Academy, Me 262 u 72-ci.

Previous topic - Next topic

Gusha

Konacno zavrsih ovaj Skadar na Bojani.U pocetku nije tako izgledalo, ali se ovaj projekat dosta oduzio.Doradjena je kompletna instalacija u gondolama tockova, doradjena je linija trupa, koja kod Academija ne izgleda bas najbolje.Doradio sam i kokpit tako sto sam dodao jastuce za pilota i razne rucke koje se nalaze na pravom avionu.
Farbanje je odradjeno fenomenalnim Badgerom Omni, koji se i na ovom projektu pokazao pouzdanom alatkom za najfinije radove.
Sema garbanja je klasika za JG 7.Dole je RLM 76 a gore se smenjuju RLM 81 i 82.
Dekali, iako dosta poboljsani, i dalje traze tretman toplom vodom i solution hemijom.

Evo fotki...









Levi tocak koji nije legao bas kako treba je nakon ove fotke ispravljen



PELE

Odlicno, svaka cast. :o Koje si boje koristio?



gasha

#2
Sta reci? Motling, i prljanje donjih povrsina mi se mnogo dopada. Sencenje i samo farbanje donjih povrsina toakodje odlicno uradjeno ali mi se cini da si se za nijansu manje potrudio oko njih u odnosu na gornje, ali zato instalacije ostavljaju poseban dojam i za to cista 10  :o. Koliko vidim decali su legli 100% i ako si morao malo da ih tretiras hemijom, zar to nije normalno? Decali cuce kao da su ofarbani stoga nema razloga da se jadas. Sve u svemu jedna opakaaa makina. Jedino mi je zao sto nisi fotografisao i kabinu.

Sandman

motlingi prelaz gornje i donje kamuflaze mi se posebno svidja + hidraulika u samogradnji!

bravo Gusha - chini mi se da ti je ovo do sada najbolji rad! ;)

Kerber

Oooooooopa bato ! ;)
Najzad, zavrsen !
Odlicno je ispao, kako me je razocarala maketa na pocetku...Jedino me brinulo, dal' ce linija da lici na "262", ali, izvuko si ga.
Ofarban po RLM standardu ! Za to vec ne brinem.
Bravo !
Sad, u nove radne pobede ! :D

Goran A.

Izuzetno! Stvarno detaljan rad, Jedino sto bi dodao je bandaz prednjeg tocka na kom bi valjalo uraditi mali postshading da ga malo osvetli i istakne detalje. Ako hoces mislim... Taj tocak ide prilicno u prvi plan i maketa bi bila savrsena.

Gusha

Da, da, to za bandas bi mogao jos malo da odradim...

Evo jedne fotke kokpita...



Sneni

K'o pravi! Slikaj ga s nekom "prirodnom" pozadinom pa se neće ni poznati da je maketa :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Otto Skorzeny

Auuu... Svaka čast, majstore!  :o   :o
Extra je ispao!
Moram da priznam, da se svaki put oduševim kako uradiš motling! Neverovatno!  :)
Nemci bi ti pozavideli!  :D   ;)

Boki

Da je nisam video uživo dok još nije bila ofarbana pomislio bih da pokušavaš na nam podvališ 1/32 kao 1/72. ;) :D
Farbanje, kokpit i detalji oko stajnog trapa su fenomenalni, senčenje i prljanje takođe.
Svaka čast, majstore.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hartmann

Jel ona dve panela na motorima nisi do kraja istakao ili tako treba  ???. Neke donje panele malo pojacaj, na pojedinim mestima se gube. Inace ti je super Schwalbe, bravo!!
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Gusha

Ova dva panela tako idu, do pola sa svake strane.Ovi paneli dole se delimicno vide zbog sunca koje je danas picilo dok sam slikao.

djos & filip

Prelepo uradjena kamuflaza, stvarno majstorski rad.

Nekada sam se divio radovima na Hyperscale nisam imao pojma sta imamo mi kod kuce :)

Sjajno

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Lanmi

Guso, razvalio si ga. Ispao je mnogo dobro, svidjaju mi se detalji koje si dodao i naravno mottling. Boje pogodjene, dekali legli savrseno.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

gasha

Tako brate da vidimo i kabinu. Zehr gut her General