P-39D Airacobra - Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

elcrni

Poz svima, hasegawa + eduard PE + Superscale daceli.
Komentari i kritike dobrodosli













Edit by Kerber...
Moras tumbnailove ovde, zbog protoka...

Kerber

Odlicna Kobrica !
Pratio sam rad vec, pa nema  zamerki na to. Pedantno do koske.
Izaslo je stvarno OK. Mozda je malo precista za moj ukus, ali, to je samo moje misljenje. Cisto se vezujem za mesta njihove upotrebe, pa zato.
I da, ima jos nesto sto je obicno prenebregnuto kod maketara, kad rade Kobre....U nju se ulazilo samo sa desne strane, leva vrata su bila stalno zatvorena, osim kod servisiranja...Razlog je kutija sa rucicama za gas i podesavanje mesavine, koja strci u polje preko vrata, pa je samim tim otezavan ulazak ili ne daj Boze iskakanje iz aviona...Rusi su cak skidali rucku (tako bar kazu neki piloti) vrata, da se neko slucajno ne zezne i zakaci gurtnama za poluge gasa...morao bi da visi do udara u zemlju... ;)
Nema veze, mozemo da je zamislimo pri nekom servisnom pregledu, a kabinski prostor je extra odradjen, pa bi bila steta da su oba vrata ostala zatvorena...

Goran A.

Pratio sam ovu kobru, mozda je trebalo ciping uraditi malo drugacije odnosno vise po ivicama polklopaca tehnoloskih otvora, ostalih vecih poklopaca kao i panela. To je jedino sto bih izmenio. Kabina je odlicna, vrata mogu da ostanu (kako bi inace podmazao bravu i osictio prozore ;D)

Zoki969