostaju jos decali i mat lak. Da bi ublazio prelaze dodacu u mat lak malo zelene. Prstenovi na motorima su odradjeni prvo sa humbrolom 55 a potom ublazen sjaj sa Tamiya sminkom (oil) tako se cini mi se dobije boja koja najvise lici na pravu.








Kerber

#12
Odlicno !

I kontrast je bas kako treba...mozes da posvetlis malo maketu u lak-fazi, al' pazi da je ne pozelenis... ;)

rodeo

Kako si se promangupiro.....Nije covek ni puskom mogao da te natera da radis freehand....Izgleda profi.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

airbamby

Odlicno Gasho  0:)
Super ovo izgleda,freehand ipak izgleda efektnije od bilo kakvog maskiranja  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj