Hurricane MK.IIC 351 RAF Yug Squadron

Previous topic - Next topic

gasha

351 Squadron formiran je u mestu Benina, Libija, 1 jula 1944 kao lovacko bombarderska eskadrila.  Sastavljena od jugoslovenskih pilota i naoruzana aparatima Hurricane MK.IIC prebacena je u Italiju gde se pridruzuje "281 Wing of the Balkan" vazdusnim snagama. Eskadrila je izvrsavala zadatke napada na ciljeve na zemlji kako bi pruzila neophodnu vazdusnu podrsku partizaskim jedinicama. U pocetku je bila stacionirana u bazi na Visu a potom je prebacena na zauzete aerodrome u priobalju odakle nastavlja sa dejstvima sve do novog dislociranja i a potom i rasformiranja eskadrile u Junu 1945 godine.



aketa je Revell, lako se sklapa bez vecih problema. Dekali naravno Lift Here




Spojeni trup i krila, sve izgitovano i ismirglano. Kao sto rekoh milina za rad, ide kao podmazano.



Otto Skorzeny

Prošlo 7 dana od početka kampanje, tebe nema, a ja pomislio da si ti odustao od kampanje!?  ;)   :D
Sad si me demantovao!  ;D
Samo napred! Sutra ja, verovatno, krećem sa Airfix Spitfire Mk.Vc!   ;)
Pozdrav!

Kerber

E, pazi...!
Maketa jeste Mk.IIc, ali ovi decali su za mk.IV RP
Razlike su drasticne...Ili ces da prepravljas...ili imas i decale za IIc...ne vidim bas tacno...U svakom slucaju, IIc su koristili u trenazi i to u Libiji, a u borbama IV RP, sa samo 4-8 raketa i 2 mitraljeza 7,7mm. Imas i tu verziju sa nasim oznakama.
Ako sam prevideo nesto, izvini !

Gusha

Cika Bane, set koji nam je Gasha okacio je Lift Here set Huricanes, gde su na jednom setu dati dekali za Mk I Kraljevskog vazduhoplovstva, za MKIIc i treci set je za Mk IV RP. Gasha koristi za ovaj avion sa cet'ri topa, one prve odozgo!

Kerber

Reko' ja...ako nisam prepoznao set - izvinjavam se na komentaru.

Ajd' srecan rad i uzdravlje ti bio Harikenchic !

gasha

Izvinjavam se, samo sam bacio knjizicu na sto, presavila se tako. Da  ne ponavljam, Gusha je sve objasnio. Jos jedanput izvinjenje.

gasha

Evo malog nastavka. Sve je lepo izgitovano i osmirglano. Ofarban je prvom bojom i koliko vidim spojevi su ispali odlicno. Nema potrebe za dodatnim gitovanjem i smirglanjem.




Sledi izvlacenje kamuflaze i naravno nove slikice.

Profa

Gasho, Gasho, crni Gasho... Baviš li se ti još čime sem maketama ???
Stranu na šalu, lepa maketica se pojavljuje... Samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

muaddib

Gasho jedno malo pitanjce, ''koji si git koristio'' ja koristim Ravelov koji je na acetonskoj bazi (mnogo se brzo suši i preterano topi plastiku)?

Gusha

Taj Revelll odma' da bacis u djubre, i da si lepo kupis Tamijin git! Dugo traje, lepo se nanosi, i odlicno obradjuje!

Sandman

Gasho al mu ga ti dade po gasu :)

svaka chast... ajd valjda cem uskoro i ja da zapochnem rad na mom predstavniku u ovoj kampanji - samo da se malo sredim sa vremenom... ;)

muaddib

Quote from: Gusha on 10-09-2008, 09:01:48
Taj Revelll odma' da bacis u djubre, i da si lepo kupis Tamijin git! Dugo traje, lepo se nanosi, i odlicno obradjuje!
Hvala na TIP-u, da znaš da ću tako da uradim jer mi ovaj kit pravi veću štetu nego što mi pomaže.

gasha

Quote from: Muad'Dib on 10-09-2008, 08:33:24
''koji si git koristio''
Git je Italeri-puty, neki kazu da nije dobar, ali mislim da ga vecina tih nije ni probala. Po meni je najslicniji Tamiya gitu. Inace njega korstim za vece supljine cega ovde i nije bilo mnogo. Uglavnom sam koristio MR.SURFACER 500, nanosen cetkicom.

muaddib

Quote from: gasha on 10-09-2008, 09:14:13
Quote from: Muad'Dib on 10-09-2008, 08:33:24
''koji si git koristio''
Git je Italeri-puty, neki kazu da nije dobar, ali mislim da ga vecina tih nije ni probala. Po meni je najslicniji Tamiya gitu. Inace njega korstim za vece supljine cega ovde i nije bilo mnogo. Uglavnom sam koristio MR.SURFACER 500, nanosen cetkicom.
Jel tolko razređen ili si ga dodatno razređivao jer si ga nanosio četkicom.

Dada

Gasho ti bas se nameracio na taj uragan :) Storm chaseru :) Superiska je, cekamo nastavak, ovo utvrdjujes gradivo od onog proslog harija, a? :)