P-47 D Monogram 1/48 Restauracija

Previous topic - Next topic

airbamby

U naletu nostalgije ili sta vec resih da uradim jednu restauraciju makete koju sam pravio pre 10-ak godina. U pitanju je stara monogramova maketa P-47 u razmeri 1/48 koja je izasla na trziste daleke 1966.
Maketu sam najpre preprskao sa Mr Musculo sprejem za pranje rerni i tako skinuo boju bar ono sto se dalo skinuti a zatim krenuo sa radovima.
Po samom kvalitetu izrade maketa zaostaje za danasnjim u pogledu ispupcenih panela ali sto se detalja tice ovo je odlicna maketa (kao i vecina Monogramovih maketa).
Za nalepnice sam iskoristio Monogramove rondele i hasegawine oznake za

512th Fighter Squadron, 406th fighter group "angie" – Hvala Zmaju

Za weathering makete sam koristio Valejo akrilnu boju sa kojom sam radio wash a zatim sam radio postshading sa Tamiya Smoke bojom po linijama panela i samim panelima a tek na kraju drybrushovao(ali bez boje) vec u kombinaciji sa pigmentima...
Ja sam zadovoljan rezultatom,svakako moze bolje ali bi mi trebalo vise vremena ovako za manje od 7 dana...

Profo ovo je za tebe


http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

dobro ti ispala ova Monogramizacija :D

mozda maaaaalko jache "smoukovanje" po trupu i krilima nego je po mom ukusu... ali OK, bitno je da se tebi svidja i da si zadovoljan uchinkom ;)

Dada

Tooo Bambika! Extra isapade ovaj deda od makete. Doterao si ga superiska u vinkl. MA nakon par sati leta i pracenja bombardera nije ni cud da je tako pod smoukom :)
Lep odmor od eceraja :)

airbamby

Jeste jace i za moj ukus ali to je problem sa pre razredjenom Smoke bojom po "NMF"(ako se ovo moze tako nazvati),nista se ne vidi (bar ja nisam video) dok prskas i onda ides jos malo jos malo...i tras previse  :-[
Al dobro kakav je bio sad je super...
P.S Canopy je takodje bio u spreju za rerne i nije se zamutio  ???
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

too lave, bash onakakav kakav ti i ja volimo. U radnom stanju, musav i zagaravljen bash kao da je sada sleteo.

tenk

video sam ovo cudo uzivo,ali nisam video sam finis :) mogu da kazem da kako je pocelo zavrsilo se ooodlicno ;D prljanje je po meni ispalo superiska(moram da nabavim taj tamia smouk! ;D )odlicna zavrsnica! ;)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Boki

Super je. Sviđa mi se.
Možda samo da je u negativu, ali već smo ustanovili da je to subjektivna ideja.
A i jako je teško već sklopljenoj maketi prerezati panele.
Dekali su lepo legli. Je li žuta boja na nosu dekal ili je farbana?
I prljanje je dobro ispalo. Taj Tamiya Smoke je izgleda korisna alatka.
Jako inspirativno deluju ove vaše restauracije (ti, papa_bear, dragan_mig31,..).
Uhvatio sam sebe kako razmišljam šta bih i ja mogao da gurnem u Mr Musculo. ::) :D
Sve u svemu, restauracija je uspela. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

@Boki Ta zuta je dekal a sto se restauracija tice ovo je bila moja prva i bice mozda jos jedna - Tamiya Zero 1/48

Tamiya smoke je odlicna boja (moja je akrilna inace imaju i enamel)

Hvala svima na komentarima  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Reče ti meni šta si uradio, ali... Ovo mnogo dobro izgleda, i isprljan je k'o što jedan marljivi Jug i treba da izgleda :D
A sad ovako: zabranjujem ti restauracije dok malo ne počistiš štek!! D:) Nek' prvo svi obrnu prvi krug, pa onda ribanjac starih maketa!
U to ime ovlašćujem tenka da ti oduzme Mr. Musculo D:) D:)
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

I sam volim da restauriram po koji komad iz svoje kolekcije, pa ne nalazim nista cudno ni lose u ovome sto si ti uradio...Bas je "cool". :D
Ima i one cake, da nikad nece da "ispadne" k'o kad je radis od pocetka, ali - ovo je bas dobro ...mozda po koja linija panela kod korena krila...Verujem da je lepsi "uzivo" nego na slikama, pa se nadam da uzivas u ovom komadu svoje kolekcije.
Sam Monogram je uvek bio konturno tacan, pogotovu u ovim razmerama, ali, ispupcena panelaza ga je odvajala "u stranu" pred zahuktalom Tamiyom i Hasegawom...

Zanimljiva sema farbanja, posto sam od ovog aviona video samo profil, a tek sada se vidi saranje repnih horizontalaca i cela sara...Volim takve neobicne ofarbane u najkicerajskijem americkom duhu tog vremena...

airbamby

Bane u pravu si za panele u korenu krila i fotkao sam bas da se vidi da to fali,oni su nestali jos prvi put kada je maketa sklapana i nisam hteo da to ispravljam sa tecnim letkom i razvucenim spruom.
Ovaj P-47 nikada do sada nije bio na mojoj polici tada kad sam ga uradio nije mi se svideo i stajao je u nekoj kutiji sve ove godine ali sada je tamo gde mu je i mesto na polici i mnogo lepo izgleda.
Ja obicno ne radim restauracije,ali ovu sam uradio jer mi je trebala pauza od eceraja i da nesto brzo zavrsim  :D
Profo ne brini necu ja uskoro u neku restauraciju ponovo
Imam jos par ne uradjenih monogramovih maketa ali njima imam nameru da prerezujem panele a sa panelazom u negativu Monogram moze da parira bilo kojoj Tamigawi ;D
Jos jednom hvala svima na komentarima
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj