Me 109E-3 JKRV

Previous topic - Next topic

postal

Zavrsen sinoc,farbano Gunze akrilima RLM70 i RLM65,kokpit i noge stajnih trapova Tamiya RLM Grey.Eduardov PE set za kokpit i Quickboost auspusi.Antenu sam uradio od rastegnutog rama,malo mi se cini debela,ali nisam znao izvuci tanju nit,nemam bas iskustva s tim.





















Nadam se da vam se svidja,prva maketa klipnog aviona u mojoj karijeri,sigurno ne i zadnja jer su ovi avioni uzivancija,tek sad znam sta sam propustio sve ove godine...

Pozdrav,Miro.



postal

Izvinjavam se,zaboravio sam da napisem,maketa je Tamiya 1/48.

Miro.

postal

Antena popravljena,hvala za uput kako razvuci plastiku,sinoc sam grijao ram i razvlacio barem 50x,nestalo mi rama,ali nisam uspio razvuci tanku nit.Danas sam pokusao ponovo i uspio bez problema jer nisam grijao plastiku predugo,cim se pocela topiti razvukao sam ram brzo i voila.Evo slika nove antene:





Ne vidi se bas najbolje jer je tanka. ;D Hvala jos jednom,Miro.

postal

Hvala svima na komentarima.Toniranje boje sam uradio jako razrijedjenom RLM70 u koju sam dodao malo bijele boje i brzim pokretima prskalice nanosio veoma tanke slojeve izmedju panela.Kada je maketa zavrsena,pomjesao sam Tamiya XF-52 Flat Earth sa crnom,pola-pola i razrijedio oko 80% i prskao po nekim linijama panela (ne svim) tako da je efekat jos pojacan.

Kerber,ne razumijem bas u vezi tog prstena,a nigdje ne mogu naci fotografiju,ako imas jel mozes da okacis?

Pozdrav,Miro.