Super Galeb "Tigric" 23642

Previous topic - Next topic

nebkv

Nedavno sam zavrsio ovu maketu Super Galeba,za sada sestu u kolekciji G4.Iskoristio sam nekoliko razlicitih setova LH dekala(after y2k,mig 2006,standardne iz kutije)da bi dobio ovaj Ladjevacki primerak,za sada jedinstven kada je G4 u pitanju s obzirom da je glava tigra rezervisana za Orlove u 241lbae.Slike su malo losijeg kvaliteta za sada



EDIT by Sandman:  zamolio bih da se slike postavljaju kao thumbnailovi!

nebkv

Zahvaljujem.Takodje i Sandman-u na uputstvu za postavljanje thumbnailova :)


dragan_mig31

lepo lepo :) samo daj bolje fotke ako mozes.jel mi ovo nos izgleda crn i svetlo je prefarbano ili je do los kvalitet slike?

nebkv

Stvarno,bas deluje kao da je ofarbana povrsina protiv zabljeska :D Potrudicu se u skorije vreme,ovo sam nesto eksperimentisao sa kamerom "osmicom".Nos i reflektor su naravno ok ;)

Kerber

Bas lepo, odavno nisu bili ovi "sadasnji" Galepchici na dnevnom redu.

Imas li moucnosti za bolje fotke, ili da kacim ove u Galeriju (sto bi mi bilo jako krivo).
Pozz !

A mogao bi jos nesto da nam ovde prezentujes iz svoje kolekcije.

UrbanKnight

A zar ne bi trebalo da ima antenu iza kabine???  :-\

I mene ceka jedan G-4, ali mi je zao da ga radim ovako ko pocetnik i bez er-brasa. A i ima neko cudno zadovoljstvo u tome da mi stoji u kutiji, u komodi.

nebkv

Nadam se uskoro  ;) Inace ovaj 642 je podvarijanta N62S(Skolski).1996/97 u skladu sa sporazumom iz Dejtona o ogranicenju naoruzanja izvrseno je razoruzavanje odredjenog broja Super Galebova(21 mislim),tako da ovaj avion ne poseduje instalaciju za naoruzanje,samim tim ne nosi kontejner sa topom,a nema ni podkrilne nosace.Drugi N62S koji sam primetio da je u naoruzanju VS je 638.Ne znam ima li jos koji,verovatno u VCG.Ostatak je na zalost najverovatnije unisten 1999 mahom u Podgorici

oddball

Одувек су ми Галебови били посебно симпатични. Није то због тога зато што је домаћи авиончић, мислим да је пре због тог негок дизајна у којем се види да је авион - авион. Зато сам и купио Aeromacci прошле године јер волим те "стандардне облике". Твој мислим да је супер испао иако ми недостају извучене линије панела, али то је ствар индивидуалног укуса и ако се теби више свиђа овакав какав је онда га немој мењати. Такође ми се допало што си ставио нове ознаке. Једном речју - Браво!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

nebkv

Odradicu mu neka "osnovna prljanja" i panele koji su bas uocljivi i kod pravog,ali kao sto rekoh u topiku o 732 avion je u takvom stanju da ne treba preterivati.Vec na primer kod 004,005 nije tako.Radio sam i 005,i vidim da mi je previse "sterilan".
A zar ne bi trebalo da ima antenu iza kabine???   
Ovaj ne,u stvari ima je ali u drugacijem obliku.Bela antena na hrbatu je krenula negde izmedju brojeva 683 i 684.682 je nema,za 683 ne znam,a 684 je ima.Izuzetak je G4M 23646 kom je naknadno ugradjena u toku modernizacije

nesha

Stvarno je lep primerak-cist rad i bez preterivanja u ostarevanju. Kad bude boljih fotki, bice jos lepsi  :)

(nisu ti slike malo losijeg kvaliteta-ocajne su  ;) ;D )

Stvarno bi mogao da nas upoznas sa jos kojim svojim radom, ovo sto se vidi stvarno obecava :)

nebkv

Samo da dodam tacan podatak o pomenutoj beloj anteni na hrbatu(antena radio kompasa).Sa ugradnjom na G4 se krenulo od fabrickog broja 40,ili 23684.Pre toga ev.broja ta antena nije bila vidljiva i nalazila se ispod onog crnog panela.Pozdrav

Dada

Heh, kako mi je promaklo ovo pojma nemam... Veoma lep rad. Koliko mogu da vidim sa slika, uspeo si da umanjis tigrica :) Bravo!

pekar

Imam ga ja uradjenog doduse u starim oznakama :o ::)
IL-76

drakii

Znam Bato, lep je, ali kada sam pitao za nesto novo ,mislio sam na pravi avion.