Douglas C-47 Skytrain Italeri

Previous topic - Next topic

gasha

C-47 sa invazionim prugama je dostojan da otvori ovu kampanju. Avion legenda, svi znaju za njega tako da ga je nepotrebno predstavljati.

Delovi deluju korektno odliveni

Videcemo u nastavku...

Otto Skorzeny

Vidi ti njega. . .
Dve makete od jednom. . .
Samo napred!  ;)

Aki

Super,krenula je kampanja!
Samo napred Gasho!!
U najskorije vreme se i ja pridruzujem sa tenkom :)

Boki

Dobar izbor (i hrabar, čini mi se, s obzirom na veličinu i opcije :) ).
U svakom slučaju, želim ti puno uspeha. Lep početak kampanje.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Lanmi

Opa, lep izbor nema sta, svaka cast na brzini i volji da radis na dva fronta.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

gasha

Evo nastavka radova. Trup se nije bas savrseno uklopio tako da je bilo potrebno gitovanje gornjeg sloja. Pokusacu da napravim maketu sa otvorenim cargo vratima i rampom za ulazak vozila. Stari brush sam skroz dotukao tako da mi je napravio malo bljuvotina na na krilima prema trupu tako da sam to lepo osmirglao pa idem ponovo sa farbanjem. Takodje gornji spoj trupa sam po drugi put gitovao posto mi se nije svideo rezultat pripremnih radova.




Odradio sam malo ostecenja na krilima. Interesuje me vase misljenje kako izgleda i da li vam deluje realno. Meni se ovaj metod skidanja boje mnogo vise dopada i deluje mi dosta realno. Procenite sami pa mi dajte koment, bice mi od velike pomoci.


Profa

Quote from: gasha on 22-09-2008, 15:35:10
Odradio sam malo ostecenja na krilima. Interesuje me vase misljenje kako izgleda i da li vam deluje realno. Meni se ovaj metod skidanja boje mnogo vise dopada i deluje mi dosta realno. Procenite sami pa mi dajte koment, bice mi od velike pomoci.
hmmmm.... Zar to nije bilo platno (pogledati fotke - i stanje >:( - našeg ispred muzeja) ??? U tom slučaju baš ne bi mogao da se nazire aluminijum...
Za metod ne znam, nisi ga predstavio, ali je efekat generalno vrlo prihvatljiv ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

@ Profa U pravu si, ovi su imali platnena zakrilca i rebra na njima koja se vide su bas zbog toga. Taj deo ce se preefarbati naknadno, interesuje me samo efekat koji je postignut. Na Nekim DC-3 su zakrilca bila metalna i na njima je povrsina ravna, ne vide se rebarca. Stoga 100% si u pravu i nisam obratio paznju kada sam probavao, ovde mi se ucinilo najzgodnije mesto za probu, lako se popravlja.

Goran A.

Ima puno fotografija na kojima su Dakote bas ofucane. Glavna karakteristika je otpadanje farbe i OD izbledela pa se pojavljuje u vise nijansi. Idealan avion za bravure erbrasem. Ima ih i sa prefarbavanim pojedinim delovima trupa i krila pa mozes da radis sta hoces.

gasha

Eto, malo po malo stigosmo i do decala. Iako deluje kao maketa lagana za sklapanje nije bas sve islo po planu. Sto zbog mog experimentisanja sto zbog malera sa farbom maketa je prosla kroz muskulo i reinkarnirala se. Prilicno mi se dopada ovaj metod ljustenja boje. Naime podloga srebrna a potom pasta za zube na mestima gde zelimo fleke, nakon farbanja pranje cetkicom i to je to. Hvala Profo za recept koji si dao pri izradi SMER-a  LeO 451. Kolor shema iz sastavnice nije najtacnija, naime prelaz izmedju donjih  i gornjih povrsina treba da bude nepravilan, krivudav a ne ravan. Ima jos nekih ispravki vezanih za antene i signalno svetlo na repu ali otom kada se stigne dotle i provere sumnje.








Profa

Quote from: gasha on 04-10-2008, 08:48:41
Hvala Profo za recept koji si dao pri izradi SMER-a  LeO 451.
Nema na čemu, zahvalnice idu Tenku koji mi je otkrio taj metod :)

Na dušu Italeriju, a ne tebi, ide spoj polutki pneumatika  >:( - šteta što izgleda tako, ali bi šmirglanjem izgubio profil :-\
Ostalo taman kako treba - jedva čekam da ga vidim i malo posvetljenog i izraubovanog :D
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Fino izgleda za sada Gasho...
Samo napred cekamo nastavak 0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

gasha

@Profa sredicemo i te gume. malo lagane smirglice malo prasine i bice sve kako treba ;)

Otto Skorzeny

Ovo izgleda odlično!
Jedina primedba stoji za te gume, što je Profa već primetio!
Složio bih se sa Profom da je to više Italeri kriv nego ti!
Samo napred!